turbo 480 yalıtım konusunda yardım

30.01.2008
254
242

selam arkadaşlar. turbo 480 traktörün kabin içinde felaket ses alıyor. ses yalıtım olayı şart. kullanılması gereken sesi büyük ölçüde ne olabilir.

Cidde bi uğraş ile yol kat edersin diye düşünüyorum . Sonradan takılın kabinlerde iyi iş çıkarıyorlar. Ama kabının yarısını baştan yapmak gibi düşün.

Fotoğraf koyarsan daha net yardımcı olacak forumdaşlar vardır.
Formda konularımda paylaştığım resimler var. Arka cam takıp sonra video çekip dinleyelim sesi. Yeni resimlerde yarın çeker burda paylasırım

Olay bağlantı yerlerinde. Misal orijinal kabinli 285in çamurluk bağlantıları takozlu, dışarıdan 265ten daha gürültülü ama içerisi sessiz. Olay yalıtımda değil çünkü bizim kabinin taban, çamurluklar hem ziftli kağıt, hem keçe var çamurluklarda ek olarak sünger de var en üstte de döşeme. Ama işe yaramıyor çünkü çamurluk direkt aksa bağlı. Araya takoz lazım, demir demire doğrudan temas etmeyecek yoksa sesi kesemezsin.

Olay bağlantı yerlerinde. Misal orijinal kabinli 285in çamurluk bağlantıları takozlu, dışarıdan 265ten daha gürültülü ama içerisi sessiz. Olay yalıtımda değil çünkü bizim kabinin taban, çamurluklar hem ziftli kağıt, hem keçe var çamurluklarda ek olarak sünger de var en üstte de döşeme. Ama işe yaramıyor çünkü çamurluk direkt aksa bağlı. Araya takoz lazım, demir demire doğrudan temas etmeyecek yoksa sesi kesemezsin.
On bağlantıda takos 2adet var arkada çamurluga bindi

orjinal kabine ne yapabilceginizi bilmiyorum,sonucta direkt olarak aksın üstünde koltuk var ama bu tip kabin olursa belki biraz daha etkili yalıtım yapılabilir.

Gördüm siz 168 liğe sıfır kabin takmıssınız çamurlulara ile güzel olmuş. Traktörün resimlerini çekip yarın 0535 950 5828 numarama whatsapdan atarmışın. Yapılanları detaylı konuşuruz. Biz tt55 kabini turbo 480 ne monte ettik

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: osmanli