Yeni Fendt 412 Vario

Ynt: Yeni Fendt 412 Vario

kangalli_84 link=topic=3787.msg38636#msg38636 date=1211693553' Alıntı:
FENDT ' in tek bir kusuru var diye duydum o da sağ kelebekli camın mandalı kapalıyken ordaki kutunun kapağı açılmıyormuş diye duydum...

bu yeni 412 vario bizim ki eski 412 vario ' ydu eskiler de açılmıyordu anıl haklı :)

belki bazı traktörlerde öyledir bilmiyorum ama :)

dsc03795yy4.jpg

ayrıca eskilerde joystik yanda sabit ancak yenide değil ve joystikde değişiklikler var..

ufak tefek kusurları olabilir...412 vario nun türkiye şartlarına , uygun segment olarak düşünüyorum....70 li yıllardaki fendt 106 s in yerini alabilir ... düşüncem... saygılar...

atilla link=topic=3787.msg40963#msg40963 date=1212242020' Alıntı:
ufak tefek kusurları olabilir...412 vario nun türkiye şartlarına , uygun segment olarak düşünüyorum....70 li yıllardaki fendt 106 s in yerini alabilir ... düşüncem... saygılar...

travego 2006 senesinde piyasaya sürüldüğünde tam 1 seneden fazla yabancı ülkelere ihracatı hiç gerçekleşmedi

yerli piyasaya verilen araçlar çoğu cam kapı elektronik vs hatalardan dolayı fabrikada bakım onarıma alındı tam 1 senenin sonununda ihracata başlandı

kelebek camı büyük hataların yanında farzı-misal kelebek gibi kalıyor

insomnia link=topic=3787.msg40977#msg40977 date=1212245717' Alıntı:
travego 2006 senesinde piyasaya sürüldüğünde tam 1 seneden fazla yabancı ülkelere ihracatı hiç gerçekleşmedi

yerli piyasaya verilen araçlar çoğu cam kapı elektronik vs hatalardan dolayı fabrikada bakım onarıma alındı

kelebek camı büyük hataların yanında farzı-misal kelebek gibi kalıyor

otobüs te güzelmiş....

tersakan link=topic=3787.msg40566#msg40566 date=1212122851' Alıntı:
bu yeni 412 vario bizim ki eski 412 vario ' ydu eskiler de açılmıyordu anıl haklı :)

belki bazı traktörlerde öyledir bilmiyorum ama :)

sevgili kardeşim:
bu mevzu birtürlü netleşmedi.bahsettiğiniz yer iki bölüm ihtiva eder..
birincisi ve lazım olan evrak gözü(kullanma kitabı,ruhsat vs koymak içindir)her zaman açılabilir bir kapaktır.plastik menteşeli,önünde ufak bir kilidi(plastik tırnak)olan ve her an kullanılan bir bölümdür.her şart altında açolabilir.sürüş esnasında bile.altındaki bölüm ise sigorta röle ve transmisyon,hidrolik kontrol ünitesine ulaşılacak bölümdür.arıza halinde açılmayı gerektiren bir yerdir.içerisinde başka maksatla kullanılacak bir alan yoktur.eğer bilen biri açmaya kalkarsa kolaylıkla açılabilir..hiç sorun yoktur....
şimdi bizimki eski modeldi diyen arkadaşım...sen üstteki kapağı açmadan alt bölümün kilidine nasıl ulaşıcaksın...ama herhalde burayı hiç açamadın..açsaydın eğer bu üst bölümün böyle bir hatası var diyemezdiniz.size bu bölümün resimlerini yollamakla belki anlatabilirim..yavuz kimdir bilemem ama bayi de duran bir makinayı görme şansım oldu.tepe lambası yanmıyordu,sigortası çıkarılmıştı,
meraklısı çokmuşki içide bir hayli temizdi makinenin..herhalde o sigortaya ulaşmak için biraz zorlanmış arkadaşlar..bu düşüncede o arkadaşa ait olabilir sanıyorum.
yine tekrar edeyim ki:eğer yolda giderken veya tarlada iş yaparken sigorta değiştiren ,röle değiştiren ustalarımız veya kullanıcımız varsa bu kapağı açamaz.

bu kabinin içinde bir göz daha var arkada..esasında oda önde olmalıydı...yerli kabinlerdeki gibii...
sevgilerimle

bakın detay burada var

önder çifçi link=topic=3787.msg41096#msg41096 date=1212258342' Alıntı:
sevgili kardeşim:
bu mevzu birtürlü netleşmedi.bahsettiğiniz yer iki bölüm ihtiva eder..
birincisi ve lazım olan evrak gözü(kullanma kitabı,ruhsat vs koymak içindir)her zaman açılabilir bir kapaktır.plastik menteşeli,önünde ufak bir kilidi(plastik tırnak)olan ve her an kullanılan bir bölümdür.her şart altında açolabilir.sürüş esnasında bile.altındaki bölüm ise sigorta röle ve transmisyon,hidrolik kontrol ünitesine ulaşılacak bölümdür.arıza halinde açılmayı gerektiren bir yerdir.içerisinde başka maksatla kullanılacak bir alan yoktur.eğer bilen biri açmaya kalkarsa kolaylıkla açılabilir..hiç sorun yoktur....
şimdi bizimki eski modeldi diyen arkadaşım...sen üstteki kapağı açmadan alt bölümün kilidine nasıl ulaşıcaksın...ama herhalde burayı hiç açamadın..açsaydın eğer bu üst bölümün böyle bir hatası var diyemezdiniz.size bu bölümün resimlerini yollamakla belki anlatabilirim..yavuz kimdir bilemem ama bayi de duran bir makinayı görme şansım oldu.tepe lambası yanmıyordu,sigortası çıkarılmıştı,
meraklısı çokmuşki içide bir hayli temizdi makinenin..herhalde o sigortaya ulaşmak için biraz zorlanmış arkadaşlar..bu düşüncede o arkadaşa ait olabilir sanıyorum.
yine tekrar edeyim ki:eğer yolda giderken veya tarlada iş yaparken sigorta değiştiren ,röle değiştiren ustalarımız veya kullanıcımız varsa bu kapağı açamaz.

bu kabinin içinde bir göz daha var arkada..esasında oda önde olmalıydı...yerli kabinlerdeki gibii...
sevgilerimle

bakın detay burada var

USTAM TEŞEKKÜRLER BİLGİN VE İLMİNLE YİNE KONUŞTURMUŞSUN

bak orada resimlerde solda iki farklı buton var...biri üst yol lambaları.. biride çakmak yeri...
bunlarda seninkinden farklııı...ama buda seninkiyle aynı modell..modifikasyonu bana aittir....
hala kapağı açamdıysan bidaha sor anlatayım..selamlar sevgiler....

ya bu küçük bir detay ama yüzlerce tasarımcı kafa yoruyo böyle şeylere ... bunların hepsi düşünülmüştür tasarım aşamasında .. sorun çıkaracak bir şey olsa orada fendt yapar mı bunu ...

tersakan link=topic=3787.msg41217#msg41217 date=1212304819' Alıntı:
benim demek istediğim tam olarak açılmıyor 90 derece yani yoksa kullanabiliyoruz onda bi sorun yok.
ve bilgilendirdiğin içinde çok teşekkürler Önder Çifçi....
[/quot

eğer merak edersen yeni kullanmakta olduğun makinanın sigortalarına bakmak için önerim.....
kaputun sağ tarafındaki yan kapağı çıkar...önden ve arkadan iki mandalı gevşet. sakın araya koyma üstünden geçeni çok gördüm...
şeffaf sigorta kapağını vidasından sök ve kabine koy. koy ki kaybolmasın... 8 ,15 ,20 amperlik sigortalardan gerekli olanı değiştir,unutmadan kapağı yerine tak yoksa biraz toz alabilir.sakın unutma..kaputun yan kapağını tak ve mandallarını sıkıştırr..bilmemmm..belki yolda düşebilirrr..
benden uyarı...kışın soğukta çalıştırırken kızdırmasına dikkat et...oradaki sigorta yuvasını yakacak....usta arama buda benden sana bir bilgi olsun unutmaa....selamlar...

okkangal link=topic=3787.msg41895#msg41895 date=1212358456' Alıntı:
ya bu küçük bir detay ama yüzlerce tasarımcı kafa yoruyo böyle şeylere ... bunların hepsi düşünülmüştür tasarım aşamasında .. sorun çıkaracak bir şey olsa orada fendt yapar mı bunu ...
...
ilim ve irfan dolu,eli öpülesi kardeşim;
sen yolda giderken direksiyonun alt tarafındaki sigorta kapağını açıp sigorta değiştiriyormusun...
ben yapamıyorumdaa...hatta bazılarında soltarafı ndaki yakıt pompa besleme rölesinide değiştirmek gerekiyor.. sen yapabiliyormusun.....ben durmadan yapamıyorummm..yaşlandımmı acep?....bu işleri gençlere bıraksak artıkkk....selamlar sevgiler

okkangal link=topic=3787.msg41902#msg41902 date=1212360372' Alıntı:
bir motorun sigortaları giderken kurcalanak yerdeyse zaten ... anla işte ferruh abi haklısın ...

e kardeşim;
sorunumuz olduğunda bakkala gidip,panalgine,gripin,aspirin isteyen biz değilmiyiz.....
biraz yaşlandım.melekelerimi kaybettimm..ondan sordum sana bu soruyu..kimbilir belki atilla bey yapabiliyodur bizim yapamadıklarımızıı,,,,
selam ve evgilerimle...

önder çifçi link=topic=3787.msg41899#msg41899 date=1212359833' Alıntı:
...
ilim ve irfan dolu,eli öpülesi kardeşim;
sen yolda giderken direksiyonun alt tarafındaki sigorta kapağını açıp sigorta değiştiriyormusun...
ben yapamıyorumdaa...hatta bazılarında soltarafı ndaki yakıt pompa besleme rölesinide değiştirmek gerekiyor.. sen yapabiliyormusun.....ben durmadan yapamıyorummm..yaşlandımmı acep?....bu işleri gençlere bıraksak artıkkk....selamlar sevgiler

ustam sizin gibi bir usta yetiştirebilmek yine ancak sizin gibi bir ustaya nasib olabilir diye düşünüyorum tel anlatırken bile sanki olay yerine götürüp anlatıyormuşsunuz gibi geliyor insana

saygılar

gerçekten ferruh abi şu resimli anlatım herhalde sitenin en güzel olaylarından birisi oldu ... işte bilgisini paylaşan ve bunun için emek harcayan insaların yapabileceği bir davranış bu ... eminimki işinizdede -ki işinizin bir parçası bu- bu hassasiyetinizi dahada fazla sergiliyorsunuzdur. bir gün tanışmak dilerdim hepinizle ...