Zamlar geri alinacakmi

Aradaki farkı faize bağlamak yanlış bir olay.
Çok şükür dolar da faizde düştü, şuan yapılması gereken bütün firmaları deneyleyip indirim yapmalarını sağlamaktır.
Diğer olaylar beni alakadar etmiyor. Ne bankada param var ne dolarım ne altınım, ben bütün paramı traktöre tarım aletlerine ve ektiğim tarlalara yatırdım.
Hazineden karşılanacak demiş, bizim paramızdan ödenecek demek yanlış bir olay.
Biz devlete vergi ödedikten sonra o para devletin olur bizim değil
Biz devlete vergi ödeyince para devletin olur bizim değil demek nasıl bir akıl tutulmasıdır! Bu söyledikleriniz iktidardakilerin bize karşı olan sorumluluğunu hiçe saymaktır. Adam demez mi para benim sen kimsin diye. Devletler toplumlar için vardır, bu düşüncenizle bize semer vuran çok olur. Bazı kimseler de döviz garantili ihalelerden voleyi vurur.

Biz devlete vergi ödeyince para devletin olur bizim değil demek nasıl bir akıl tutulmasıdır! Bu söyledikleriniz iktidardakilerin bize karşı olan sorumluluğunu hiçe saymaktır. Adam demez mi para benim sen kimsin diye. Devletler toplumlar için vardır, bu düşüncenizle bize semer vuran çok olur. Bazı kimseler de döviz garantili ihalelerden voleyi vurur.
Sorumluluğu hiçe saymak değil benim demek istediğim.
Sonuçta iktidarı seçen biziz , değiştirmek te bizim elimizde, kimse bize sever vuramaz. Yaptığı müdahale yı ben doğru derim sen yanlış , hepsi bu

Akaryakıtta yeni ÖTV kararı: 2 TL indirim pompaya yansımayacak​

Akaryakıt fiyatlarında yeni bir döneme giriliyor. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre bugünden itibaren ürünlerin fiyatlarında yaşanan düşüş pompa yerine ÖTV'ye yansıyacak. Söz konusu artışlar hiçbir şekilde 2 Nisan 2020 tarihli ÖTV tutarlarını geçmeyecek. Yarın benzin ve motorinde 2 lira, bugün LPG'de 1,10 TL indirim bekleniyordu.​

GÜNCEL 22.12.2021 - 09:14

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Vergi verince para devletin oluyorsa, neden tarima destek istiyorsun? Kendi paranla yap. Neden ilaca, saglik hizmetlerine destek istiyorsun, neden yol , baraj istiyorsun? Istemrk hakkin o para senin benim, devlet ve basindakiler bize hizmet etmek icin oradalar, bizim patronumuz degiller. Sen hakkini bilip istemek durumundasin.

Doviz isini terore baglamak nasil mantik anlamadim, hangi terorist nereye geldi ki? Feto bankasi muduru SPK nin basinda, bazi fetoculerin kardesleri buyukelci falan mi dediniz acaba.

Sorumluluğu hiçe saymak değil benim demek istediğim.
Sonuçta iktidarı seçen biziz , değiştirmek te bizim elimizde, kimse bize sever vuramaz. Yaptığı müdahale yı ben doğru derim sen yanlış , hepsi bu
Valla dostum görünen köy kılavuz istemez sen ben gübreye 14 lira veriyorsak, holding patronları geçiş ücretini bizim sübvanse ettiğimiz hazineden alıyorsa sanırım o semer çoktandır sırtımızda...

ALINTI

NASIL BİR VATAN SEVGİSİ?

Üst düzey ekonomi kaynaklarımdan çok şaşırdığım bir bilgi daha öğrendim. Kur korumalı vadeli mevduat ürününün açıklanmasının ardından, kurda daha da fazla bir düşüş öngörülüyordu. Ancak kaynaklarım, Türkiye’nin büyük ve önemli firmalarının salı günü tam bir buçuk milyar dolar aldıklarını söylediler. Neden sorusuna aldığım yanıt şu oldu: “Belli ki kurun düşmesini istemeyen bir kesim var. Salı günü yani kur düşerken, bu miktarda dolar alımı iyi niyetli değil, tüm vatana yapılan bir kötülük.” Sanırım bazen hepimizin aynı gemide olduğunu unutanlar oluyor. Kur düşüyor diye üzülenler, kuru yükseltmek için harekete geçenler, başlarını ellerinin arasına alıp biraz düşünsünler lütfen.

Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley ise doların, TL karşısında değer kaybetmeye devam edeceğini belirtti. Morgan Stanley, Türk lirasının beklenenden fazla değer kazanabileceğini ve doların 6.80 Türk Lirasına gerileyebileceğini belirtti. Kasım ayında ekonomi yönetiminde gerçekleşen değişiklik sonrasında banka tarafından doların 7 Türk Lirası‘na gerileyeceği öngörüsünde bulunduğu hatırlatıldı ve şimdi bu seviyenin de altına inme olasılığı olduğu belirtildi.

Parasının değerini korumak isteyen altın alsın gümüş alsın benim toprağından tasımdan çıkanı alsın bu milletin bir delikli kuruşunu yiyenin Allah belasını versin bu hükumetin terörist deyip göz altına aldığı marjinalleri siz elinden tutup meclise getirdiniz bunlar öğrenci iyi çocuklar dediniz sonuç pyd de pek da savaşırken gebersinler ara bak bizim teroristleri
Hahahaah kardeşim gerçekten her mesajında beni şaşırtıyor, güldürüyosun Allah da seni güldürsün.
Yani sen diyorsun ki yatırım yapmak isteyen arpa buğdayı atsın depoya, stokçuluk yapsın, ordan değerlendirsin parasını öyle mi?
Altın alsın diyorsun. Erdoğan onu da istemiyor ki? Altınlarınızı bozdurun diye her demeçte her mitingde dil döküyor adam. Ayrıca altın almakla dolar almanın ne farkı var? İkisi de lazım Merkez Bankasına. Gıda stoklamadığı sürece sen parası olan adama bunu alma bundan kar etme diyemezsin.
Katılıyorum, bu milletin tek kuruşunu yiyenin boğazından geçmesin. Ama bedduayla olmuyor işte, su gibi akıyor yedikleri.

Peki ben kimin elinden tutmuşum? Meclise kimi sokmuşum? Tezimi yine doğruladın. Erdoğan ne derse 100le çarpıp söylüyorsunuz. Bu ülkede Erdoğan'ın karşısında sadece senin tepki gösterdiğin partiler mi var? Hayır. Ama karşısında duran en güçlü yapılanma o. Tüm karşıtlar mantıklı olanı yapıp onda birleşmeli. Onlar gelirse o zaman da onları eleştiririm. Benim derdim o görüş bu görüş değil, kim gelmiş kim gitmiş değil. Yöneten nasıl yönetiyor ona bakarım. Bu yönetimin tadı kaçtı, bu benim görüşüm. Kimseyi hiçbir görüşü temsil etmiyorum ben burada. Olması gerekenleri, olmaması gerekenleri söylüyorum. Siz de öyle yapın. Ben size durduk yere kırmızı listedeki teröristin Trt'de hükümeti savunan röportaj yapmasını dile getirdim mi? Yok. Konuyu saptırmayın. Bu laftan nefret ederim, bilmişlik de taslamıyorum ama ben bu işin okulunu okuyorum. Kulaktan dolma konuşmuyorum. Haberiniz olsun. (Odtü'lü terörist damgası vurmanızı dört gözle bekliyorum..)
Kalın sağlıcakla.

Parasının değerini korumak isteyen altın alsın gümüş alsın benim toprağından tasımdan çıkanı alsın bu milletin bir delikli kuruşunu yiyenin Allah belasını versin bu hükumetin terörist deyip göz altına aldığı marjinalleri siz elinden tutup meclise getirdiniz bunlar öğrenci iyi çocuklar dediniz sonuç pyd de pek da savaşırken gebersinler ara bak bizim teroristleri
Sayın demirtaş yattığı her günü boynunda şeref madalyası olarak taşıyacak diyen bir zihniyet için bunların hiç bir önemi yok.
Dolar uçtu batti bitti vs vs...
Sen şimdi gene yağmur yağdırdın .
Benim görüşüm yok diye de zeytin yağı gibi üste çıkılır işine gelmezse bukakar basit

• Beğen
Tepkiler: Akbayrak-51
Dogru ya yanlis bir hareket yapildi kur dustu. Dogrulugu uc ya alti aya ortaya cikar, bekleyecegiz.

Gubre ve ilac ucuzlarsa ciftci icin iyi, ust gubre alamayacak olan bazi arkadaslar alabilirse daha iyi verim daha iyi kazanc olacak. Onemli olan bu.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Hahahaah kardeşim gerçekten her mesajında beni şaşırtıyor, güldürüyosun Allah da seni güldürsün.
Yani sen diyorsun ki yatırım yapmak isteyen arpa buğdayı atsın depoya, stokçuluk yapsın, ordan değerlendirsin parasını öyle mi?
Altın alsın diyorsun. Erdoğan onu da istemiyor ki? Altınlarınızı bozdurun diye her demeçte her mitingde dil döküyor adam. Ayrıca altın almakla dolar almanın ne farkı var? İkisi de lazım Merkez Bankasına. Gıda stoklamadığı sürece sen parası olan adama bunu alma bundan kar etme diyemezsin.
Katılıyorum, bu milletin tek kuruşunu yiyenin boğazından geçmesin. Ama bedduayla olmuyor işte, su gibi akıyor yedikleri.

Peki ben kimin elinden tutmuşum? Meclise kimi sokmuşum? Tezimi yine doğruladın. Erdoğan ne derse 100le çarpıp söylüyorsunuz. Bu ülkede Erdoğan'ın karşısında sadece senin tepki gösterdiğin partiler mi var? Hayır. Ama karşısında duran en güçlü yapılanma o. Tüm karşıtlar mantıklı olanı yapıp onda birleşmeli. Onlar gelirse o zaman da onları eleştiririm. Benim derdim o görüş bu görüş değil, kim gelmiş kim gitmiş değil. Yöneten nasıl yönetiyor ona bakarım. Bu yönetimin tadı kaçtı, bu benim görüşüm. Kimseyi hiçbir görüşü temsil etmiyorum ben burada. Olması gerekenleri, olmaması gerekenleri söylüyorum. Siz de öyle yapın. Ben size durduk yere kırmızı listedeki teröristin Trt'de hükümeti savunan röportaj yapmasını dile getirdim mi? Yok. Konuyu saptırmayın. Bu laftan nefret ederim, bilmişlik de taslamıyorum ama ben bu işin okulunu okuyorum. Kulaktan dolma konuşmuyorum. Haberiniz olsun. (Odtü'lü terörist damgası vurmanızı dört gözle bekliyorum..)
Kalın sağlıcakla.
U

Kalın sağlıcakla.
Sen hariç burda siyasi içerikli yazidan rahatsız olan herkesten özür diliyorum ceren güneş yaz arat ne dedigimi anlarsın sevgili kardeşim ODTÜ den diplomanın almışsın cahilliğin gitmiş tebrik ediyorum sana cok şey soylemekistiuofum ama aklımdan geçenleri ifade etmeye klavye yeteneğim yetmiyor keşke karşılıklı konuşup tartisa bilseydik kendimizi daha iyi ifade ederdik

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32