Yerli araba

Dış kapıyı bekleyen kangal bozması köpeğim var, çok akıllı bir hayvan , bana bakar sonra yoldan geçene havlar, yıkar ortalığı bir gün karnını doyurmadım , yüzüme bakmadı unutmuşum yemeğini evin önüne biri geldi havlamadı.Sonra anladımki, köpek benim için havalamıyor, karnı doyduğu için havlıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 43760

Chp demişken bakın bu aktrollün Chp ve Chp lileri gördüğü nokta; chpkk.

Ağzımı bozmak istemiyorum. Ben bir Chp’’liyim. Ama her kim ki benim vatan sevgimi, bayrağa olan bağlılığımı sorgulayıp, beni chp li olduğum için chpkk yazacak kadar alçalırsa onun ben taa....
Sen neden üç beş haddini bilmez için kızıyorsun kardeşim sakin ol bunlar önüne dökülene bakar kimin döktüğüne bakmazlar. Bugün Atatürke sovenlere paye verildiği Atatürke sahip çıkanları ise yerildiği bir tatihte mertçe chp liyim Atatürkçüyüm diyorsun yarın devran dönünce bu tiplerden hiçbiri senin kadar erkekçe durup Atatürke ben sovdum diyemeyecek gurur duy kendinle.

Bu arada TÜMOSAN, Milli Savunma Sanayine yönelik 530 bg motor geliştirmiş.

Bnce asil alkişlanmasi gereken Tumosanin girişimi trakkulup ailesi herkes otomobil diyor fakat bizi dişa bagimliliktan kurtaracak bir proje bu motorlar tankimizdada kullanilacak
Bnce her ne olursa olsun cesareti bile [emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122] deger[emoji120]

Ekli dosyayı görüntüle 43760

Chp demişken bakın bu aktrollün Chp ve Chp lileri gördüğü nokta; chpkk.

Ağzımı bozmak istemiyorum. Ben bir Chp’’liyim. Ama her kim ki benim vatan sevgimi, bayrağa olan bağlılığımı sorgulayıp, beni chp li olduğum için chpkk yazacak kadar alçalırsa onun ben taa....
Sen neden kızıyorsun kardeşim tabiki pkklısınız siz neden mi bak madde madde yazıyorum
1 habura pkklıları davul zurnayla senin partin chp karşıladı
2 çözüm süreci ve akil adamlar savsatasını senin chp çıkardı
3 sınıra pkk lılar için senin partin chp çadır mahkemeleri kurdu
4 senin partin apoyu barış elçisi ilan etti
5 senin partinin adamları aponun mektubuni diyarbakirda okuttu
6 Diyarbakırda megri megri soylenirken senin partinin genel baskani ağladı
7 Aponun kardesini senin partin trt ye çıkardı
8 pkk ya yardıma giden iraklı ypglileri davul zurna ile senin partin uğurladı
9 pkk ya yardıma giden ıraklı pkk lıların yediği lahmacunu bu milletin vergileriyle valiliğe senin partin ödetti
Sen daha inat ediyorsun bunları senin partin yani chp yaptı neden inlar ediyorsunuz chp nin pkk lı olduğunu.

Tartişmalara katilmiyorum lutfen beyler basaramiyacagimiza inanmiyalim bu işin Aveya B partisi olmamali bn bir tank şoforu olarak Altay tankini tekno test fuarinda inceledim gercekten ama gercekten harika ve bunu tasarlatan muh ile birebir gorustum tam 9 yilimizi aldi dedi sadece motor işi sıkinti idi onuda tumosan çozecek diye dusunuyorum beyler TURK sanaisini lutfen kucumsemeyiniz şuan iyi bir konumdayiz

Tartişmalara katilmiyorum lutfen beyler basaramiyacagimiza inanmiyalim bu işin Aveya B partisi olmamali bn bir tank şoforu olarak Altay tankini tekno test fuarinda inceledim gercekten ama gercekten harika ve bunu tasarlatan muh ile birebir gorustum tam 9 yilimizi aldi dedi sadece motor işi sıkinti idi onuda tumosan çozecek diye dusunuyorum beyler TURK sanaisini lutfen kucumsemeyiniz şuan iyi bir konumdayiz

Abi biz kendimizi küçümsemiyoruz. Bir tek sey zoruma gidiyor bağıra bağıra davulla zurnayla bize yalan söylüyorlar ve bu yalana zorla inandiriyorlar. Bilbordlarla tv reklamları ile v.s v.s Yapmayalım değil yapalım kötü de olsa bi yerden başlayalım ama kandırmayalım. Kamera karşısına çıkıp Allah benide affetsin kandırdılar deyip göz yaşı dökeni alkışlamayalım ...

Bizim yapmadıklarımız değil yaptıklarımız kızdırıyor beyefendi mesela motor yapmıyoruz ama bu ülke için canını ortaya koymuş bir Mustafa Kemale hakaret ediyoruz. Bir araba yapmıyoruz ama bu ülkenin kurucu ne kadar değeri varsa ona düşmanlık yapıyoruz. Nükleer bomba yapmıyoruz belki ama bu ulke için hayatını oraya koyan Mustafa Kemale ilk fırsatta şerefsizce saldırıyoruz. Iste bizi yapmadıklarımız değil yaptığımız namussuzluklar kızdırıyor. Ilk önce adam olacağız her türlü yokluk ve imkansızlıkları karşısına alarak bu memleketi bize armağan eden büyük insana saygı duyacağız. Top tüfek motor araba hepsi yapılır sorun değil.

benim anlayamadığım;
biz yerli arabayı üretmeyi nasıl başardık.
şimdi yine şüpheye düştüm.
nasıl mı,
millet olarak;
arabadan konuyu m.kemal Atatürk'e getirip,birbirimize düşebiliyorsak,
hangi ara araba üretecek fırsatı bulmuşuz.
bence biz birbirimizi yerken,başkası yaptı arabayı,
bizede yerli diye yutturuyor.
ne kemal Atatürk'ü,
nede yerli aracı haketmiyoruz.

bence en iyi yaptığımız işe geri odaklanalım.

kimin traktörü daha iyi pulluk çekiyor,
kimin traktörü daha az yakıyor..
ne dersiniz.
bizim hakkımızdan mazot ve gübre geliyor :(

Türkiye nin yeni arabasının ortağı olan büyük şirketler ve yaptıkları ortada. 4 bin kişilik Türk ekibin katkısı ile italyada üretilen aracın patenti alinmis. Üretilecek olan yeni aracin tanıtımı yapıldı. YouTube da bir çok video paylaşımları ve değerlendirmeler var. Beklentinin üzerinde bir ürün çıktığı anlaşılıyor.
Su an petrol ile çalışan araçlar ezici çoğunlukta olup son zamanlarını yaşıyorlar. Ayrıca bu araçlar artık zirveye ulaşmış durumda. Dünya üzerinde belli başlı motor, şanzıman vb üreten firmalar var. Bu markar patent hakkından dolayı korunuyor. O kulvarda yarışa katılmak çok daha zor.
Hibrit araçlar ise geçiş döneminde kullanılacağı için kısa bir ömürlerinin olacağı varsayiliyor.
Elektrik motorlu araçlar, geleceğin taşıtları olacak. Evet bu kulvarda da arge, mali vb konularda bizden daha öndeler. Fakat petrollu araçlara göre daha şanslı olabiliriz.
Buradan bir başarı çıkarsa, hem maddi hemde manevi olarak esas kazançlı Türkiye çıkar.
Pek çok kişiye iş fırsatı olur.
Ülkenin gelişimine katkısı olur.
Elektrik Elektronik ve yazılımda gelişmemiş pek çok kapıları ülkemize açar.
Ülke olarak kendimize güvenimiz gelir.
Bize düşen başarı dilemek olmalı. Eğer vatandaş bir olur ve siyaset süreci doğru düzgün yurutemez ise zaten bedelini öder.
Su yazılanlara bakınca ne yazikki insanlarin siyasi görüşüne göre değerlendirme yaptığı anlaşılıyor.

Vallahi ne yalan söyliyim hiç ama hiç beklemiyordum böyle bir performans. Ancak alım gücüne hitabı geçiş süreçleri çok uzun vadede ilerler. Keşke ilk serilerini dizel yada benzin yapsalarmış. Ekektiriklinin daha süresi var ülkemiz için ama yollarda direkt kullanılacak tarzda bir araç. Tebrikler emeği geçen herkesten allah razıolsun.

Bunu unuttuk bide bu vardı noldu akibeti!!!! Elektrikli Traktör Shovu yapmıştı reis ne çabuk unutunuz
FB_IMG_1577656393495.jpg

İngiliz otomobil sitesi Autocar 19 Nisan 2017 tarihinde bu arabaları incelemiş ve anlatmış...!!!

İtalyan tasarım şirketi Pininfarina ve Çinli araba şirketi Hybrid Kinetic Group ortak çalışması arabalar bunlar...!!!

Bu araçlar 2017 de Shanghai Otomobil Fuarında sergilenmiş ama üretecek bir ülke veya şirket bulamamışlar...!!!

Tasarım İtalyan...!!!
Enerji sistemleri Çinli...!!!
Adı Yerli ve Milli...!!!
Ver mehteri ver ver...!!!

Utanmadan sıkılmadan bu araçlara yerli ve milli diyorlar...!!!

20191229_184338.jpg
20191229_184418.jpg
20191229_185322.jpg
20191229_185338.jpg
20191229_185358.jpg
20191229_185419.jpg
Screenshot_20191229-185612_Samsung%20Internet.jpg
Screenshot_20191229-185645_Samsung%20Internet.jpg
Screenshot_20191229-185701_Samsung%20Internet.jpg

İngiliz otomobil sitesi Autocar 19 Nisan 2017 tarihinde bu arabaları incelemiş ve anlatmış...!!!

İtalyan tasarım şirketi Pininfarina ve Çinli araba şirketi Hybrid Kinetic Group ortak çalışması arabalar bunlar...!!!

Bu araçlar 2017 de Shanghai Otomobil Fuarında sergilenmiş ama üretecek bir ülke veya şirket bulamamışlar...!!!

Tasarım İtalyan...!!!
Enerji sistemleri Çinli...!!!
Adı Yerli ve Milli...!!!
Ver mehteri ver ver...!!!

Utanmadan sıkılmadan bu araçlara yerli ve milli diyorlar...!!!

Ekli dosyayı görüntüle 43768Ekli dosyayı görüntüle 43769Ekli dosyayı görüntüle 43770Ekli dosyayı görüntüle 43771Ekli dosyayı görüntüle 43772Ekli dosyayı görüntüle 43773Ekli dosyayı görüntüle 43774Ekli dosyayı görüntüle 43775Ekli dosyayı görüntüle 43776
İsveçli Saab otomobil şirketinin bu araçlarına da Yerli ve Milli diyerek millete yutturmaya çalıştılar ama olmadı...!!!

Başkalarının arabalarını millete yerli ve milli diye tanıtarak milleti ahmak yerine koymaktan ne zaman vazgeçecek bu örümcek kafalar...!!!
Screenshot_20191230-063134.jpg

Hep aynı nakarat
CHP'nin yol, köprü, tünel gibi bayındırlık projeleri ya da dev endüstri yatırımları karşısındaki tavrı daima şu kronolojiyi izler:
1- Başlarken: Yaptırmayız. Gereği yok, işe yaramaz. Doğayı bozuyorsunuz, rant yaratıyorsunuz(!)
2- Sürerken: İktidara gelirsek durduracağız, yıkacağız.
3- Bitince: Aslında fikir bizimdi (Ecevit'indi)
4- İsim koyarken: Madem yaptınız bari adı Atatürk olsun.
Bu sıra hiç değişmez.
Kaynak olarak gösterdiğin gazete dünya birincisi bir gazete.
Hakkında söylenenleri doğrular nitelikte davranıyorsun.

