Türk bayrağının doğuşu(resimli ve yazılı)

Katılım
18.01.2008
Mesajlar
2,990
Konum
Konya

1. Kosova Savaşı sırasında Kosova ' dan gökyüzü görünümü - Akşam saatleri


1. Kosova Savaşı sırasında Kosova ' dan gökyüzü görünümü - Gece saatleri


1. Kosova Savaşı sırasında Kosova ' dan gökyüzü görünümü - Geceyarısı saatleri


1. Kosova Savaşı sırasında Kosova ' dan gökyüzü görünümünün, olası bir kan çukuru üzerindeki yansıması ve Türk Bayrağı ile karşılaştırılması
Türk Bayrağı ' nın Tarihi yazılı

Bir söylenceye göre, 1. Kosova Savaşı sonrasında savaşta ölen Türk askerlerin kanının bir göl gibi toplanması sonucunda, Ay ve Yıldız ' ın bu göl üzerinde yansıması ile oluştuğu kabul edilmektedir. Yapılan tüm varsayımlar arasında, 1. Kosova Savaşı ' nın sebep olması en büyük ihtimallerden biridir, çünkü bu savaşın akşamında gökyüzünde Jüpiter ve Ay yan yana nadir anlarından birini yaşamıştır.

1. Kosova Savaşı tarihi (28 Temmuz 1389), ve Kosova koordinatlarında (Lat: 43.41 , Long: 25.65) gökyüzündeki gezegenlerin konumu incelendiğinde Ay ve Yıldız ' ın aslında Ay ve Jüpiter olabileceği ortaya çıkar.

Eğer ki bu yansımayı, olası bir kan gölü üzerinde düşünürsek de; bize Türk Bayrağı ' nın şu anki hali gözükür. Bunun için o tarihte ve koordinatta gece yarısı saatlerindeki gökyüzü görüntüsünü, ayı arkanıza alarak kan çukuru üzerindeki yansımayı izlemek isterseniz karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü çıkar, ve Türk Bayrağı ile arasında müthiş bir benzerlik vardır.

Jüpiter ' in köşeleri Jüpiter ' in gözükebilen 4 ay ' ının da etrafında kısmen parlaması (basit bir teleskopla gözükebilir, ancak çıplak gözle en iyi ihtimal Jüpiter ' e yakın bir parıltı gözükür); büyük bir ihtimal Jüpiter ' i köşeli bir yıldıza benzetilmesini sağlamıştır. Lâkin, Güneş ' in herhangi bir gezegen üzerindeki yansımasının Dünya ' daki insanlar tarafından parlak bir yıldıza benzetilerek de izlenebilir. Uranüs gezegeni de, bu süre içerisinde Jüpiter ' e olan yakınlığı (her ne kadar çıplak gözle gözükmesi çok zor olsa da, küçük bir parıltı olarak gözükebilir); Jüpiter etrafında farkedilebilir 5 köşe gözükmesine sebebiyet verir.

1. Kosova Savaşı sırasındaki, Kosova ' da gökyüzündeki görüntüye ulaşmak için örnek resimlerde Stellarium isimli ücretsiz planetarium programı kullanılmıştır. Planetarium programımızı 1. Kosova Savaşı tarihine (28 Temmuz 1389), ve Kosova koordinatlarına (Lat: 43.41 , Long: 25.65) alırsak ; gökyüzündeki Ay ve Yıldız ' ın aslında Ay ve Jüpiter olduğu ortaya çıkar

 
Katılım
15.11.2007
Mesajlar
4,098
: Türk bayrağının doğuşu(resimli ve yazılı)

işte budur kerdeşim çok sağol güzel paylaşım yapmışsın
 
Katılım
17.12.2007
Mesajlar
3,301
Konum
Konya
Ynt: Türk bayrağının doğuşu(resimli ve yazılı)

Çok sagol kardesim tam Türk ' lükle ilgili konu Bayrak,Ata,Vatan,Millet sevmeyen türk edgilidr zaten.
 
Katılım
18.01.2008
Mesajlar
2,990
Konum
Konya

Ynt: Türk bayrağının doğuşu(resimli ve yazılı)

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=2143.msg33432#msg33432 date=1210341659' Alıntı:
Çok sagol kardesim tam Türk ' lükle ilgili konu Bayrak,Ata,Vatan,Millet sevmeyen türk edgilidr zaten.
Katiliyorum Hocam
 
Katılım
15.11.2007
Mesajlar
2,294
Konum
Tekirdağ
Ynt: Türk bayrağının doğuşu(resimli ve yazılı)

Bende bu program var.Stellarium.Ama şu tarihe git diye bir seçenek yok.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt