TAM TRAKKULUP TOPLANTISI ZAMANI

Tam TK toplantısı zamanı.Ama bu korona musibeti yüzünden kaderimize küsüyoruz.Yoksa kendi namıma arkadaşlarla görüşmeyi özledim.
Eski konulara baktığımda çok çok eski üyelerin bile TK u bırakmadığını, ara sıra yokladıklarını görüyorum.Bu güzel gelişme.Büyük kopmalar az.Gelip geçici, haftalık aylık üyeleri boşverelim,bir arkadaşa bakıp çıkacam havasındakilerden zaten hayır gelmez.
Büyük tartışmaların azalması bana göre;arkadaşların birbirini daha iyi anlamasından,aslında kötü niyetli olmadıklarını, yanlış anlama olabileceğini kabul etmelerinden ileri geliyor.Farklı görüşler zenginlik,herkesin aynı görüşte olması gerekmiyor,herkesin tıpa tıp aynı görüşte olması çok verimli de olmaz, yeterki görüşler ifade edilirken kırıcı,hakaret içerikli olunmasın.
Dikkatimi çeken bir diğer durum, ''atıcı''ların azalması .6800 dekarı 4 emekli traktörle işleyenlere,160 HP traktör alıp internetten aldıkları resimle kanıtlamaya çalışanlara artık rastlanmıyor.Bunda özellikle ''dedektif'' üyelerin anında tepki göstermeleri ve kanıtlamalarını istemelerinin rolü büyük.
Ben burayı kütüphaneli kahvehane (yeni deyimle kafe) olarak görüyorum.Bilgi istersen bilgi ,lafa karışmadan otur sabaha kadar ilgilendiğin konuları oku araştırma yap,sohbet istersen sohbet.
Saygıdeğer Cemal abi. TrakKulüp ailesiyle ilgili güzel dileklerin, hoş duyguların için teşekkürler. Buluşmalar bizim için bir bağımlılık, yaşayan zaten biliyor. Buradaki tüm sanal kavgaların, atışmaların sevgi ve saygıya döndüğü ortam. İnşallah en kısa zamanda bu birlikteliği tekrarlarız.

Sitenin eskisi gibi aktif olmadığı söyleniyor. Sitemizin hareketliliğiyle ilgili de kısa bir bilgi vereyim. Biliyorsunuz ki sitemiz çok uzun süredir yayında. O gün doğanlar bugün 13 yaşında. Kimler geldi kimler geçti. Bu geçişlerin sebepleri pek çok ama en büyük sebebi ise teknolojik ve sosyal değişiklikler. Bunların başında sosyal medya geliyor. Nasıl ki BİM, A-101 pek çok yerel marketi kapattırdı, Facebook ve Instagram da aynısını bizim gibi sitelere yapıyor. Bizler gemiyi terketmeyen kaptan gibiyiz diyebilirim. Bu süreçte ne yapacağız peki? Sitemizi bir ansiklopedi gibi görüp kaliteli bilgilerle dolduracağız. Sosyal medya işte bunu sağlayamıyor. Buraya yazılan bir noktanın bile ne kadar önemli olduğu, tarihi değeri olduğu ilerleyen dönemlerde daha iyi anlaşılacak. Nitekim geçmiş konularda bunu çok iyi görüyoruz. Biz burada sadece resim ve video paylaşmıyoruz. Adeta zamanı satın almışçasına tecrübeleri, denenmişlikleri öğrenip zaman kaybetmiyoruz. Dilerim ki bu birlikteliğimiz uzun süre devam eder. Bunu sağlamak hepimizin görevidir.

Her zaman burdayım [emoji4]
Bir kişi az mı geliyor iki kişi cağırıyon
Şuan pancar söküyom meşgul etme yeni yağış dalgası geliyor.

Sanki elle söküyor pancarı laflara bak. :) keşke bi 100 dönüm daha çeltik olaydıda biçeydik diyorum ben. Allah kolaylık versin ne diyem.

Yusuf abiye kızamıyorum eee gruptada sahte çifçiler de uzun süredir yok. Eski atıştığım sen kalıyon. Rahmetli babaannemin bir lafı vardı bi evin küçüğü olacağına. :)))

Saygıdeğer Cemal abi. TrakKulüp ailesiyle ilgili güzel dileklerin, hoş duyguların için teşekkürler. Buluşmalar bizim için bir bağımlılık, yaşayan zaten biliyor. Buradaki tüm sanal kavgaların, atışmaların sevgi ve saygıya döndüğü ortam. İnşallah en kısa zamanda bu birlikteliği tekrarlarız.

Sitenin eskisi gibi aktif olmadığı söyleniyor. Sitemizin hareketliliğiyle ilgili de kısa bir bilgi vereyim. Biliyorsunuz ki sitemiz çok uzun süredir yayında. O gün doğanlar bugün 13 yaşında. Kimler geldi kimler geçti. Bu geçişlerin sebepleri pek çok ama en büyük sebebi ise teknolojik ve sosyal değişiklikler. Bunların başında sosyal medya geliyor. Nasıl ki BİM, A-101 pek çok yerel marketi kapattırdı, Facebook ve Instagram da aynısını bizim gibi sitelere yapıyor. Bizler gemiyi terketmeyen kaptan gibiyiz diyebilirim. Bu süreçte ne yapacağız peki? Sitemizi bir ansiklopedi gibi görüp kaliteli bilgilerle dolduracağız. Sosyal medya işte bunu sağlayamıyor. Buraya yazılan bir noktanın bile ne kadar önemli olduğu, tarihi değeri olduğu ilerleyen dönemlerde daha iyi anlaşılacak. Nitekim geçmiş konularda bunu çok iyi görüyoruz. Biz burada sadece resim ve video paylaşmıyoruz. Adeta zamanı satın almışçasına tecrübeleri, denenmişlikleri öğrenip zaman kaybetmiyoruz. Dilerim ki bu birlikteliğimiz uzun süre devam eder. Bunu sağlamak hepimizin görevidir.

Selam 2018 yılında az daha kızgınlamaya gitmiştim klüpten ancak senle sohbetten sonra şuan iyiki buradayım diyorum. Şakşakçılar kendileri ayrıldı çok şükür ortam yine çiftçinin oldu. Bu arada geçen bir fentçi abim yine kulaklarını çınlattı. Demeden geçemeyeceğim iyi ki burda yok...:))

Sanki elle söküyor pancarı laflara bak. :) keşke bi 100 dönüm daha çeltik olaydıda biçeydik diyorum ben. Allah kolaylık versin ne diyem.

Yusuf abiye kızamıyorum eee gruptada sahte çifçiler de uzun süredir yok. Eski atıştığım sen kalıyon. Rahmetli babaannemin bir lafı vardı bi evin küçüğü olacağına. :)))
Tabi git gel 45 santim eriyor tarla okadar kolay

Yusuf abi telimi veriyim görüntülü konuşak heri [emoji6]
heri,, :)
@darende de olması lazım. :)
Her zaman burdayım [emoji4]
Bir kişi az mı geliyor iki kişi cağırıyon
Şuan pancar söküyom meşgul etme yeni yağış dalgası geliyor.
emre, bu tek başına bizi yener,
ben oynamiyorum ha haaa :)

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32