Tarım Bakanı Yumaklı, Şeker Fabrikaları İçin Yatırım Sözü Verdi

Screenshot_3.png

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Elazığ'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde şeker fabrikalarının üretim kapasitesini artırmayı hedeflediklerini açıkladı. Bakan Yumaklı, ziyaretleri kapsamında Elazığ Valiliği, Keban Barajı'ndaki Yüzer GES Projesi, Elazığ Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek şehirdeki tarım ve enerji projelerini inceledi.

Bakan Yumaklı'nın Elazığ Valiliği ziyareti sırasında, tarım ve enerji sektörlerindeki son gelişmeleri değerlendirdiği belirtiliyor. Ardından, Keban Barajı'ndaki Yüzer GES Projesi'nde incelemelerde bulunan Bakan Yumaklı, yenilenebilir enerji kaynaklarına verilen önemin altını çizdi.

Elazığ Belediyesi'nde Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile görüşen Bakan Yumaklı, şeker fabrikalarının üretimini artırmak amacıyla yapılacak yatırımları açıkladı. Özellikle şeker pancarı ekimi yapan üreticilerin taleplerini değerlendiren Bakan Yumaklı, 15 bin tonluk ilave ek kota tahsis edildiğini duyurdu. Bu adımın, tarım sektöründeki üreticilere ve ekonomiye olumlu katkı sağlaması bekleniyor.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'ndaki temasları sırasında partililerle bir araya gelen Bakan Yumaklı, tarım politikaları ve sektördeki son gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Bakan Yumaklı, ziyaretlerin sonunda Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nün düzenlediği 'Sektör Paydaşları' toplantısına katıldı. Burada sektör temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Yumaklı, tarım ve hayvancılık sektörlerindeki gelecek planları hakkında bilgi verdi ve paydaşlarla görüş alışverişinde bulundu

Bakan Yumaklı'nın Elazığ ziyareti, tarım ve enerji sektörlerindeki stratejik adımları ve şeker fabrikalarının üretimine yönelik planlarıyla ilgili önemli bir dönemeç olarak değerlendiriliyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: xmoath9

Benzer Konular