Traktörden hava almak

Arkadaslar traktörüm case jx65c
2-3 hafta önce aşırı donlar oldugundan ve depoda az mazot oldugu için mazot hortumlarını çok az hareket ettirince kırıldı malesef. Kırıldıktan sonra poşetle tıkadım.

Bugun hortumu hallettim 30-40 lt daha mazot koydum depoya ama hortuma hiç mazot gelmedi çalıstırim ozaman gelir diye kontağı bi çevirdim bu seferde akü tamamen bitmiş. Daha önce zayıftı zaten.
Şimdi ben bunu nasıl halledicem , taksiden traktöre aküyle takviye yapsam olurmu.
Hortumların hemen altında hava alma pompası var baya bastım ama bi türlü hortumlara mazot gelmedi.
Daha önce hiç hava almadım yardımcı olabilirmisiniz.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Arkadaslar traktörüm case jx65c
2-3 hafta önce aşırı donlar oldugundan ve depoda az mazot oldugu için mazot hortumlarını çok az hareket ettirince kırıldı malesef. Kırıldıktan sonra poşetle tıkadım.

Bugun hortumu hallettim 30-40 lt daha mazot koydum depoya ama hortuma hiç mazot gelmedi çalıstırim ozaman gelir diye kontağı bi çevirdim bu seferde akü tamamen bitmiş. Daha önce zayıftı zaten.
Şimdi ben bunu nasıl halledicem , taksiden traktöre aküyle takviye yapsam olurmu.
Hortumların hemen altında hava alma pompası var baya bastım ama bi türlü hortumlara mazot gelmedi.
Daha önce hiç hava almadım yardımcı olabilirmisiniz.
el pompasıyla mazot gelmediyse hortuma saç kelepçe taktınsa hava yapar çekmez, hortumda hava alan yer vardır. hortum sıkı geçti ise pompanın valfı bozuktur.

Ustam bu motorunda hava alması mekanik mi eski fiatlar ve tdd serisi gibi, el pompasiyla mazot pompalayin marsa basin almazsa enjektoru gevsetin biraz daha elle pompalayin geri sıkın tekrar deneyin. Çiftcekerde hiç denemedik ama eski fiat hava yapınca genelde çekip çalıştırıyoruz,