Yepyeni New Holland TR5.110

Elektronik kontrollu hidrolik ve kuyruk mili, yari otomatik şanzıman vb gibi TD serisine göre önemli ve büyük farklar nedeniyle benim fiyat tahminim asagida gibidir.
TR5 90;270.000 TL
TR5 100;285.000 TL
TR5 110;300.000 TL
Fiyat tahmininize katılıyorum. 2017 model T5.115 Electro Command’ı 235.000₺ ye almıştık.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
İroni yaptım [emoji23] ama Avrupadaki teknolojiyi de yıllar sonra bize yeniymis gibi satmalari acayibime gidiyor.
Aslında ironinin kralını koç yapıyor bize. Bir yerde mecbur kalıyoruz gibi hissediyorum. J.d alsan servis yedek parça sıkıntı. Önceden karşısında güçlü bir seçenek M.f vardı onunda Türkiye üretimini uzel miras kavgası sonucunda bitirince, yine en güçlü seçenek Newholland kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: bluemaster
Tr5 lerde kampanya var zaten ama motor hacmi küçük olduğundan pek tutulmadı gibi civarda alan var cekisinden memnun değiller bide artı olarak şanzıman farklılığı var TD lere göre geç oldu koç un aklına gelmesi ama yine piyasayi sallar gibime geliyor
[video=youtube;YQaXaEnIRFQ]https://www.youtube.com/watch?v=YQaXaEnIRFQ[/video]

Pulluk ayarları önemli, çizi içi temiz kalması gerekir.Yazılım güncellemesi gerekir, ağırlıkların dengeli olması iyi olur.

[video=youtube;YQaXaEnIRFQ]https://www.youtube.com/watch?v=YQaXaEnIRFQ[/video]

Pulluk ayarları önemli, çizi içi temiz kalması gerekir.Yazılım güncellemesi gerekir, ağırlıkların dengeli olması iyi olur.
Avrupa’daki T5’lerin tekerleri bizimkilerden 1 boy büyük sanki. Burdakilerde bu ebatta lastik olsa T5 çekmiyor diyen arkadaşlar hiç yürütemicekler galiba.

• Beğen
Tepkiler: Hasan115U
Düzenli işlenen ve organik maddesi %5 olan toprakla, pulluk tabanı oluşmuş tarlayı büyük pullukla sürersek çekmez olur. :(
Teknik veri paylaşımınız için teşekkür ederim. Amacım bir marka modeli övmek veya kendi traktörümüzün reklamını yapmak değil. Naçizane Deneyimlerim sonucunda olabildiğince objektif veri aktararak arkadaşları doğru bilgilendirmek. 500 dekar sulu tarım arazisi için yanına 70 hp tek çeker bir traktör olduktan sonra T5 115 yeterli bir makina bence.

Teknik veri paylaşımınız için teşekkür ederim. Amacım bir marka modeli övmek veya kendi traktörümüzün reklamını yapmak değil. Naçizane Deneyimlerim sonucunda olabildiğince objektif veri aktararak arkadaşları doğru bilgilendirmek. 500 dekar sulu tarım arazisi için yanına 70 hp tek çeker bir traktör olduktan sonra T5 115 yeterli bir makina bence.
[video=youtube;-f0NH47FoCQ]https://www.youtube.com/watch?v=-f0NH47FoCQ[/video]

Bu sınıf genelde kompos serpme ve yükleme, ekim işleri, ot biçme ve toplama v.s. gezmeli işlerde kullanılıyor.Mısır ve pancar arazileri ağır oluyor, toprak yapısına göre değişir.

[video=youtube;-f0NH47FoCQ]https://www.youtube.com/watch?v=-f0NH47FoCQ[/video]

Bu sınıf genelde kompos serpme ve yükleme, ekim işleri, ot biçme ve toplama v.s. gezmeli işlerde kullanılıyor.Mısır ve pancar arazileri ağır oluyor, toprak yapısına göre değişir.
Evet arazi büyüklüğüne göre değişir. 300 dekar sulu araziyi 1999 model 70-66 20 yıldır çevirdi. Daha motor şanzıman anahtar değmedi. Mısır ekmeye başlayınca tarlalarımızı lazerli tesviye ile düzelttik. Dönerli pulluk kullanmak elzem oldu. Arazi büyüklüğüne göre T5 115 yeterli gördük. Daha büyüğünü almakta mantıklı gelmedi.

Selamın Aleyküm arkadaşlar, yeni TR5.110 New Holland internet sitesine düşmüş. 90-100-110’luk Electro Command olarak üretilmiş. Artıları; T5’den 33.5cm daha uzun ve 13.9cm de daha fazla dingil açıklığı var. Bu sebeple zıplama biraz daha az olur fakat manevra kabiliyeti düşer. Eksileri; Motor C.R değil, torku T5’den düşük. Sitede fiyat belirtilmemiş. TR5.110.E.C fiyatı 300 bine yakın olur diye tahmin ediyorum. Bence ikinci el düşük saatte T5 E.C almak daha mantıklı.

Farmall A ya 300 bin TL fiyat çekmişler galiba tr5 de aynı fiyattır muhtemelen doğruluğunu tam olarak bilmiyorum yerli üretim diyip ithal fiyat çekmekte insanı salak duruma koymaktir
Farmall A 110’lukmu acaba? Farmal teknik özelliklerinde 32+32 vites yazıyordu. TR5 Electro Command’dan biraz farklı galiba. TR5.E.C 110 270.000₺’den aşa olmaz diye düşünüyorum. Daha önce dediğim gibi gerek fiyat, gerek motor teknolojisi ve kalite açısından ikinci el düşük saatte, tamamen ithal T5.115 E.C almak daha mantıklı.

• Beğen
Tepkiler: bluemaster
Farmall A 110�lukmu acaba? Farmal teknik özelliklerinde 32+32 vites yazıyordu. TR5 Electro Command�dan biraz farklı galiba. TR5.E.C 110 270.000₺�den aşa olmaz diye düşünüyorum. Daha önce dediğim gibi gerek fiyat, gerek motor teknolojisi ve kalite açısından ikinci el düşük saatte, tamamen ithal T5.115 E.C almak daha mantıklı.
110luguna vermişler tr5 de aynı fiyat bandında olur ki dediğiniz gibi T5 115 e verilir ama buna verilmez o paralar tdden farkı şanzımanı birde bı kaç elektronik özelliği içinde okadar fiyat farkı çok uçuk yani