Yeni nesil pulluk Pars pulluk Kolsuz pulluk kullanan var mı

Başak 2085 4*4 traktör aldık

Yeni nesil pulluk dan alıp tarlanın tesviyesini bozmak istemiyorum.

Kullanan arkadaşlar dan yorumlarını bekliyorum

İyi veya Kötü yönlerini

Yer Adana Yumurtalık Toprak orta ve sert yapıdadır.

Resimler ve ekler

• kolsuz-pulluk.jpg
    kolsuz-pulluk.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 555
  • Adsız.png
    Adsız.png
    523.4 KB · Görüntüleme: 518
Bı arkadaş im hisarlarin aynı sistem pullugunu aldı.bende deneyip almayı düşünüyor dum.pullugu ilk ben toprağa vurdum. Toprak çok sertti traktör u aşırı zorluyor normal pulluk bıçakları gibi topraga saplanarak çalışmıyor.bicaklar topragi aynı tesviye küreği gibi kürüyerek toprağa deviriyor. Zaten 3.cu turda pullugun bıçakları kullanılmayacak şekilde eğildi.ben sert tarlada denedim hiç hoşuma gitmedi

• Beğen
Tepkiler: OkumuşMühendis

Pulluğun yeni nesli olmaz pars pulluk çok önceden beri olan birşey bizim ülkeye daha yeni geldi herzamanki gibi yabancılar fazla tercih etmiyorlar traktörü çok zorluyor sert toprakda yada yonca bozmada pek verimli olacağını sanmıyorum

Yabancilarin 40 yil oncesi bizde yeni oluyor tarla tavli ise yagmurdan hemen sonra veya ikinci surum ise muthis bir zaman kazanci sagliyor her seferde 1.80 goturuyor birde tarla duzgun oluyor en az 100 bg 4x4 ggerekli imal edilen yerde sokede 75 bg ler rahat cekiyor cunku onlar senede 2 veya 3 degisik ekimden verim elde ettikleri ve toprak yapilari sulu ve yumusak oldugundan

4 marka var kolsuz gultas hisarlar ve ilgi bunlar seri imalat yapiyor internetten bakin Gultas disindakiler patlatmalar gibi pulluk soklarini iki kelepce ile tutturmus bunlar zamanla asiniyor gevsiyor ve bukuluyor Gultasinki Sabit sase ve daha saglam bunlarda teknik incelemel sonu kanaatim

• Beğen
Tepkiler: OkumuşMühendis
Pulluğun yeni nesli olmaz pars pulluk çok önceden beri olan birşey bizim ülkeye daha yeni geldi herzamanki gibi yabancılar fazla tercih etmiyorlar traktörü çok zorluyor sert toprakda yada yonca bozmada pek verimli olacağını sanmıyorum

Hocam bizim toplumda yeni olan ürünlere
Yeni nesil denilebilir bu pulluk da da geçerlidir
Türk diliniz iyi ise öncelikle düşünerek yazınız

Bı arkadaş im hisarlarin aynı sistem pullugunu aldı.bende deneyip almayı düşünüyor dum.pullugu ilk ben toprağa vurdum. Toprak çok sertti traktör u aşırı zorluyor normal pulluk bıçakları gibi topraga saplanarak çalışmıyor.bicaklar topragi aynı tesviye küreği gibi kürüyerek toprağa deviriyor. Zaten 3.cu turda pullugun bıçakları kullanılmayacak şekilde eğildi.ben sert tarlada denedim hiç hoşuma gitmedi

Yer neresi sizin hocam

Karaman Ayrancı.valla kardesim benim hoşuma gitmedi çok zorladı traktörü bir düşük vitesle gittiğimde ise dediğim gibi pullugun bıçakları eğildi o pulluktan alsa idim ya traktörü n bı tarafını kiracaktı yada pulluğu bı sezonda hurdaya çıkaracaktım pulluk toprağı kuruyerek çalışıyor toprak rahat bir şekilde akmıyor du. Bende vazgeçtim ve 4+1 profil şase ayarli pulluk aldım pancar yeri daha sürmesini ama mısır yerinde 4 takviye de 5 14 ayarında gayet güzel gidiyor buğday anızında seri 1 ile sürüm yaptım. Eversiki gün mısır saplari cok tıkama yaptığı için diğer mısır yerlerimi 4 16 ayarına alıp sürüm yapmayı düşünüyorum

Karaman Ayrancı.valla kardesim benim hoşuma gitmedi çok zorladı traktörü bir düşük vitesle gittiğimde ise dediğim gibi pullugun bıçakları eğildi o pulluktan alsa idim ya traktörü n bı tarafını kiracaktı yada pulluğu bı sezonda hurdaya çıkaracaktım pulluk toprağı kuruyerek çalışıyor toprak rahat bir şekilde akmıyor du. Bende vazgeçtim ve 4+1 profil şase ayarli pulluk aldım pancar yeri daha sürmesini ama mısır yerinde 4 takviye de 5 14 ayarında gayet güzel gidiyor buğday anızında seri 1 ile sürüm yaptım. Eversiki gün mısır saplari cok tıkama yaptığı için diğer mısır yerlerimi 4 16 ayarına alıp sürüm yapmayı düşünüyorum

En iyisi ayarlı köten sizlerin ki
Ama şuan piyasası çok pahalı onların