Traktörle yolda giderken egzozu düşürmek

Bundan bi kaç sene önce başımıza geldi, tam bir komediydi :D
Babamla bizim 240Sle beldeden köye geliyorduk neyse köyün içine girdik.
Biraz dik bir yokuşa geldik vitesi 3e attım traktör bayılmasın diye biraz bastım gaza tam yokuşun yarısını çıkmıştıkki birden traktörün sesi arttı.
Birden arkadan demir sesi geldi frene bastım arkama baktımki bizim 240S'in egzoz sen tut yere düş :)
Önceden egzozu değiştirmiştik, egzozunda vitası düşünce çıkmış bizim egzoz :D
Komşunun traktörle çektik bizim kapının önüne zaten eve 50 metre falan kala egzoz düşmüştü.
Ses süper oluyor trakkulüp ailesi demedi demeyin, kumandalı varex egzoz gibi oluyor.
Egzoz iptali +10hp ve tarlada +1 vites veya +8 inç tek kulak pulluk benden söylemesi.
Turboyla intercoolerla uğraşmayın hiç, sökün egzozu gitsin :)
240S + egzoz iptali = 255EP yakında patent başvurusunda bulunacağım.
Yeni traktör alanlarında ceplerine 10000TL para kalıyor bu sayede :)

Ynt: Traktörle yolda giderken egzozu düşürmek

UÖZKAN.77 link=topic=85926.msg1027358#msg1027358 date=1444967898' Alıntı:
Modifiye kitine kulak tikacini eklemeyi unutma:)
Onun yolunuda çok güzel buldum abi,
Yani traktörü kapının önüne çekince egzozu taktım :)
Abi senin kullanıcı adını görünce nedense hep aklıma zetor geliyo :D
Zetoru sevdiren adam...

GENÇ EYMIRLİ link=topic=85926.msg1027365#msg1027365 date=1444974696' Alıntı:
öyle kaç gün süreceksin ben egzozun boyunu hep kabinin üstüne olmasına dikkat ederim .
Yok abi ne sürmesi :)
Traktörü evin önüne çekince taktım egzozu, yarım saat egzozsuz dolaşsam köyde adama deli derler valla, haklılarda :D

FEHİM link=topic=85926.msg1027368#msg1027368 date=1444976181' Alıntı:
yakında kulak boğaz doktorundan da randevu almayı unutmayın ama. zamanla işitme yitinizi kaybedebilirsiniz demedi demeyin ha
Yok abi hemen geri taktım, hatta babam, dedem falan egzozu taktırmadan traktörü bile çalıştırmaz. :)

ENES4422 link=topic=85926.msg1027374#msg1027374 date=1444979065' Alıntı:
Çok eskiden çift sürerken başıma geldi. Egzoz susturucunun bağlandığı yerden koptu gitti:)
Abi bizde egzozu değiştirmiştik önceden, düşünce bi baktım egzozun ağzı eğilmişti.
Zamanında 130TL'ye almıştık yanlış hatırlamıyorsam.
Adammı yanlış yapmış anlamadım kaynak falan hiç göremedim egzozta 2 tane vida tutuyordu :)

Gassal link=topic=85926.msg1027382#msg1027382 date=1444982614' Alıntı:
videosu yok mu? sesi bir duysaydık :D
Abi o anda hiç aklıma gelmedi, keşke gelseydi aklımada çekseydim cidden müthiş olurdu.
Kafadan en azından psikolojik +10hp veriyo cidden. :)
Yalnız cidden 1-2 hp verebilir aslında, doğayı kirletmemek ve sesi azaltmak için kısıtlıyorlar biraz, ki zaten arabalarda performans egzozlarla hatrı sayılır derecede güç alınabiliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=NLtvdHOsNsc
Bunun gibi bişey olmuştu :)

