Trakya 2020 2021 sezonunda hangi cins buğday tohumu ekmeyi planlıyorsunuz.

Delabrad2,lg59, Hamza ve teb0693
Arkadaşlar hamza'yı ilk defa bu sene ektim, sap olmadı ama verimden memnun kaldım. Hamza hakkında tecrübelerinizden aktarabilir misiniz..?
hamza.png

Falado geçen yıl 47 dekar yer ektim, 31 ton mal çıkardık. Hamza da ona yakın ama kilosu biraz daha altında kaldı nisan ayındaki dondan çok etkilendi hamzada sonradan topladı. Diğer tüm çeşitlerin çoğuna don vurdu, ama en iyi sonucu bu çeşitten aldık, borsa verileride 78 hektolitre, 14 protein olarak ölçtük, diğer çeşitlere göre bizi memnun etti önümüzdeki senede baya bir bölgede ekeceğiz. Kurak seneye dayanıklı bir çeşit ve hastalıklarada dayanıklı gözlemlediğimiz bu.

Yok topram bu yil ilk defa deneyecegim geçen yil ekenler memnunmus hamzadan daha verimli ve degerleri daha iyiymis Uzunkoprude egemen arda ilaç bayinde var denemeni tavsiye ederim ben tkk'den aldim
Ben de tekcan tohuma sordurdum. Hamza da teb 0693 de aynınfirmanın malı. Teb daha dayanıklı hamza %10 daha fazla verim potansiyelli dediler.
Ben de son karar olarak tohumluk Bora, Hamza ve Masaccio ekeceğim.

Ben de tekcan tohuma sordurdum. Hamza da teb 0693 de aynınfirmanın malı. Teb daha dayanıklı hamza %10 daha fazla verim potansiyelli dediler.
Ben de son karar olarak tohumluk Bora, Hamza ve Masaccio ekeceğim.
Firma giden herkese hamzayi ovuyor bence elinde teb0693togumlugu kalmadi satış stratejisi tescil raporlarina göre yüksek verimli buğday hamzayla yan yana ekilen tarlada hamzadan yüksek verim vermiş deneyip gorecegiz

• Beğen
Tepkiler: soner2222

gecen tohum sormaya tkk ya gittik orada tesadufen huseyibey katalogu gordum sordum bundan da geliyor mu diye, abi herkes huseyinbey sormaya geliyo diyor fazla uretimi de yokmus bulunmuyormus, iyi doksun dokmesin millet deneyecegiz diyomus [emoji2371]

• Beğen
Tepkiler: murat1919