Yabancı Marka Pulluklar

Yabancı marka pulluk kulanan arkadaşlar. Hangi markaları önerirsiniz? (Türk yapımı pulluklar gayet başarısız olduğu için ALPLERDEN başka marka önermeyiniz)
Türk yapımı pulluklar gayet başarılı. Dönerli pulluğa (Ünlü) 5 ay önce ek bacak siparişi verdim.Defalarca aradık, yönetimlerine ulaştık.Daha geleli bir hafta oldu. Gecikme nedeni, avrupadan yoğun talep nedeniyle fabrikanın gece gündüz çalışıp pulluk üretmesi, özel ölçüye dayanan benim gibi siparişlere ayıracak zaman bulamaması.Geciktirmeleri hiç hoş değildi ayrı konu.Ancak avrupalıların kendi bir sürü markaları olmasına rağmen Türk mallarına güvenip sipariş vermeleri ilginç.Diğer pulluklar Aydın ve Alpler de iyi.Aydın pulluk, dünyanın her yerine pulluk gönderiyor.
Siz yine istediğinizi alın.

Son düzenleme:
Türkiye şu anda Avrupa'nın ithalat ülkesi
Kalite standartlarına uygun ve ucuz malzeme üretiyoruz.
Hele pulluk gibi mekanizmasız motorsuz şanzımansız ekipmanlarda...
Goble, pulluk, lazer tesviye vs vs vs
alpler, ünlü, aydın, turan hepsi Avrupa pulluğu aratmaz
İlle Avrupa diyorsanız lemken, kuhn, kverneland pullukta öncü markalar

Avrupa makina kullanımı, kalitesi toprak işçiliği, tasarımı, traktöre etkisi ancak yaşayınca tecrübe edince anlaşılabiliyor. Dışarıdan bakan için çok para gibi görünsede kısa sürede iyi almışım diyorsunuz. 3 yıl önce khun premia 300 modeli hububat ekim mibzeri aldım. Tek kelimeyle adamlar yapmış diyebilirim. Çilesi çekilmiş argesi son derece iyi yapılmış ve ortaya son derece kusuruz bir makina ortaya çıkarmışlar. Mükelmel şanzıman ayarıyla istenilen miktarda çok çesitli tohum ekebilme özelliğiyle gramı gramına ekime olanak sağlıyor. Yüklenen mobil uygulamasıyla ekilcek tohumu ve miktarı girdiğinizde ayarların kaça getirileceğini gösteriyor. Mekanik olarakta kalibre ettiğinizde gramı gramına aynı miktarı veriyor. Makinada hata payı sıfır adamlardaki güvene bak. Kaç yıl geçsede önemi yok diyor. Ben iyi anladım ki Avrupa ürettiği tarım makinalarıyla bizim çok ama çok ilerimizde. Bizleri kıskandıklarınıda hiç sanmıyorum. Birbirimize kandırmayalım.

Ülkemiz rotovatör ve benzeri tarım aletlerinde bi nebze başarısız sayılabilir lakin pulluk üretiminde bence oldukça başarılı. Alınacak pulluk ünlüdür ama en başarılı bulduğum aydındır. İlle ithal alacağım diyorsanız kuhn, kverneland en çok tercih edilen yaygın olan ithal pulluk markaları. Ünlü ile kverneland arasında 1e 2,5-3 gibi bi fiyat farkı çıkar

Yabancı marka pulluk kulanan arkadaşlar. Hangi markaları önerirsiniz? (Türk yapımı pulluklar gayet başarısız olduğu için ALPLERDEN başka marka önermeyiniz)
Başarısız derken neye göre kime göre başarısız ?
Zor ama kırılıyor diyorsan motoruna göre pulluk almamandan kaynaklı motoru zorluyor diyorsan markalar hakkında bilginin olmamasından kaynaklı & yanlış ürün seçiminden kaynaklı sıkıntılar yaşıyorsun bence.
Bence sen kaç beygir traktör kullanıyorsun toprak yapın,toprak fiziksel özelliğin (eğim taşlı vb) söyle çoğu insan sana fazlası ile yardımcı olur çünkü alpler ünlü bunlar çok üst kalitede üretim yapan firmalar. Şöyle düşün Türkiye de %95 türk yapımı pulluk kullanılıyor %5 ithal pulluk kullanıyor oda yüksek beygir güçlü büyük işletmelerde.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bursa fuarında çok değişik Aydın pulluklar gördüm.

Bizim bayiye dedim ki, ''eğer siparişim (dönerlinin ek bacağı) birkaç hafta daha gecikirse ,doğrudan dörtlü dönerli Aydın pulluk alacağım ve bu üçlü dönerli ünlüyü de ikinci ele verip başımdan atacağım''.
Bana göre,pullukta yabancı markaları başkalarından farklı olmak ,farklı görünmek isteyen ve üç katını ödediğine göre geliri de yüksek çiftçiler tercih ediyor.
Kaliteye asla karşı olmadım ama sonuçta dönerli pulluk.Çok hassas, çok ileri teknolojiye sahip bir alet değil.Türklerde hakkını veriyor.
Herkes kendi aklını beğenirmiş,herkesin para ve keyifi kendine.
Resim: Aydın pulluk

Resimler ve ekler

• IMG_20230104_195636.jpg
    IMG_20230104_195636.jpg
    384.1 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleme:
Avrupa makina kullanımı, kalitesi toprak işçiliği, tasarımı, traktöre etkisi ancak yaşayınca tecrübe edince anlaşılabiliyor. Dışarıdan bakan için çok para gibi görünsede kısa sürede iyi almışım diyorsunuz. 3 yıl önce khun premia 300 modeli hububat ekim mibzeri aldım. Tek kelimeyle adamlar yapmış diyebilirim. Çilesi çekilmiş argesi son derece iyi yapılmış ve ortaya son derece kusuruz bir makina ortaya çıkarmışlar. Mükelmel şanzıman ayarıyla istenilen miktarda çok çesitli tohum ekebilme özelliğiyle gramı gramına ekime olanak sağlıyor. Yüklenen mobil uygulamasıyla ekilcek tohumu ve miktarı girdiğinizde ayarların kaça getirileceğini gösteriyor. Mekanik olarakta kalibre ettiğinizde gramı gramına aynı miktarı veriyor. Makinada hata payı sıfır adamlardaki güvene bak. Kaç yıl geçsede önemi yok diyor. Ben iyi anladım ki Avrupa ürettiği tarım makinalarıyla bizim çok ama çok ilerimizde. Bizleri kıskandıklarınıda hiç sanmıyorum. Birbirimize kandırmayalım.
Kuhn makineniz ile ilgili yedek parça ihtiyacınızda yardımcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca