TRAKTÖRDE 10 NUMARA YAG KULLLANIMI

Ynt: TRAKTÖRDE 10 NUMARA YAG KULLLANIMI

kilitlersin pompayı yenimotorlara olmaz ... enjeksiyonluluarda olmaz ( same ... falan ) ... ama 5000 FORD ların düz pompaları var onlarda bence çok mantıklı kat mazotla yak iki senede motor yesin yinede karlısın .... ama yeni motorlarda denemesin kimse toplar eline alır pompayı .. temize havale ..

10 NUMARA YAĞ I YAKMAYACAK ÇOK NADİR ARAÇ VAR.MAN ÇEKİCİNİN TGA MODELİ MERCEDES ÇEKİCİ .CADDY HER TÜRLÜ ARAÇTA YAKIYORLAR.TRAKTÖRDE DE YAKANLAR VAR FAKAT [ OKKANGAL IN DA DEDİĞİ GİBİ MOTORU VE POMPAYAI ELİNİZE VERME İHTİMALİ OLDUKÇA YÜKSEK.bEN 100 LİTRE YAKTIM BENİM TRAKTÖRDE HOŞUMA GİTMEDİ ÇALIŞIRKEN YAVAŞ ÇALIŞMAYA BAŞLADI SİYAH DUMAN FAZLALAŞTI.
BENCE TRAKTÖRÜNÜZ YAKSA BİLE SİZ UCUZ DİYE DEPOYA KOYMAYIN.

arkadaşlar ben 5 numara yağ koyuyorum 1,5 sene oldu şuan tenkesi 45 ytl traktörde de transittede kullanıyorum çekiçtede hiç bişey fark etmedi (bu arada traktörün çekicine göre römorktaki tonajı bile tahmin edebiliyorum +100 veya -100 kg sapma oluyo yani o kadar hissede biliyorum) ben çok memnunum.

gördüğüm kadarıyla adamlar burda 2007 wolksvagen arabaya bile koyuyor.
ya arkadaşlar yağın motora yada pompaya bi zararı olmaz kimdemişse gelsin ben doğduğumdan beri bu işin içindeyim herkeslede tartışabilirim

devam et o zaman arkadaşım helal olsun im tutar seni ... arad aç bak o zaman enjektörler ne alemde ...
akin1201 link=topic=2290.msg33119#msg33119 date=1210237306' Alıntı:
arkadaşlar ben 5 numara yağ koyuyorum 1,5 sene oldu şuan tenkesi 45 ytl traktörde de transittede kullanıyorum çekiçtede hiç bişey fark etmedi (bu arada traktörün çekicine göre römorktaki tonajı bile tahmin edebiliyorum +100 veya -100 kg sapma oluyo yani o kadar hissede biliyorum) ben çok memnunum.

gördüğüm kadarıyla adamlar burda 2007 wolksvagen arabaya bile koyuyor.
ya arkadaşlar yağın motora yada pompaya bi zararı olmaz kimdemişse gelsin ben doğduğumdan beri bu işin içindeyim herkeslede tartışabilirim

walla burlarda serwis minibüsler kullanıolar pejolara banamısın demio traktör lerdede tawsiye ederim motorun içini temizliyo bizim yeni köylüler zengin oluolar :D

OKKANGAL USTAM ENJEKTÖRLERİM KURUM BAĞLIYACAĞINI DÜŞÜNÜYORSON KORKMA BİZ TEMİZLERİZ SANA TAVSİYEM KULLAN İSTERSEN Bİ HESAP YAP BEN SENEDE 10000 LİTRE MOZAT YAKIYORUM BUDA 32-33 BİN YTL YAĞ KULLANDIĞIM ZAMAN 25 BİN YTL KARIŞTIRIP KULLANIYORUM HESAP ORTADA ÇOK MEMNUNUM VARSIN İKİ SENEDE ENJEKTÖRLER BOŞA ÇIKSIN HEÇ ÖNEMLİ DEĞİL MOTORDA BAŞA CIKSIN Kİ ÇIKMAZ USTAM KORKMAYIN KULLANIN BANA DUA EDECEKSİNİZ

ben iki yıldır newholland 2010 tt 50 de kullanıyorum , motor çakmadı ama düzensiz çalışıyor. tasarruf mazota yakın fiyat ama biraz mazottan fazla dayanıyor.mazotla arasında pek fark yok sanki. yanlız 5 numara yağ kullanan arkadaş ne zamandan beri kullanıyorsun.

Bence ne gerek var sonuçta senede 15 ton üzeri mazot harcamıyoruz genelimiz kar edecegiz derken zarar edersiniz.Çekişte etkisi olmaz diyen olmasa bir örnek veriyim yag ile mazotun çekiş farkı lpg ve benzinli araçla aynı rampada nasıl lpgli araç gitmiyosa 10 numaralı yagda öyle biz kamyonlarda hep yag kullanırız yaz kış 310 bg kamyon onda bile çekiş farkı oluyor uzun süre yag kullandıktan sonra mazot koydugun zaman motora ince geliyo oda içmesini saglıyor aracın:) Biz yagı yaklaşık 3.3 tlden alıyoz ve yaklaşık kamyonlar haftada 1.7-2 ton yag yakıyo ve bu bize kar ettiriyo az kar ediyim derken zarara girmeyin.Amma konuşmuşum haa :)

Getirisini bilmem ama götürüsü beni bulmuştu.
256g mf ye birinin aklına uyarak ilave etmiştim. Akşam üzeri motorun yanından mazot akmaya başladı motor stop etti.
Sanayiye götürdüm sonuç.
Pompa ve enjektörlere epey bi para harcadım.
O günden sonra dahada denemedim

Toprağım.. Zetor ararken Güneydoğuda çok sayıda 2. el olduğunu ama hem çok yüksek saatli hemde nerdeyse tamamında yarıyarıya yağ kullanıldığını öğrenmiştik.. alırkende dediler DÜZ pompa var ne koysan yakar ama uzun vadede bazı parçaların ömrü kısalır..

Kamyon, biçerdöver gibi iş çoksa +/- kıyası yapılıp yaygın olarak tercih ediliyo gibi...

Ha senede 300-500 saat çalışan için değmez derim..

Bende biçerdöverde kullanayımmı diye sormuştum birine bana yangın tehlikesi vardemişti fakat kendisi hiç kullanmamış biriydi acaba böyle bi tehlikesi gerçekten
varmı mazota kıyasla