TRT Anadolu'dan Traktör Kazandı

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,302
Konum
Bilecik

ADANA (İHA) - TRT Anadolu Televizyonu’nun canlı yayınladığı “Çiftçiler Yarışıyor-Harman Yeri” programında Kozanlı bir çiftçi traktör kazandı.

Yapım Koordinatörlüğünü Kenan Macit, Yönetmenliğini Tamer Kay’ın üstlendiği, Mehmet Çepiç ile Nuray Öcalan’ın sunduğu programın çekimleri birçok vatandaşın katılımıyla Atatürk Parkı’nda yapıldı. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara 100 bin liranın üzerinde çeşitli tarım aletleri hediye edildi.

“Çiftçiler Yarışıyor-Harman Yeri” canlı yayınında Kozanlı iki aile kıyasıya yarıştı. Yarışmada birinci olan Özdemir ve Tülay Uyumaz çifti yarışmanın finalinde yapılan çekilişte traktörü kazanan aile oldular. Yarışmada İbrahim ve Elif Erkek çifti ise birçok hediye aldılar.

Kozan Koleji Halk Oyunları ekibinin renk kattığı programda programının sunucusu Mehmet Çepiç, 3 saat süren canlı yayın için verdiği katkılar nedeniyle Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’a teşekkür etti.
Hükümetin çiftçilere ayrı bir önem verdiğini belirten AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, “Kozan gerek tarihi gerek ise kültürel dokusu ile güzel bir şehir. Özellikle ilçemizin başarılı bir belediye başkanına sahip olması ilçemiz halkı adına oldukça sevindirici bir durum. İlçemizi ülkemize en iyi şekilde tanıtan Başkanımıza ve çiftçilerimiz için böyle bir programı düzenleyen TRT Anadolu TV’ye teşekkür ediyoruz ve traktörü kazanan ailemizde hayırlısı olmasını temenni ediyorum” dedi.

TRT Anadolu’ya teşekkür eden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, “Kozan’ımız başta narenciyesi olmak üzer bir tarım şehridir. Türkiye’nin en iyi portakalı Kozan’da yetişiyor. Bizler Sayın Vekillerimiz ile birlikte ilçemizde tarih ve kültür turizmini geliştirmek adına çalışıyoruz. Bir çiftçi ailemiz Çiftçiler Yarışıyor programında bir traktör kazanması ise bizleri ziyadesiyle mutu etti. Ayrıca Programımıza destek veren sponsorlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yaklaşık üç saat süren canlı yayın sonrası ilerleyen zamanlarda yayınlanmak üzere paket program çekimi yapıldı. Bu programda ise Bayram ve Ayşe Özdemir çifti ile İzzet ve Fatma Bozdoğan, çifti yarıştılar. Yarışmada finale kalan Bozdoğan ailesi traktörü son şanslarında kaybettiler.

Yarışma programına Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Adem Ersoy, Kozan’daki kurum müdürleri ile Kozanlı iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ekleme Tarihi
12.06.2012
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt