Yağmurlardan sonra bu hale geldi. Neden olur?

Yağmurlardan sonra bu hale geldi. İlkten gayet iyiydi. Yağmur öncesi araçapa + 20 kg üre verdik. Özellikle çok sıkışan yerlerde dönüm başı vs. Var.
P00611-105011.jpg
P00611-103306.jpg
IMG_20200620_123950.jpg
IMG_20200620_124049.jpg
P00616-202204.jpg
P00616-202138.jpg

Yağmurlardan sonra bu hale geldi. İlkten gayet iyiydi. Yağmur öncesi araçapa + 20 kg üre verdik. Özellikle çok sıkışan yerlerde dönüm başı vs. Var. Ekli dosyayı görüntüle 50336Ekli dosyayı görüntüle 50337Ekli dosyayı görüntüle 50338Ekli dosyayı görüntüle 50339Ekli dosyayı görüntüle 50340Ekli dosyayı görüntüle 50341
Öncelikle geçmiş olsun
Fotoğrafları bizim şefe attım
O sarı olanları su ve gübre çarpmış dedi toprak tavında ise hemen çapa yapsın dedi
Ortası çürük gibi olana da beyaz sinek de olabilir dedi yaprağın altına dikkatli baksın eğer sinekse Mostar isimli ilaç kullanmani söyledi (biz bu ilacı patates böceğinede kullanıyoruz )
Sinek yok ise Tel kurdu ve boz kurttun beyaz çeşidi var o yemiş olabilir pancar büyük olduğu için bitirememiş dedi buna normal decis tarzı bir zehir kullana bilir dedi

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Öncelikle geçmiş olsun
Fotoğrafları bizim şefe attım
O sarı olanları su ve gübre çarpmış dedi toprak tavında ise hemen çapa yapsın dedi
Ortası çürük gibi olana da beyaz sinek de olabilir dedi yaprağın altına dikkatli baksın eğer sinekse Mostar isimli ilaç kullanmani söyledi (biz bu ilacı patates böceğinede kullanıyoruz )
Sinek yok ise Tel kurdu ve boz kurttun beyaz çeşidi var o yemiş olabilir pancar büyük olduğu için bitirememiş dedi buna normal decis tarzı bir zehir kullana bilir dedi
Peki sağolun.su çarpması nasıl oluyor.
Ortası çürük gibi derken sarı olanı mı kastettiniz bilmiyorum. Sinek yok. Kurt kesiği boğazda olur bildiğim. Köklerde sorun yok.kurt 15 cm derinden kesiyor mu?

Son düzenleme:
Ortası çürük gibi olan avcun da tuttuğun kökünü ikiye ayırdığın pancar
Her ne söylesek de bunları tahmin ediyoruz
Doktorun hastayı görmeden muayene etmesi ne ise buda onun gibi birşey oluyor

Hocam bizim de kabaklarda benzer şekilde sararmalar vardı deneme amaçlı sinek-kurt ilacı attım ertesi gün de maneb-mancozeb toz fungisit attım hangisi işe yaradı bilmiyorum ama sonrasında inanılmaz hızlı düzeldi. Pancar tarımını hiç bilmem ama fungisit uygulaması da düşünebilirsiniz. O kadar yağıştan sonra kök bölgesinde yeterli oksijene ulaşamıyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