ZETOR Hakkında Düşünceleriniz?

Ynt: ZETOR Hakkında Düşünceleriniz?

Bugün Sanko-Başak bayiliğiyle ilgili bi mevzu geçti.. toplantıya katılan kişi Sanko Holding ' in Zetor ' u toptan fabrikasıyla birlikte alma-pazarlık girişimi olmuş ciddi ciddi ama şu an için bi netlik yok... inşallah ciddi-büyük bi firma getirir, yada daha iyisi komple satın alır :)

Zetor çıplak motorda satıyo, işmakinalarına..vs.

Zetor-Forterra motoru kullanan bi firma.. kaput ve kabinde eski kasa forterralardaki gibi hep..

Sayın yöneticiler peşpeşe yorum yasakmış geçen yeni öğrendim.

Amacım Zetoru ilk-duyup araştırdığımda yaşadığım bilgi yokluğunu bizden sonrakiler yaşamasın..

Gene de uygun değilse gereğini yaparsınız.. kural neyse uyarız..

Traktorhaber ' den alıntıdır..

http://www.traktorhaber.com/2009/03/zetor-traktorlerin-ozellikleri.html

Zetor yorumları..

Adsız dedi ki...
ben kullanıyom 7441 var 185 var hema var amam abu baskabişi gercekden 1 numara fıyat 7056 da kullandı ama bu baska bişi
8 Ocak 2010 19:23

Adsız dedi ki...
bende de 8441 var zetor harika çok traktör kullandım hıç biri zetorun tadını vermiyor markaya para vermeyi bırakın
24 Ocak 2010 17:06

Bi şekilde bu topraklara bi girse ne güzel olur..

Sanko toptan fabrikasına talip olmuş, pazarlık etmiş diye sağlam bi duyum aldım.. ama biraz zor Çeklerin milli gururu olmuş bi marka..

Küresel devlere, markalara karşı halen ayakta kalması bile başlıbaşına bi başarı.. adamlar hazır 6 silindirli bi dolu motor dururken onu bile kendileri geliştirmenin peşinde, zaten 6 silindir tecrübeleride varya.. yakında Maxterra serisinde kullanacaklar..

Forumda paylaştım dünyada bi dolu fabrikaya-firmaya öncülük etmiş, motorun-traktörün tarihini yazmış..

Yorumsuz :)

mnyk42 link=topic=5722.msg112160#msg112160 date=1229542697' Alıntı:
• KIRMIZI KALİTEDİR
• KIRMIZI GÜVENDİR
• KIRMIZI YENİLİKTİR
• KIRMIZI BAĞLILIKTIR
• KIRMIZI VİZYONDUR
• KIRMIZI LİDERLİKTİR
• KIRMIZI MOTORDUR
BİZİMKİ ZETORDUR

1986 model baba yadigarı 55 46 killanıyorum.çok bakımlı matah bişeyde değil. 4 senedir sanayiye girmedi çok şükür.hemde acemi çiftçiyim. ya ben iş yapmıyorum ya siz traktörü hor kullanıyorsunuz. korkmayın kardeşim yedek parçadan.yağını suyunu filtrelerini sezon başlarında değitirin euzü besmle çekin tarlaya ho deyin.allahtan kaza bela gelmezse parça bozmaz bunlar. şimdi herkeste en az 2 traktör 1 kamyonet 1 binek aracı var kimsenin işi yarım kalmaz bence. sizler kadar çok işimde yok onuda belirteyim..

şimdi ismail abi bişe diycem inanmıyacan.. bizzat zetora binmeden de inanmazsın.. zetor doğuştan chip-tunning li bi makine:)

mesela elimizdeki 6421... 9421 ' e kadar aynı kasa aynı dizayn standart.. yani SADECE 2-3 bin tl tutar tutmaz.. pompa ayarıyla yada 94 ' ün pompası takılarak.. olur 94 bg..

ama gerek yok motor-vites/şanzıman uyumu ve motorun tonajı-dizaynı sallı olması o kadar uyumlu ki ihtiyaç duymazsın zaten..

diğer motorlarda da bu işlem yapılabilir ama zetor kadar tad vermez derim.. çünkü.. arka kollar, dizayn, tonaj uyumlu olmadı mı BG artırmak çok anlamlı olmaz..

bizdeki 6421 etikete dikkat et abi.. 6421-7421-8421-9421 hep aynı.. römorka yüke dikkat römorkun boşu 3 ton, as 950 kasasından büyük.. motor 64 ' lük ama mükemmel tatlı-rahat götürüyo tarlaya kadar..

neyse fotoları atamıyom niyeyse bi ara atarım..