TT65 | 500 Saat Kullanıcı Deneyimi

Eyüp 2 yılik garanti bitti diye kabul etmediler. Ben daha önce 1969 yılından beri fiat 415 den bu yana çıkan her fiat lisanslı traktorumuzun olduğunu kullandığınmı ve hiç birinin debriyaj bitimi yaşamadığını.Kullanici hatası yapmadığımı yazılı sözlü belirttim ama kabul etmediler.
Bu debriyaj işinde en iyisi" luk" markaymış ama bizimkilerde valeo varmış onunda kanat sayısı azmış falan filan.Şimdi değişirse 5,6 kanatlı olandan yapılacakmış onlar iyiymiş.
Ben bu debriyaj balata bitmesini.
Traktöru çalıştırmak için kütüğün sol yanında kuyruk mili debriyajı var sarı topuzlu.O kol aşağıya indirilip öyle traktör çalıştırılıyor.Sonra traktör çalıştıktan sonra kol yukarı alınıp.Göstergede de sari ışığın yandığı halde hareket edilmeli.Eger bu kuyruk mili debriyaj kolu aşağıda kullanılırsa oluyor.Kullanmağa devam edilirse koku oluyor sanki yağ kokusu gibi.

Ben o kuyruk kolu milinin müşürünü iptal ettim, yani çalıştırmak için aşağı indirmek gerekmiyor. Tornavida ile kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz içini açıp. Aşağıda kullanırsanız evet kuyruk mili debriyajını bitiriyor

Ben o kuyruk kolu milinin müşürünü iptal ettim, yani çalıştırmak için aşağı indirmek gerekmiyor. Tornavida ile kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz içini açıp. Aşağıda kullanırsanız evet kuyruk mili debriyajını bitiriyor
Köyde çoğu kişi bu hataya düştü. Bazıları debriyaj balatalarını bir iki yılda değiştirdiler. Kullanimda,Acele edilmemeli,ışığın yanık halde olduğu halde kullanilmali.Hareket ettikten sonra ışığın yandığı görülmeli.
Yada sizin yaptiginiz gibi kökten çözüm müşürü devre dışı bırakılmalı.

Köyde çoğu kişi bu hataya düştü. Bazıları debriyaj balatalarını bir iki yılda değiştirdiler. Kullanimda,Acele edilmemeli,ışığın yanık halde olduğu halde kullanilmali.Hareket ettikten sonra ışığın yandığı görülmeli.
Yada sizin yaptiginiz gibi kökten çözüm müşürü devre dışı bırakılmalı.
İnsanlarda haklı, o kolu çalıştırırken indirip kaldırmak büyük bir iş yükü her defasında üstelik sert bir kol. Bence bu zorunluluğu yapmalarıda saçmalık.

Dediğim gibi türk traktör mühendisleri sahaya inip bu traktörleri çiftçilerle birlikte geliştirmiyor sanırım. Çiftçilerden gelen geri dönüşlerle birçok basit problem çözüme kavuşabilir.

Bu sorunları mail ile bildirdim bakalım ne cevap verecekler.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
İnsanlarda haklı, o kolu çalıştırırken indirip kaldırmak büyük bir iş yükü her defasında üstelik sert bir kol. Bence bu zorunluluğu yapmalarıda saçmalık.

Dediğim gibi türk traktör mühendisleri sahaya inip bu traktörleri çiftçilerle birlikte geliştirmiyor sanırım. Çiftçilerden gelen geri dönüşlerle birçok basit problem çözüme kavuşabilir.

Bu sorunları mail ile bildirdim bakalım ne cevap verecekler.
Bahsettiğiniz uzun kol mu çalıştırmak için hafif aşağı doğru çekip geri bıraktığımız

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10