tarlaya elektrik çekmenin yolları nedir?

Teşekürler bide sözleşme gucu meselesi var guc üstüne cikarsa her ay cezalı fatura gelir her ay gelmezsede uste ciktigi ay cezali gelir
Hııı bunu duymuştum ama tarımsal abone ya zaten bayagı bır fazladır sen abone olurken dıyorsun ki ben 100 kullanırım ama işe başlayınca 120 kullanıyor bu 120 kullanman sana ceza getiriyor

İlgilenip cevap veren herkese teşekkür ederim sag olun. Derdimi biraz daha anlatayım konuyu bilen arkadaşlar belki bir yol gösterir Tarımsal sulama aboneligimde trafo kendime ait degil. Ve o trafoya yeni abonelik vermiyorlar. Özel Trafo koyma şartı var. Yasada yeri yok ama parselden parsele tasiyamamam ne kadar mantıklı ki? Sonuç olarak yeraltı suyum tukense ve ben 100 metre ilerideki tarlama tekrar sondaj yapsam suyu tükendiği için artık kullanma sansimin olmadığı aboneliğimi tasiyamayacak miyim yeni kuyuma? Bir yolu olmalı koordinat değişikliği kesin yapılamaz yani öyle mi?

Dediginiz guzel iyi ama yasal olarak mümkün değil dagitim sirketinde çalışıyorum guc yetersizse enerhi müsadesi verilmez taşıma zaten yasal değil her abonenin kordinati var 500 metre yakinina gelmeden okuma yapilamaz kordinat hatasi verir degisikliginiz ortaya cikar sikayete gerek yok yani tesisinizin projede gucu nekadar tarimsal aboneliginizin sözleşme gucu nekadar
500 metre meselesini biraz anlatabilir misiniz? Sondaj kuyuma elektrik saatim şu an 50 metre ilerde eğer çiftlik alanına elektriği yer altından goturursem onun da mesafesi elektrik saatimin üzerinde bulunduğu direğe uzaklığı 400 metre olacak koordinat hatası vermez ise ben de sözleşme gücüne dikkat eder ve aşma yapmazsam yasal olarak sıkıntı çıkmayabilir yani öyle anlayabilir miyiz?

500 metre meselesini biraz anlatabilir misiniz? Sondaj kuyuma elektrik saatim şu an 50 metre ilerde eğer çiftlik alanına elektriği yer altından goturursem onun da mesafesi elektrik saatimin üzerinde bulunduğu direğe uzaklığı 400 metre olacak koordinat hatası vermez ise ben de sözleşme gücüne dikkat eder ve aşma yapmazsam yasal olarak sıkıntı çıkmayabilir yani öyle anlayabilir miyiz?
Suan işteyim kusura bakmazsaniz akşam cevap vereyim

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Hangi şehir e hangi şirket oda önemli

Her abonenin sayacinin bir kordinati var o kordinatta okunmasi gerekiyor. Yonetmelik olarak değişemezsin ama degisen yokmu cook haddinden fazla parani duzenli odedigin taktirde kimse bisey demez ama bunu gidip kuruma sordugun zaman sana degis birşey olmaz diyemezler yarin bisey olsa abone diyecekki bana degis desiler o yuzden san birsey olmaz diyemez ama sen degisebilirsin yanliz sozlesme gucune dikkat ederek kullanim yapman gerekiyo

• Beğen
Tepkiler: koyenstutulu
120-130m den su çıkıyı aşağı yukarı 60m ye kadar su yukarı çıkıyo 80m ye 6 lık veya 8 lik dalgıç attırmayı düşünüyorum birkaç güneş enerjisi kuran şirketle konuştum 45kw lık dalgıç pompa sürücüsü ve 180 275 lik panel kurulum için 150 bin tl teklif verdiler 45kw 50 hp gücünde elektrik üretiyo 250 m lik center pivotu rahat çalıştırır dediler elektrikten cazip geldi bana
doğan bey 10 yıl olmuş ama işlerinizi halledebildiniz mi ? Ne kadara maal oldu aynı sıkıntı bende de var şuan . En yakın elektrik diğreği 200 metrede