benim anlayamadığım;
biz yerli arabayı üretmeyi nasıl başardık.
şimdi yine şüpheye düştüm.
nasıl mı,
millet olarak;
arabadan konuyu m.kemal Atatürk'e getirip,birbirimize düşebiliyorsak,
hangi ara araba üretecek fırsatı bulmuşuz.
bence biz birbirimizi yerken,başkası yaptı arabayı,
bizede yerli diye yutturuyor.
ne kemal Atatürk'ü,
nede yerli aracı haketmiyoruz.

bence en iyi yaptığımız işe geri odaklanalım.

kimin traktörü daha iyi pulluk çekiyor,
kimin traktörü daha az yakıyor..
ne dersiniz.
bizim hakkımızdan mazot ve gübre geliyor :(
Şimdi tek tek açıklayayım merak ettiklerinizi konu Atatürke sizinde aynı görüşlere sahip olduğunuz zetor pazarlamacısı sayesinde geldi sizinde onun gibi düşündüğünüzü çok iyi biliyorum zira birkaç kerede sizinle Atatürkü tartışmışlığım vardır. Geriye dönük yazılanları bir okusaydınız keşke konu nasıl Atatürke geldi anlardınız. Bizler sizin alışık olduğunuz çiftçiler değiliz yani benim koyunumu ikiz doğurdu benim motorum şöyle çeker böyle çeker muhabbetini yapmayız belki sizler öyle çiftçiler istiyorsunuz ama bizler öyle değiliz. Bizler fakülte bitirmiş yüksek lisansını yapmış yeri gelmiş doktorasını yapmış insanlarız. Mesela ben çiftçi çocuğuyum ve tarladan gelen üç beş kuruşla okumuş ekonomi bitirmiş bir ekonomistim. Yani tarla bazıları için sadece tarladır ama benim için tarla kimsesiz bir çocuğun okuması için tek gelir kaynağıdır. Bizler okumuş çiftçileriz her şey bir tarafa bir karış toprağımız bir tarafa çünkü biz ordan gelenle okuduk. Yerli diye bize yutturulmaya çalışılan çin malı arabayı tartışırken zetor pazarlamacısı olayı bu noktaya getirdi.

