Turbo 480 kabin ile pulluk sürüm

30.01.2008
252
240
Merhaba arkadaşlar 2 ay önce traktör yağ değişimi turbo filtre değişimi filtreler değişmişti. Bakımını işinide başka bir ustaya yaptırmıştım bizim usta hastaydı ögün. Neyse başka usta adi ince sahte yağ kullanmış. Bugünkü videoda fark ediyorsanız yığılma var motorda. Kaputu bi kaldırdım turbo yağ kaçırıyor usta iyice kelepçeleri filtre takılan yerleri turbonun bağlantı yerlerini gevşek bırakmış akan yağ tıkama yapmaya başlamış. İşde işini bilmeyen usta oldu böyle olur. dün kendi ustama turboyu rektefeyi yapan ustama gittin. Yağ yeniden değişti turbonun atık geyi dönüşüm temizlendi iyice kelepcelet civatalar sıkılaştıkfansonra yeniden eskisi gibi oldu. Turboyu üreten garbey firmasından Ilhami bey ile de görüştün turbonun geri dönüşümünü kartere vermemizi önerdi olmadı gereken o dur dedi ve yarın o şekilde yapacaz. Ve daha veriml turbofan güç sağlayacaz. Yeni yağ katıldıktan sonra tarlada kalan sürüm için video çekemedim çünkü dükkanda idim.

İşin ehli ustanız varsa onunla devam etmenin faydası açık ve net.
iş bilmeyenler yüzünden sanayiye dökülen çiftçinin parası 1 yıl bi kenarda toplansa hayal edin paralarımız iş bilmeyen ve yedek parçaya gidiyor yazık.
bununla geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: hhhalil