Ustalar Yardım Lütfen (Traktör Alacağımda)

Ynt: Ustalar Yardım Lütfen (Traktör Alacağımda)

Kardeş bu motorların bi özelliğimi var. İnternetten baktım biras.185 liklerin 1973, 1976, 1975, modellerine bile adamlar ortalama 15000 tl fiyat istiyolar. Çok pahalı değilmi. O paraya 90 küsür 265 s alınabilir. Üstün bi taraflarımı var modeline göre çok pahalı değilmi.

sen ne kadar yatırım yapmayı düşünüyorsun onu çözemedikki kardeş... Böyle sorarsan binbir çeşit fantezi cevap alırsın..Traktör ekipman falan komple 63 binlira yaparsan 10 yılda amorti edersin, 30 binlira yaparsan 5 yıl, 15 bin lira yatırırsan 3. yılda bitirir yani tarla yada traktör alabilirsin...Onu bi söylede hele...

Traktöre 15000 tl den fazla para vermek istemiyorum açıkçası. Tarlayı alırken bir miktar kredi çektim onun ödemeleride var. Hatta şimdilik traktörü nekadar ucuza alırsam okadar iyidir. Bikaç sene sonra değiştiririm.

toplumcu link=topic=25655.msg212473#msg212473 date=1252355296' Alıntı:
Traktöre 15000 tl den fazla para vermek istemiyorum açıkçası. Tarlayı alırken bir miktar kredi çektim onun ödemeleride var. Hatta şimdilik traktörü nekadar ucuza alırsam okadar iyidir. Bikaç sene sonra değiştiririm.

şimdi ona görede ekipman lazım, 1 pulluk, 1 kazayağı, 1 tırmık, 1 mibzer, 1 gübre serpme makinesi, 1 römork enaz, 1 tanker, bi holder lazım...aklıma hemen gelenler bunlar...

onuda düşün..bunları motor büyüdükçe büyütmen lazım..

Doğru söylüyon kardeş. Çiftçinin hali çok zor. Herşey ateş pahası olmuş. Harman zamanıda tüccarın eline düşüyo. Kuraklık oluyo satacak malı olmuyo. Ürün çok oluyo para etmiyo yani her kalikarda çiftçi kaybediyo...

valla abi bu 100 serisinin avantajı yakıttır,çekiştede 265 285 ler yanına zor gelir azdan az yakarlar ,ben şahsen 185 i 15.000 e de vermem ama dedim gibi temizini düşürürsen 73 74 75 model felan 13 14 e alırsın 265 alma bence eski mf ler hele 100 serisi gerçekten canavar benım 185 71 model...285 ide savunurum bazı konularda ama 100 serisi bambaska ne kadar eskı olursa olsun...

abi herkes bi şeyler söylüyor.bizde önceden çok tarla vardı.çeltik pancar buğday mısır domates biber patlıcan gündendi v.b ekiyorduk.398 4x4 vardı.nh tl 100 vardı ortakla beraber almıştık.yanındada steyr 8073 vardı.sonra biz tarlaları sattık.şu an 32 dnm yer işliyoruz.steyrla her işi yapıyoruz.bu yaptığımızda hobi olarak ama ben işleri büyütmeyi düşünüyorum.sana şunu söyleyeyim.70 bg hangi tek çeker motor gelirse gelsin steyrdan az yakamaz.70-56...265 ferguson kullandım.steyr daha güçlü.senn kesenede uygun.STEYR 8073 almanı tavsiye ederim

doganbey1 link=topic=25655.msg212689#msg212689 date=1252424815' Alıntı:
abi herkes bi şeyler söylüyor.bizde önceden çok tarla vardı.çeltik pancar buğday mısır domates biber patlıcan gündendi v.b ekiyorduk.398 4x4 vardı.nh tl 100 vardı ortakla beraber almıştık.yanındada steyr 8073 vardı.sonra biz tarlaları sattık.şu an 32 dnm yer işliyoruz.steyrla her işi yapıyoruz.bu yaptığımızda hobi olarak ama ben işleri büyütmeyi düşünüyorum.sana şunu söyleyeyim.70 bg hangi tek çeker motor gelirse gelsin steyrdan az yakamaz.70-56...265 ferguson kullandım.steyr daha güçlü.senn kesenede uygun.STEYR 8073 almanı tavsiye ederim
katılıyorum...

hiçbir motor steyrden az yakamaz demişsin doğanbey yanlış düşünüyosun benım 185 az yakmasada senın 8073 le aynı yakar 80 hp saygılar...sen yine mf nin 100 serisine bak toplumcu abi kimseyi dinleme...

arkadaşım bu gün 200 dekarla başlarsın yarın fazlalaşır onun için alacağın traktör biraz güçlü olmalı bence 93 model üzeri 265 s işini fazlasıyla görür arkadaşların yorumlarını baktım hep karamsar tablolar sergilemişler tamam ekipman pahalı ama illaki sıfır almak gerekmez bence beş altıbin liraya ikinci el ekipman alabilirsin daha ucuz bir traktör düşünürsen ştayer 768 al derim 70 beygir az yakar güçlü motor senin işini fazlasıyla görür mf 240 3 lü pulluğu çekmez üçlü pullu 60 beygirden aşağı traktör çekmez işlerinde başarılar kolay gelsin.

kara murat paşa bak benm 13 dekarlık bi tarlam var ev ile arası 6 km var.evden tarlaya gidip 18li 60 lık tas gobleyi tam çapraz lastikler havada çekip eve gidip sonra evden tarya giderken uğradığım benzincide ölçtüm.tam 25 liralık mazot yakmış.hesap ortada

toplumcu link=topic=25655.msg212731#msg212731 date=1252432543' Alıntı:
Kardeş bu steyr 8073 kaç model.
şimdi steyrlar 768 vede 8073 diye ayrılıyor.8073 almanı tavsiye ederim çünkü hem daha ii hemde daha güçlü.8073ler 84 modelden başlayıp 97 modele kadar çıkıyor.84 modelleri avrupa diye biliyorum.bizdeki 84 model.sana şunu söyleyeyim.topraklarımız gübreli kara kepir topraktır.ova yerdedir hepsi.steyr 2li 24 no pulluğu ağustos kurağında 3 takviye ile çok rahat şekilde çekiyor.vnye atmadan.18li 60 lık tas goble var onuda her şekilde banamısın demiyor.9lu dippatlatan dedikleri aleti aynı şekilde çekiyor.asılması çok ii bir motor.düz tarlada 18.420 kg yükü çekti.arka lastikler 2 tam tur attı.türkiyede 4x4 ü olsa düşünmeden alacağız.resimlerim ve videolar vardır steyr bölümünde aç bak.bizdeki gobleyi 70-56 s 2 çapraz geri alarak çekti.onuda bizim adamımız kullandı.başağa yanaşma derim o kadar tutulmuyor.taktir senn.eğer benzinci arkadaşın varsa MF al