tümosan 9115

Ynt: tümosan 9115

Hayırlı olsun ;-) maksimayı fuarda incelemeden önce çok olumsuz yorum yapmıştık ama fuarda inceledikten sonra tasarımı ve kabin içi hakkinda bütün düşüncelerim değişti beğendik valla yayla gibi kabin var :) Debriyajı hala sert onu çözememişler :-( Ayrıca yakıt ve çekiş konusunda tümosan on numara traktör bu konuda hiç şüphem yok ;-)

Silim42 link=topic=75922.msg897919#msg897919 date=1402117551' Alıntı:
senin s.ktir b.ktan nhden yine süper

Senin sktr bktn dedign nh ye adamlar her ise sokup kc sene hic anahtr degmedn biniyo tumosan gbi 20 saat degnce tarlada kalmiyo 100 saat deynce 2 ye bolunmuyo zatn tumosan nh le karsilastrck bi motr degil aralarinda ne kdr fiyat farki var biri 80_85 milyar biri 107 demekki arada baya bi fark var uzatmaya gerek yok adamin konusunu berbat etmeye bsi dyen varsa msj atsn :S

Mustafa 66 link=topic=75922.msg897935#msg897935 date=1402121266' Alıntı:
Senin sktr bktn dedign nh ye adamlar her ise sokup kc sene hic anahtr degmedn biniyo tumosan gbi 20 saat degnce tarlada kalmiyo 100 saat deynce 2 ye bolunmuyo zatn tumosan nh le karsilastrck bi motr degil aralarinda ne kdr fiyat farki var biri 80_85 milyar biri 107 demekki arada baya bi fark var uzatmaya gerek yok adamin konusunu berbat etmeye bsi dyen varsa msj atsn :S

Sen NH cisin onu anladık gerek yok tümosanı anlatmana biz biliyoruz tümosanı .
Konu sahıbi zaten en son konuştuğun kişi

Silim42 link=topic=75922.msg897917#msg897917 date=1402117399' Alıntı:
siz konuşmaya devam edin almadan incelemeden kullanmadan konuşun kabin çok süper içeriye çok az ses alıyor bilmeden konuşuyorsunuz tümoyuda kötüleyip erkuntu övmeyin bana motursa alın gelin çekişelim burda erkuntun hr boku var hiç kimse memnun deil ölü gibi duman salıyor anca
;D adam nh yı konusuyordu erkunta ne ara gectın ;D ;D sakin ol panpa

Alan Arkadaşa hayırlı ve bereketli olsun, ben trakkulüp genelinde dikkatimi çeken bir durumu bu konu da da görünce yazma gereği duydum, neden çoğu kişi kendi malının kaliteli olduğunu başka bir markanın kalitesiz olduğunu iddia ederek kanıtlamaya çalışır, yani belkide farkında olmadan bu duruma düşen arkadaşlar bu anlamda yazdıkları yorumlarını tekrar bir kez daha okusun, o zaman görecekler ne kadar anlamsız, cahil ve çocukça davrandıklarını...

konuyu acan arkadasta genc sanırım yorum yapan arkadasta genc anlasılan.
forum kırlılıgıne gerek yok bence ıyı kotu tartısmaları gerektırecek bur konu goremedım ben.
moderatörler gerekeni yapacaktır. umarım...

ayrıca Yeni traktörun hayırlı ugurlu olsun bende bugun Tekırdag Festıvalınde bınıp ınceledım asırı yuksek geldı bana nedense. onun harıcınde kabın ıcı ve malzeme kalıtesı gayet tatmınkardı. Artık yakıt tur ve cekıs gıbı konularıda sızden ogrenırız.

Mustafa 66 link=topic=75922.msg897143#msg897143 date=1401966854' Alıntı:
Yay yok 2 tane 8105 var ikiside sifir aldi birisi dayimda benim bizzat kullandim camurluklar kaportaya vuruyo ikisindede hep bukuyo kaportayi birisi tekerleri ic dis yapti en azindan teker yaklasmiyo pek artik kaportaya ama camurluk hala vuruyo :) hem 8105 inde ital celik disli cekisine gelince dayimin motorun 14 no 5 li unlu var onla cif cekersiz hic gitmiyo zaten de cif cekerde o pullukla 2 nin 1 ile gidiyo bicak 1 karisi bullumu derinligi bogurmeye basliyo kaliyo ya yada istop ediyo bizde gecen nh td100 aldik sifir denemek icin dayimin pullugu taktik yeni oldugu icin alisik degildik tarla yokuslu ve agir toprak ilk bicagi ayarladik sonra basladik 3 un 1 ile tek cekerde yok gibi gidiyodu hic tek cekerde oldugunu fark etmeden 3_4 kez gidip geldik sonra farkina vardik cifte alinca daha guzel gitmeye basladi hic derinlik ayirt etmiyo super bsi ilk hepimiz cekmez dedik boyle oldu ;)
şu hiç yok gibi gidiyo lafına gıcık oluyom 5/14 le hiç yok gibi gidiyorsa senin motorunun hakkı 15 kulaklı 14 inç pulluk falan heralde delioğlan :) 100 lük bi sende var heralde fiyat farkından filan bahsetmişsin saçmalamaya gerek yok tümosan canavar gibi traktör kronik arızaları ve konforsuzluğu var evet ama çekiş ve yakıtından kimse şikayetçi değil . motoru alınca üye oldun heralde siteye. normal hayatında bilmiyo olabilirsin ama bari burda yorumları falan okuda adap usul erkan öğren biraz..

