Tüm dünyayı kasıp kavuran Spartacus Dizisinin Finalinde 'Eledim Eledim' türküsü

Katılım
14.01.2012
Mesajlar
6,510
Konum
Konya

Spartacus ' te ' Eledim Eledim ' türküsü

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve tarihteki ilk köle isyanını konu alan ' Spartacus ' dizisinin sezon finalinde ' Eledim eledim ' türküsü ilgi çekti

Amerika ' da yayınlanan ve büyük ilgi gören ' Spartacus ' adlı televizyon dizisinin 2. sezonu olan ' Spartacus Vengeance (İntikam) ' son kısmında ' Eledim eledim ' türküsü çalındı. Dizide dikkat çeken karakterlerden olan 90 ' lı yıllarda Zeyna dizisiyle hafızalarda yer eden Lucy Lawless ' ın elinde Spartacus ' un çocuğuyla uçurumdan atladığı sahnede çalan türkü şaşkınlığa neden oldu.

Daha önceki bölümlerde çocuğunu kaybeden Lukretia, Ilithyia karakterine canlandıran Viva Bianca ' nın çocuğunu alıp intihar ettiği sahnede Asker Türküsü çalındı. Dizinin fanatikleri o sahnede çalan türkü karşısında şaşkına döndü. Dizi başında egemenlik hakları ve sevdikleri zorla elinden alınan Spartacus, ilerleyen bölümlerde liderlik özellikleriyle günümüze kadar gelen bir efsane haline geldi. Dizide beraberindeki 77 köleyle tarihteki ilk köle isyanını başlatan ve Roma ' ya baş kaldıran Spartacus, 3 yıl boyunca düşmanlarının yüreğine korku saldı.

Erotik ve kanlı sahneleri nedeniyle tartışma yaratan dizide son olarak 'Spartacus: Kan ve Kum' adlı televizyon dizisinin yıldızı Andy Whitfield, 39 yaşında hayata veda etmişti. Dizi de dikkat çeken bir diğer karakter de 90 ' lı yıllarda Zeyna dizisiyla hafızalarda yer eden Lucy Lawless di. Başrol oyuncusu Andy Whitfield ' ın lenf kanseri tedavisi nedeniyle ilk sezonun sonunda ara veren ' Spartacus: Blood and the Sand ' dizisinin yapımcıları bir süre sonra yeni başrol oyuncusu arayışına girerek Liam McIntyre ile anlaşmıştı.

ELEDİM ELEDİM TÜRKÜSÜ

Hikayeye göre, genç evli bir çiftin çocukları olmaz. Onlar da kendilerine bir erkek çocuğu evlat edinir. Kadın ile çocuk arasında fazla yaş farkı yoktur. Kadının kocası genç yaşta ölünce kadın dul kalır. Evlatlığa kadın aşık olduğunun farkına varır, ancak bunu kimselere diyemez. Oğlan askere gider ve askerde ölür. Bir gizli sevdanın öyküsünün türküsüdür Eledim Eledim.'

http://webtv.sabah.com.tr/webtv/videoizle/spartacuste-eledim-eledim-turkusu-surprizi
 

nh

Katılım
06.07.2008
Mesajlar
8,939
Konum
Çanakkale
Ynt: Tüm dünyayı kasıp kavuran Spartacus Dizisinin Finalinde 'Eledim Eledim' türküsü

ii gzelde ben bişi anlamadım :S :D
 
Katılım
25.02.2011
Mesajlar
2,277
Konum
çankırı

Ynt: Tüm dünyayı kasıp kavuran Spartacus Dizisinin Finalinde 'Eledim Eledim' türküsü

SmhGwz link=topic=54774.msg581233#msg581233 date=1334554681' Alıntı:
ii gzelde ben bişi anlamadım :S :D
02:33 ile 02:45 arasında ufak bi nakarat geçiyo kardeşim :)
 
Katılım
10.08.2010
Mesajlar
0
Konum
Sivas
Ynt: Tüm dünyayı kasıp kavuran Spartacus Dizisinin Finalinde 'Eledim Eledim' türküsü

Ona bakarsanız bizim dizilerin hepsi yabancı kültür içeriyor..
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt