Td75 mi td 80mı

2 kişi yerde duran çuvalı karşılıklı kaldırmaya çalışırken ilk seferde,karşındaki iki eliyle sımsıkı tutsun sen tek elinle kaldırmaya çalış bakalım hangi zorlukla kaldıracakızınız? İkinci seferde ikinizde karşılıklı ikinizde bu sefer 4 elle kaldırmayı deneyin ozaman td 75 dört silindirmi? Yoksa td 80 üç silindir mi satın almaya karar ver.saygı ve sevgiler gardaş.

Daha önce td65 mi td75 mi diye birkaç konu açılmıştı ben td 75 demistim ısrarla td dedikleri için yoksa td komple boş bir şey. Dün akşam römorka taş yükledik arkadaş 285 le bende td 75 le onu takip ediyordum birden gaza basıp ona yetismek için çaba harcarken rampa aşağı zar zor boşta yakaladım bir baktım ki 285 in remorkuna çarpacam frenlere ayaklarımı kaldırmaksızın sonuna kadar ani bir refleksle bastım tepki yok ve kendi keyfine göre durdu. Yani kıl payı remorka çarpmadım. Eğer ki bu ani freni jd65 te yapmış olsaydım traktörden beni atardı. Ben şahsen new holland alacak olsam td nin yerine t5 alırım güvenlı olur enazindan.

TD80 TD65in güçlendirilmiş versiyonu.ikisindede 2930cc 3 silindir motor var.
TD75te ise 3908cc 4 silindir motor var.
Kağıt üzerinde TD80 5 beygir daha güçlü olmasına rağmen TD75 hem 4 silindir hemde silindir hacmi büyük büyük olduğu için daha "ciğerli" bir motora sahip.Yerinde olsam td75d tercih ederdim.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaş traktörünü almış işi bitmiş Allah Hayırlısını versin. Ama şunu bilin arkadaşlar silindir sayısı önemli değil. teknolojik gelişmelerle silindir sayısı aşıldığını düşünüyorum. yani silindir sayısı ne kadar çoksa o iyidir diye bir şey yok. ha şunu anlarım ; motor silindir hacmi büyüklüğü, torkunun fazla olması, motor yapısının sağlamlığı

Silindir sayısı Nasıl onemsız bilader sen motordan Anladına eminmisn

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
motor mühendisi değilim. ancak markaların motor özelliklerine bakacak olursan 3 silindirli bir motorla (TD80) 2,9 BÜYÜKLÜKLE tork 321 olan var. 4 silindirli (TD75)3,9 BÜYÜKLÜKLE tork 298 bunları rastgele yazmıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: fatihs60
Herkesin tercihi. sen onu beğenirsin kullanırsın ben bunu. ben sana silindir sayısına göre traktör tercihinin olamayacağını resmi olarak anlatmaya çalıştım. kabul edersin veya etmezsin. günümüzde az silindirle, küçük motor hacimleriyle performansın arttırılabildiğini, bir çiple yazılımla bile motorların güçlendirilebildiğini anlatmaya çalışıyorum.

• Beğen
Tepkiler: zekeriyebayram
3 silindirli,toplam silindir hacmi 3000 olan motorun ürettiği güç , 4 silindirli ve toplam silindir hacmi 4000 cc olan motorunkinden fazla olur mu? Olur, TD65 e (3 silindir,2900 cc) pompa modifikasyonu yaparsınız, oldu sana TD80 .(case 65 ve 80 de aynı).
Peki nasıl oluyorda aynı model yılındaki TD80 ve Td 75 arasında 10000 TL fark oluyor,5 Hp düşük olmasına rağmen alıcılar niye 10000 daha para verip diğerini tercih ediyorlar (aynı fark Case 75 ve 80 arasında da var). 3000 cc motor hacminin ürettiği gücü elektronik işlemlerle 4000 cc ninkine çıkarmak mümkün ama galiba biraz hormonlu oluyor,kullanıcıların deneyimlerine göre oluşan piyasa da bunun farkında,bu kadar basit.3 silindirin toplam motor hacmi 4000 cc olsa anlarım ,o zaman silindir sayısının önemi olmayabilir,döndürme momenti vb gibi teknik işler araya girer ,ona da bizim aklımız ermez zaten.
Ayrıca dikkat ederseniz,satılık ilanlarında 3 silindirlilerin silindir sayısı satırının karşısında bazen ''belirtilmemiş'' yazar.Niye acaba,merak ettim.

Son düzenleme: