td 90d zıplama sorununa yardım!..

Ynt: td 90d zıplama sorununa yardım!..

ademin link=topic=58347.msg626734#msg626734 date=1346696469' Alıntı:
Ali bey önünde var zaten 400 kg lık ağırlık benim tdnın. Diğer taraftan Kullananlar bilirler erkuntunda önü arkasından ağırdır o daha az zıplıyo :s

bizim erkunt var hiç zıpladığını görmedim :S :S :S :S hemde tarlada ben yolda zıplatamıyom :) :) :) :)

şerefli1 link=topic=58347.msg627038#msg627038 date=1346783114' Alıntı:
volkan 3105 zorlanıyormuuuuu :S :S :S :S :S :S :S :S :S mibzerde :S :S :S :S :S :S :S :S :S
tabi nekadarda olsa bayırla düz bir olmuyor.. ama bi tarlamız var aynı bayırı buğday dolu römorkla çıkarken zıplamıyo patili çıkıyo bizim römorklar dönerli..

anayurtlu 3105d link=topic=58347.msg627041#msg627041 date=1346783432' Alıntı:
tabi nekadarda olsa bayırla düz bir olmuyor.. ama bi tarlamız var aynı bayırı buğday dolu römorkla çıkarken zıplamıyo patili çıkıyo bizim römorklar dönerli..
Aman! kışlık karpuzların olduğu tarlaya girme o zaman Volkan,;D

anayurtlu 3105d link=topic=58347.msg627041#msg627041 date=1346783432' Alıntı:

dönerlimi ne-*-s ne-*-s ne-*-s ne-*-s

bu yıl saman için dönerli remork getirmiştim köye ilk defa ben getirdim ekinini biçtiğim adamlar remorklar doldukça götürüp döküp geliyorlardı traktörlerinde lastik kalmayacaktı neredeyse bizim 480 lik boşunu bayır yukarı yolda götüremiyordu oyn-*-saw oyn-*-saw oyn-*-saw

bne bayır yukaru tarlalrı arkada gezer biçer saman remorku erkuntla çıkıyordum hiç anlamıyordu kereta ok-*-s ok-*-s ok-*-s
aşırı dik yerlerde arkadaşın 266 g ile çekiyorduk ;D ;D ;D ;D ;D zavvallı 266 arada bir debriyaja basıyordum olduğu yere gömülü veriyordu
;D ;D ;D ;D ;D

Aynı sorun benim başımada geldi büyük ekipmanlarla denedim hep ama sorunn bu yıl çoğu bölgede yağışın az olması nedeniyle toprağın üzeri kum gibi olmuş altı çok sert bu da traktör kumda kayarken sert toprağa çarpıyor o yüzden zıplıyor yani sürümler için yağmurun yağmasını beklemek veya tarlayı sulmak gerekli olduğunu düşünüyorum

bizde de td65 de vardı aynı sorun,arka tekerlerin iz genişliğini jant çemberinden genişlettik ,zıplama biraz azaldı motorun çekişine de olumlu yansıdı

lastik havalarını 13psı yap ver arkaya 100 kg ağırlık takarsan işine yarar bence ben tt yi 13 bar la kullanıyorum amartisorlu gibi şuan gayet ii dene bence

lastikler RADİAL lastikse ic lastigi yoksa zıplama sorununu kesemessin traktör cekiş yükünü aldıkca zemine yayılır yapışır lastik yanlardan cıkıntılar varsa palet görevi bile yapar ic lastigi olmayan lastiklerde hava basıncı cokdur ic lastigi olanlarda yükde boşda oluk gibi durur radyal lastik gibi yayılmaz hava basıncı az oldugu icinde zıplamaz (ic lastigi olmayan RADİAL lastikse lastik servisinin verdigi rakamlardan aşagı hava basıncı olursa işlevini tam yapamaz)

Arkadaşlar bende dün çekirdek yerlerine cobil çektim çok işlediği yerlerde zıplama yaptırıyor aklıma bu konu geldi bir kaç deneme yaptım anladığım kadarıyla traktör arkaya ağırlık istiyor zıplama dan başka türlü kurtulunmaz...

Aynı sorun bende de var benım 8185 tümocaN da mibzerde zıplıyo önü aynı şeyi söylediler öne ek iki tane ağırrlıkla sorun hal olur dediler ama takmadım daaha