Yerli Elektrikli Otomobilin Markası Belli Oldu

TOGG Ceo'su Gürcan KARAKAŞ, online yaptığı toplantıda marka ismi, yapılan anlaşmalar ve sayılar başta olmak üzere önemli bilgiler verdi. 10 küresel firma ile gizlilik anlaşması imzalandığını ifade eden Karakaş, markanın isminin ise beğenilmesi sebebiyle TOGG olarak kalacağını ifade etti. Bu ismin ayrıca Avrupa, Japonya, ABD, Çin, Rusya, Kanada, Azerbaycan ve Türk Cumhuriyetleri'nde de tescil edildiğini belirtti. Bursa Gemlik'teki tesisin 18 ayda tamamlanacağı, 2022'nin son çeyreğinde ilk otomobilin banttan ineceği, 2022'den itibaren fabrikada işe alımların başlayacağı, nihai olarak 4.300 kişiyi işe alacakları ve bu durumda üretim kapasitesinin 175.000 adete çıkacağı, TOGG'un yerlilik oranının başlangıçta %51 olacağı, 2025 yılında ise %65 olacağı toplantıda edinilen diğer bilgiler.

51817152_303.jpg

bir sezonluk,otu,samanı satıp,birer tane zorlanır alırız. :)
Bizim komşu elektrikli scooter almış. :D
Hani fuarlarda hostesler ayakta geziyor ya, aynısından.
H654fefe5a9d14d8697e13249a4e335d1B.jpg

3000 TL , 30 km/h hız yapabiliyor , %15 eğimli rampada gidebiliyor.
Rampa çıkışta ayakla destek verilir.
Teknolojiye bizde biraz uymaya başladık.

Bizim burda bir laf vardır: Tilkiye demişler kümesin güvenliğini sana vereceğiz, tilki oturup ağlamış. Niye ağlıyorsun, bak sana mis gibi iş veriyoruz. Tilki, ama ben inanmıyorum ki!
O öyle değil beya, tilki başlamış gülmeye, niye gülüyorsun demişler, ben gülmekten konuşamıyorum artık ne verirseniz kümesi beklerim demiş, tabi bu hikaye her yöne gider .

• Beğen
Tepkiler: srtys
Bu is buraya kadar geldiğine göre inşallah olur , inşallah kalıcı bir proje olur , hatalar , eksiklikler vs mutlaka olur . Diğer yandan baktığımızda onlarca yıldır arac üreten firmalar var, onlar bile hala hata yapıyor, hala kalitesi sorgulanıyor, insanlara bir alternatif sunulması güzel, isteyen gitsin yine istediğini alsın .