YENİ ÇAYIR BİÇME MAKİNAM GELDI

Selamlar herkese 20 senedir kullandığım makinam artik emekliligini istedi bizde gittik yeni makinamizi aldik tinaz yapimi 190 cm cayir bicme makinasini satın aldik gelecek aparatlari kaldi sadece çadır bide çadırın konulcagi borular
20200611_104848.jpg
20200611_104833.jpg
20200611_104826.jpg

20 sene dayanırsa Tınaz'dan devam ederim
Hayırlı olsun, güle güle kulanın.
1984 model , Doğan makine 165 cm tamburlu çayır makinesi kullanıyoruz.
30 senede tamburların milleri boşluk yapıyor, yeniledik.
Taş denk gelirse bazen ellikleri kırıyor, değiştirmek gerekir.
Alt tablo zamanla incelip delinebilir,
Tablonun alyanla sıkılan somunları arada kontrol gerekir, gevşerse tablo düşebilir.
Makinenin öndeki denge ayağına 15 cm ek yaptık , her seferinde ayak altına takoz koymaktan kurtulduk.
Döner direğin plastik takozlarını değiştirdik, boşluk yapınca makine lastiğe doğru fazla kapanıyor, destek demiri görevini yapmıyor , karşısına ek demir takoz kaynatmak istiyor.
25. senesinde şaftın cırcırı bozuldu , iç yaylarını değiştirdik.
Birkaç gün öncede cırcır yaylarını yenileyecektik , yayların yatağı bozulmuş.
Bildiğiniz kaliteli cırcırlı şaft önerir misiniz.

hüseyin hayırlı olsun,
ben 10 sene önce bu tip (tümiş) marka aldım,
sonra süpertar ve gaspardo' bıçak,zıplalı biberleri ve randımanlı çalışmalarını görünce hemen tümişi sattım.
ve yıllardır zıplalı ile devam ediyorum.
Abi bizim buralarda hep tamburlu var hiç zıpkalı kullanan yoktur. Tarım aletlerini Tamir bakım onarım yapan akrabamız var yazıhan da ona sordum oda diyor şimdiye kadar hiç zıpkalı görmedim kaç yıldır 1 kere bile atolyemde görmedim dedi bundan dolayı tavsiyede etmedi taşa denk gelirse arıza açar diye tamburlu ömürlük oluyor zıpkalı dikkatli kullanılmasa çabuk bozulabilir mastarın yamulması felan

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun hocam 20 yil oldu 1 alt saci degistirdik delikler olusmus 1 sefer saft degistiydi bilyayi dagitti surekli cikiyo diye değişti 3 yil once komple kayışlari degistiydi 1 tanesi koptu bicak taktigimiz yuvalar kirildi kac sefer kaynak yaptim hatırlamıyorum gecen senede muhafazayi parcaladi kayışlarin o makinamda satilik butun bakimlari yapilip satcam yusuf abi zipkali burdada var ama çalışımiyo burda toplama yapiyo biçmiyo memnunum cayir bicmeden

Selamlar herkese 20 senedir kullandığım makinam artik emekliligini istedi bizde gittik yeni makinamizi aldik tinaz yapimi 190 cm cayir bicme makinasini satın aldik gelecek aparatlari kaldi sadece çadır bide çadırın konulcagi borularEkli dosyayı görüntüle 50053Ekli dosyayı görüntüle 50054Ekli dosyayı görüntüle 50055
Hayirli olsun güle güle kullanin, almisken pistonlu alsaydiniz rahatlik olurdu.Koruma sacını sağa,sola ve aşaği dogru uzatirsaniz traktorun arkasina daha az taş vs atar.Tekrardan hayirli olsun güzel makine.

Abi bizim buralarda hep tamburlu var hiç zıpkalı kullanan yoktur. Tarım aletlerini Tamir bakım onarım yapan akrabamız var yazıhan da ona sordum oda diyor şimdiye kadar hiç zıpkalı görmedim kaç yıldır 1 kere bile atolyemde görmedim dedi bundan dolayı tavsiyede etmedi taşa denk gelirse arıza açar diye tamburlu ömürlük oluyor zıpkalı dikkatli kullanılmasa çabuk bozulabilir mastarın yamulması felan
anladım yunusum,
ben ikisinide kullanan biri olarak,
tecrübe ve tavsiye niteliğinde yorum yapıyorum.
ben bu süpertar zıplalı ile biçtiğim yerleri bi görseniz hak verirdiniz.
bu sene unutmazsam bu konuya video atayım.