Şimdi tek tek açıklayayım merak ettiklerinizi konu Atatürke sizinde aynı görüşlere sahip olduğunuz zetor pazarlamacısı sayesinde geldi sizinde onun gibi düşündüğünüzü çok iyi biliyorum zira birkaç kerede sizinle Atatürkü tartışmışlığım vardır. Geriye dönük yazılanları bir okusaydınız keşke konu nasıl Atatürke geldi anlardınız. Bizler sizin alışık olduğunuz çiftçiler değiliz yani benim koyunumu ikiz doğurdu benim motorum şöyle çeker böyle çeker muhabbetini yapmayız belki sizler öyle çiftçiler istiyorsunuz ama bizler öyle değiliz. Bizler fakülte bitirmiş yüksek lisansını yapmış yeri gelmiş doktorasını yapmış insanlarız. Mesela ben çiftçi çocuğuyum ve tarladan gelen üç beş kuruşla okumuş ekonomi bitirmiş bir ekonomistim. Yani tarla bazıları için sadece tarladır ama benim için tarla kimsesiz bir çocuğun okuması için tek gelir kaynağıdır. Bizler okumuş çiftçileriz her şey bir tarafa bir karış toprağımız bir tarafa çünkü biz ordan gelenle okuduk. Yerli diye bize yutturulmaya çalışılan çin malı arabayı tartışırken zetor pazarlamacısı olayı bu noktaya getirdi.
sen yanılıyorsun receppp bey.
sen her konuda benimle tartışmış olabilirsin.
velakin..
benim büyüklerimin Erzurumda evimizde misafir ettiği,
bizimde sonsuz saygı ve hürmet duyduğumuz..
m.kemal ATATÜRK Konusunda benimle tartışmış olma ihtimalin yok.
sen karıştırdın.
eğer her meseleyi böyle birbirne karıştırıyorsan çok hata yaparsın.
benimle bu konuda tartıştığını her hangi bir yerden bir örnek kanıtla.
ben özür dileyeyim.
bende parti tutmam,
kim bu millete,vatana hayırlı bir iş yapmış ise atakta alkışlarım o kadar.
oy denilirse onuda hiç mhp'den başka bir partiye kullanmam.
burada hiç bir yorumda başka bir konuyu,getirip siyasallaştirdığım görülmemiştir.
burada herkesin sizin gibi düşünmesini beklemeyin.
insanın iç dünyası her renk olabilir.
bırakın insanlar size siyasi rakip olsun.
onları aşağılayarak değil.
sevgi ile bilgi ve kanıt ile kendi tarafınıza almaya çalışın.
aksi halde işte her başlıkta böyle olur.
10 yıldır burada teknik konuların bile içine siyaset karıştırıp düşman olurlar,
foruma üye olanlar genelde bu sebepten dahada geri gelmez,
trakkulüp 70 bin civarı üye,ama aktif katılan 30 ile 50 civarında.
ne oldu... birliktelik sağlanamıyor.
niye... ortak akıl yok...
neyse uzatmayayım.

sen yanılıyorsun receppp bey.
sen her konuda benimle tartışmış olabilirsin.
velakin..
benim büyüklerimin Erzurumda evimizde misafir ettiği,
bizimde sonsuz saygı ve hürmet duyduğumuz..
m.kemal ATATÜRK Konusunda benimle tartışmış olma ihtimalin yok.
sen karıştırdın.
eğer her meseleyi böyle birbirne karıştırıyorsan çok hata yaparsın.
benimle bu konuda tartıştığını her hangi bir yerden bir örnek kanıtla.
ben özür dileyeyim.
bende parti tutmam,
kim bu millete,vatana hayırlı bir iş yapmış ise atakta alkışlarım o kadar.
oy denilirse onuda hiç mhp'den başka bir partiye kullanmam.
burada hiç bir yorumda başka bir konuyu,getirip siyasallaştirdığım görülmemiştir.
burada herkesin sizin gibi düşünmesini beklemeyin.
insanın iç dünyası her renk olabilir.
bırakın insanlar size siyasi rakip olsun.
onları aşağılayarak değil.
sevgi ile bilgi ve kanıt ile kendi tarafınıza almaya çalışın.
aksi halde işte her başlıkta böyle olur.
10 yıldır burada teknik konuların bile içine siyaset karıştırıp düşman olurlar,
foruma üye olanlar genelde bu sebepten dahada geri gelmez,
trakkulüp 70 bin civarı üye,ama aktif katılan 30 ile 50 civarında.
ne oldu... birliktelik sağlanamıyor.
niye... ortak akıl yok...
neyse uzatmayayım.
Kiminle neyi tartıştığımı çok iyi biliyorum.

Seninle ve zetor çığırtkanı ile Atatürkü tartışırız hatta Atatürkü ağırlama olayını o zamanda söylemiştin.

Senin kime oy verdiğinden bize herkes istediğine oy verir bizi ilgilendirmez.

Bak işte tamda sen diyorsun herkes her istediğini düşünebilir diye bizimde şikayetimiz bu, iktidar yanlısı bir grup var burada onlar gibi dusunmemizi bekliyor burada dusuncelerimizi paylaşıncada direk savunma mekanizması geliştiriyorlar.

Sana tavsiyem düşünce hurriyeti dersini iktidar yandaşı arkadaşlara söyle biz zaten düşünce hurriyeti hukukun üstünlüğü diye yırtınıyoruz burada.