Benimde başıma gelen olay :D

Bizim eski 70 le buğday biçtirmeye gidiyordum makinada girmişti tarlaya, motor arabası tarlanın başında, havada kapalı yağmur yağıcak. Bende traktörü yüksek devirde ve hendeklere hızlı girmeyi sevmem ama baktım yağmur yağıcak, yağmur yağmadan gidip alayım arabayı dedim. Bastım tabi. O arada bizim egzosunda kelepçeli yeri gevşemiş olucak ki giderken taaaaak yaptı egzos düştü tekerde üstünden geçti :D İndim baktım sıcak, yola devam. Gittim arabayı aldım tarladan dönüştede egzosu aldım. Giderken arkada yükte olunca gaza bir basıyorum ortalık inliyor :D Köye girdim kahveden geçerken bi baktım herkes bakıyor :D Neyse eve gittim yağmur yapmadan garaja çektim traktörü eve girdim. Ben evdeyken babam çalıştırmış traktörü. Bizim garajda evin altı oluyor. Neyse babam gaza bi bastı sanki ev sallanıyor :D Sonra tabiki egzos olmadı üstünden geçtiğim için. Başka bulup taktık tekrar :D

Buda böyle bir anımdır :D

Sinan5858 link=topic=85926.msg1027441#msg1027441 date=1445006635' Alıntı:
Abi o anda hiç aklıma gelmedi, keşke gelseydi aklımada çekseydim cidden müthiş olurdu.
Kafadan en azından psikolojik +10hp veriyo cidden. :)
Yalnız cidden 1-2 hp verebilir aslında, doğayı kirletmemek ve sesi azaltmak için kısıtlıyorlar biraz, ki zaten arabalarda performans egzozlarla hatrı sayılır derecede güç alınabiliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=NLtvdHOsNsc
Bunun gibi bişey olmuştu :)

bilerek böyle eksoz taktırıp bağırtanlara da hatırı sayılır sevabına şahsım olarak bir dua okuyorum.

55-46 link=topic=85926.msg1027458#msg1027458 date=1445013582' Alıntı:
bende 1 defa ağacın dalına taktırmıştım dalda kaldı benim egzoz
rölantide ses normal ama aragaz atayım dersen tüfek atıyomuş gibi oluyo :)

Hahaha otomatik gibi mi :D

FEHİM link=topic=85926.msg1027460#msg1027460 date=1445013727' Alıntı:
bilerek böyle eksoz taktırıp bağırtanlara da hatırı sayılır sevabına şahsım olarak bir dua okuyorum.
Abi özellikle bunlardan takan sokak serserilerine bende bol bol sövmüyo değilim,
Gece milleti uyutmuyorlar, tamam performans için falan ama git pistte aç sesini sonuna kadar ama milleti gecenin 2sinde rahatsız etmenin manası yok...
Köyde yaşamanın farkı bi kere daha anlaşıldı sanırım, gece ne ses oluyor ne soluk varmı köy gibisi :)

Sinan5858 link=topic=85926.msg1027468#msg1027468 date=1445015639' Alıntı:
Abi özellikle bunlardan takan sokak serserilerine bende bol bol sövmüyo değilim,
Gece milleti uyutmuyorlar, tamam performans için falan ama git pistte aç sesini sonuna kadar ama milleti gecenin 2sinde rahatsız etmenin manası yok...
Köyde yaşamanın farkı bi kere daha anlaşıldı sanırım, gece ne ses oluyor ne soluk varmı köy gibisi :)

Köy küçük yer. Köyde yapan cocuk olsa hemen kimin yaptığı öğrenilir ve uyarılır zaten. Ama şehirde öylee bir durum yok :)

Onrkrds link=topic=85926.msg1027475#msg1027475 date=1445016351' Alıntı:
Köy küçük yer. Köyde yapan cocuk olsa hemen kimin yaptığı öğrenilir ve uyarılır zaten. Ama şehirde öylee bir durum yok :)
bizim köyde yazın 1200 civarı nüfus oluyo herkes kimin o şekil gezdiğini biliyo sövüyo şikayet ediyo ama durum aynı :)