Yem bezelyesi hakkında yardım

Arkadaş ne bu sen besici filan mısın?🧐🧐🧐
Öyle büyük bir besici değilim. Zaten büyük olmadığım için bunları ekiyorum.
Büyük olsam starbucks'da oturmuş latte macchiato'mu yudumlarken iphone telefonumla yemci ile görüşüp yem siparişi verebilirdim.
Ancak gel gelelim ben guccük besici olmaya çalıştığım için param çooooooooooooook değerli, ve ben paramı yemcilere kaptırmamak adına bunları ekmeye çalışıyorum.

• Beğen
Tepkiler: filizma
Öyle büyük bir besici değilim. Zaten büyük olmadığım için bunları ekiyorum.
Büyük olsam starbucks'da oturmuş latte macchiato'mu yudumlarken iphone telefonumla yemci ile görüşüp yem siparişi verebilirdim.
Ancak gel gelelim ben guccük besici olmaya çalıştığım için param çooooooooooooook değerli, ve ben paramı yemcilere kaptırmamak adına bunları ekmeye çalışıyorum.

Olsun sen yine de benim malı 25ten al balyasını mayısta, indir bindir yaptırtma bana yazıktır günahtır. Hayrın olsun:)

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
hasan abi yazmış böyle.

İşin aslı ne biliyor musunuz arkadaşlar. Şimdi kendi hayvanı yeri olan için sorun değil. Ama bizde depolama sorunu var ya, bütün korku buy aslında.

Balyeye su değmemesi lazım. Burada balya yükleme 1 tl, indirme 1 tl. iki defa nakledilirse 20 liraya satabileceğimizi varsaydığımız balya 16 tl ciro eder. O da depo bulursak.

Yani özetle tarlada satabilmemiz lazım.

İkinci bir karmaşa;

Bizim burada 14 kg'a 6 kg tritikale eken bir çiftçi bezelyesinin boğulduğunu söylemekte. tritikale fazla geldi diyor. Ama Şevket abi sen 10/7 kg orandan bahsediyorsun.

Nasıl olcak bilmiyorum
Bende ekecegim arkadaslarim bugun yarın 🙂 12 kg bezelye + 3 kg yulaf + 3 kg tritikale karısımı düsünüyorum
YULAF +TRİTİKALE+BEZELYE'ye karar verdim. Kılçıksız buğday bulamıyorum çevremde.

Bende 2-3 gune ekecegim 🤗 12 kg bezelye + 3 kg yulaf + 3 kg tritikale en ideal karısim oranı gibi geldi bana

• Beğen
Tepkiler: Abd8914
Değerli üreticilerimiz,
Üzülerek takip etmekteyim ki fakültemize ait TÖRE ve ATEŞ yem bezelyesi çeşitlerinin aynı isimle farklı tohumluk satışları yapılmaktadır. Çeşitlerimize ait orijinal tohumluk çuvallarının fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim. Görüleceği üzere çuvalların üzerinde ayrıca üniversitemiz logosu da yer almaktadır.
Saygılarımla. Doç. Dr. Ertan ATEŞ

Resimler ve ekler

• IMG_20191126_141335.jpg
    IMG_20191126_141335.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 60
  • IMG_20191126_141421.jpg
    IMG_20191126_141421.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 62
  • Beğen
Tepkiler: Abd8914
Değerli üreticilerimiz,
Üzülerek takip etmekteyim ki fakültemize ait TÖRE ve ATEŞ yem bezelyesi çeşitlerinin aynı isimle farklı tohumluk satışları yapılmaktadır. Çeşitlerimize ait orijinal tohumluk çuvallarının fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim. Görüleceği üzere çuvalların üzerinde ayrıca üniversitemiz logosu da yer almaktadır.
Saygılarımla. Doç. Dr. Ertan ATEŞ
Tesekkur ederim hocam. Ben iki marka kullandim ikisinde de sertifikalar vardi. Ama konuyu derinlemesine bilemiyorum tabii.

Bezelyelerde cok seğreklik gorunuyor.
Yuzeyde kalanlar uzun bekleyisten sonra yagan yagmurlardan sonra patlamislar ve toprakaltina hucum ediyorlar.

Firma yetkilisi "serce parmak buyuklugune kadar don riski oldugunu" soylemisti. Suanki korkumuz biraz bu. Bikac gun icinde donlu geceler gorunuyor. En dogrusunu Allah bilir.
20191201_125018.jpg
20191201_125008.jpg
20191201_130108.jpg
20191201_130942.jpg
20191201_130232.jpg
20191201_130219.jpg

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
Bezelyelerde cok seğreklik gorunuyor.
Yuzeyde kalanlar uzun bekleyisten sonra yagan yagmurlardan sonra patlamislar ve toprakaltina hucum ediyorlar.

Firma yetkilisi "serce parmak buyuklugune kadar don riski oldugunu" soylemisti. Suanki korkumuz biraz bu. Bikac gun icinde donlu geceler gorunuyor. En dogrusunu Allah bilir.Ekli dosyayı görüntüle 42896Ekli dosyayı görüntüle 42897Ekli dosyayı görüntüle 42898Ekli dosyayı görüntüle 42899Ekli dosyayı görüntüle 42900Ekli dosyayı görüntüle 42901
Abi senin askerler goccuman olmuş 😉
Bakalım bizimkiler ne olacak, biraz yüzeyde kalmış bizim tohumlar bide kesekli tarla şu yağmur güzel geldi inşallah.

Abi senin askerler goccuman olmuş [emoji6]
Bakalım bizimkiler ne olacak, biraz yüzeyde kalmış bizim tohumlar bide kesekli tarla şu yağmur güzel geldi inşallah.
Sorma sevket abi acemiliğime geldi 2 santim daha derine atsaydık daha iyi olurmuş. Aynen Bizimkilerde de çok açıkta kalan var.

Burada tarlanın birinde o resimde görülen deliklerden çok fazla var hiç bu kadar daha önce görmemiştim Köstebekler falan yiyor bulabilir mi Bizim tohumları acaba[emoji52]

Bir de şu don olayına ne diyorsun?