Silim42 link=topic=75922.msg897917#msg897917 date=1402117399' Alıntı:
siz konuşmaya devam edin almadan incelemeden kullanmadan konuşun kabin çok süper içeriye çok az ses alıyor bilmeden konuşuyorsunuz tümoyuda kötüleyip erkuntu övmeyin bana motursa alın gelin çekişelim burda erkuntun hr boku var hiç kimse memnun deil ölü gibi duman salıyor anca
kardeş seninde bu şekilde konuşman yanlış bende erkunt kullanıcısıyım çokta memnunum. şikayetin yada düşüncen varsa daha uygun bi şekilde belirt kimseyi kırma. herkesin traktörü kendi işini hallediyosa en iyisi o dur maximan hayırlı olsun güzel traktör kazasız belasız kullan.

akrokral link=topic=75922.msg898096#msg898096 date=1402154170' Alıntı:
şu hiç yok gibi gidiyo lafına gıcık oluyom 5/14 le hiç yok gibi gidiyorsa senin motorunun hakkı 15 kulaklı 14 inç pulluk falan heralde delioğlan :) 100 lük bi sende var heralde fiyat farkından filan bahsetmişsin saçmalamaya gerek yok tümosan canavar gibi traktör kronik arızaları ve konforsuzluğu var evet ama çekiş ve yakıtından kimse şikayetçi değil . motoru alınca üye oldun heralde siteye. normal hayatında bilmiyo olabilirsin ama bari burda yorumları falan okuda adap usul erkan öğren biraz..

Tm sinirlenme rahat gidiyo deyim o zaman Yok 5/14 ii abi :) yok bi bende var demiyom abi illaki burda kac kiside vardir. Sacmalamiyom soyle ki simdi 8105 80_85 demi td100 de 105_110 arasi illaki bi fark varki oylede fiyat farki var yani tumosana da bsi demiyom daha oglen sonu tumosandan indim bsi demiyom guzel tabiki sonucta yeni neyse tartismaya gerek yok tumosan iyi olsun tmm bsi dyen yok

Tartışma çıkaracak mesajlar silindi.Mustafa 66 ve Silim42 lütfen usluplariniza dikkat edin,Trakkulupte saygı esastır ikiniz de genç ve yeni üyelerimizdensiniz,siteye yakışmıyor bu tarz iletiler.devam ederseniz ceza alacaksınız.

arkadaşlar tumosan güzel makına,boş verin gerisini her traktörün kendine göre bir özelligi var.traktör önemli oldugu kadar kullananda önemli.tumosanı 3 sendır kullanıyom bır şikayetim yok yanlız 3 sene içinde 1 ve 2ci vitesi hiç kullanmadım paslanmış.servis getir kabini kaldırım yapayım dedi bir 3 sen daha kullanırım gibime geliyo.

TNYCAKNC link=topic=75922.msg898127#msg898127 date=1402159955' Alıntı:
arkadaşlar tumosan güzel makına,boş verin gerisini her traktörün kendine göre bir özelligi var.traktör önemli oldugu kadar kullananda önemli.tumosanı 3 sendır kullanıyom bır şikayetim yok yanlız 3 sene içinde 1 ve 2ci vitesi hiç kullanmadım paslanmış.servis getir kabini kaldırım yapayım dedi bir 3 sen daha kullanırım gibime geliyo.
direk 3. vıtesle mı kalkıon ;D ;D ;D hangı serı var

TNYCAKNC link=topic=75922.msg898127#msg898127 date=1402159955' Alıntı:
bende 1. takviyeyi kullanmıyom hiç paslanmasın diye arada kullansammı :D

Hayırlı uğurlu olsun,Allah kaza bela vermesin inşallah. Bende Maxima serisinin yakın takipçisiyim yakında almayı düşünüyoruz Allah izin verirse. Traktör kötülemek veya yüceltmek yanlış,bence herkesin malı kendine iyidir Allah kimsenin malına zeval vermesin. Bundan önceki serilerde şanzıman ve kuyruk mili şikayetleri almıştım çevremden halen bu sıkıntılar devam ediyor mu yoksa geliştirip düzenlenmiş mi ?