tümosan tarlada arkayı kitledi

Ynt: tümosan tarlada arkayı kitledi

geçmiş olsun :( yeni serilerin ilkkez böyle bir arıza verdiğini gördüm turboyu yağlama , debraj ve yağ kaçağı problemleri var ama bu daha büyük bir sorun ...

arapörenli link=topic=62730.msg704217#msg704217 date=1361211732' Alıntı:
tümosanın arka acıldı.takılı oldugu vites dişlilerini kırmış tüm sekromeşleri dagıtmış ve pürüz diregının mılını bukmüş.toplam masraf 4000 tl.garantiyede gırmıyor

geçmiş olsun çiftçi kardeşimize. yazık günah 4000 tl masraf ve iş güçte yarıda kalıyo
bu durumda traktör sahibi ve buna benzer mağdur çiftçi kardeşlerimiz derhal tüketici haklarına şikayette bulunmalılar.

yeni traktör almayı düşünen arkadaşlar ise; tümosan düşüncesini direk olarak kafadan elemeli, tümosan yerine erkuntun 80.4 e veya 90 e serilerini tercih etmeliler. biraz daha paraları var ise td serisini tercih etmeliler. hiç olmazsa onların mekanik aksamı daha sağlam.

geçmiş olsun hemşerim...Tümosanların yaşanan bu arıza ve bölünmelerinden sonra tümolar gözden düşmeye başladı gibi...Fabrıkanın duruma el atması lazım yoksa çoğu musterısını kaybeder gibime geliyor 4000 az değil tümoya tövbe ettirir adamı helede bu kış aylarında....

Benim, Çin konusundaki şüphelerim hala devam ediyor.Tümosanın yetkililerinin yerinde olsaydım, paylaştığımız şu olumsuz yorumlar ve olumsuz yöndeki Tümosan reklamını 4000 tl ye tercih etmezdim. Yanlış yoldalar... noo-*-s

coyote26 link=topic=62730.msg704575#msg704575 date=1361256517' Alıntı:
geçmiş olsun hemşerim...Tümosanların yaşanan bu arıza ve bölünmelerinden sonra tümolar gözden düşmeye başladı gibi...Fabrıkanın duruma el atması lazım yoksa çoğu musterısını kaybeder gibime geliyor 4000 az değil tümoya tövbe ettirir adamı helede bu kış aylarında....
uzak dursun zaten insanlar herkez bilsin ki doğru seçim yapalım çiftçiler olarak.

hiç kimse bir kucak para verip dandik mal almak zorunda değil, uyanmak lazım.

bizim 82 80 olmuştu arkada defransiyelin içinde küçük bir pim var onu kesmişti tümolarda sık sık oluyomuş bundada aynısı olmuş sanırım mühendisler şu pimi değiştiremiyolar çok zayıf geliyo bu arızayı tümolar çok sık yapıyo

çalmasınlar arkadaş insan fitil oluyor bunlara 2011 sonunda bizim bi abi 2012 model 95 80 aldı peşin 56 000 bine alma bak dedim bu kadar ucuza bişey çıkar ... ne çıkacak ya dedi daha 110 saatte senkromeci dağıttı yaptırmaya götürdük çeke çeke önca garantiye girmez kullnım hatası dedi güç bela sokturduk garantiye servis yaptı topladı bakayım ben bi ses varmı dedi dükkandan geri geri çıkardı ilşeri taktı yürüdü küt diye bi ses daha dükkandan çıkmakdan aynı yerden kırdı dişliyi adam aldığına bin pişman satayım dedi a20 günlük motoru aldığı adam 49 a tutuyor ondan da vazgeçti geçtiğimiz yaz 1100 saatte üs kapak çontasını yaktı onu garantiyede sokmadılar

GÜRKAN link=topic=62730.msg702824#msg702824 date=1360959854' Alıntı:
bazı arkadaşlar arka dağıtma değil vites karışması demiş, aynen bu şekilde oluyor, aktarım organlarında ithal çelik dişli varmış sözde kaliteli, o parçalanıyormuş.
arkadaşım erkuntu kendilerine rakip görüp döküm, dişli vb yapmaya başladılar biz ne motorlar kullandık 92 model 7066 vardı bizde erkunt blok avrupa şanzuman diferansiyel 14.783 saatte sattık bir tek keyfe keder enjektör temizlettirdik anahtar değmeden gitti geçen 2012 model td 100 gördüm 600 saatte cer dişli keçeleri gitmiş öle kulanmışlar şimdi cerler takur tukur ses yapıyo 2200 lira masraf varmış komple bozmuş her yeri 2012 model erkuntum var şimdiden 700 saat oldu tık demedi maaşallah allah daha da ömür versin tamam new hollanda güzel motor ama ne aman new holland oldu o günden beri hep kalite düşüyor tümosan desen blokları dökümlerikendi yapıyor bölünen bölünene da 4 ay önce 70 60 dt 7 li çizel çekerken şahlandırmış bir çırpmış şanzumanın oradan çatladı ayrılıyodu neredeyse

coyote26 link=topic=62730.msg704575#msg704575 date=1361256517' Alıntı:
sagol hemserım ama motor benım degıl.sahıbının umrundada degıl.sankı baskasının motoru dagıldı

köylü çiftçi nasıl olsa sesini çıkarmaz diye haydıyolar gitsin.

aslında toplu şikayet , topluca bir dava açılması lazım herkeze zararını yeterince ödesin.

sadece traktör değil kaldığı iş için de tazminat ödemeli