ZETOR PROXİMA 90 (KIZIL MANDA)

Ynt: ZETOR PROXİMA 90 (KIZIL MANDA)

Abi hidromeğin ön kepçe 240 cm eninde kamyonlarda bu en zor bulunur, röömorklarda ise yok denecek kadar az.. böyle geniş kasayı bulsak bizde aynen öyle kendimizi indirip-bindiririz.. ama kamyonların çoğuna zar zor sığıyoruz, hatta çoğu zaman hidromek-JCB sığmıyor..

Biz de kendimizce römorka sığdırıp taşırız diyorduk ama kapakları kapatamadık vazgeçtik.. zaten şimdiye kadar jcb-hidromek alacak römork görmedim..

Römork 5 metre boyunda ve 15-16 ton ideal, 19-20 tonda römorkta sıkıntı olabiliyor..

Bu Zetor-90 ' nın test verilerine göre maksimum çekisi: 30 küsür ton (kendi sınıfının çok üstünde).. römork dayansa rampada-düzde 25 tonu gözümüz kesiyor..

Römorkun kasa ölçülerini isteğinize göre yaptırsanız olur neden olmasın, ilavesi az olur yük taşırken yine aynı tonajı yüklersiniz, ölçüler geniş ve uzun olduğu içinde hidromeği yükleyebilirsiniz, siparişinize göre istediğiniz ölçülerde yeni römork yapan yerler illaki vardır.

Römorku özel yaptırdık.. 5 metre boy 2,4 m en 1,4 m yükseklik.. hatta şaseye gizli rampa bile yaptırdık..

Standart römorklar 2 bilemedin 2,2 eninde..

Özellikle en artık son sınırda bundan fazlası sıkıntı olabilir..

Biz iyi kötü sığdırdık, lakin hidromeğin tonajında sıkıntı yok 9-10 tonu hiç duymaz zetor-90 ama hidromek havaleli.. 3,5 metre yüksekliği var, dengesizlikten vazgeçtik..

Hidromeğe 2 zetor parası verdik :)

Hidromekte hava yok! 40 km hız yok! yolcu koltuğu yok! Sunruf yok! Büyük ihtimalle zetor kadar ömürlü de olmayacak! Hidromek mazot seçiyor (ama hakkaten az yakıyor-motoru 99 bg JD), Zetor da düz pompa var ne bulsa yakıyor.. Zetorun lastikleri hidromeğin lastiklerini (lassa) en az 2 ye katlar, kalite-dizayn olarak.. Çek malı radial MİTAS..

Zetordaki mazot deposu hidromekten 5 lt de olsa büyük.. 125 lt. Zetorun egzos ön camı kesmiyor, hidromek kesiyor..

Zetorun ön-arka jantlar-lastikler daha büyük..

Hidromek yerli gururumuz 50-60 ülkeye mal satıyor ama diyeceğim mekine-ekipmanda daha çok fırın ekmek yemeliyiz!

Hidromeğin ön kova 1,1 m3.. forklift çatalı 2-2,5 tonu görüyor.

Zetorun (87 bg) kepçe 0,9 m3 ama hayvan gübresi yüklerken Hidromeğin battığı, gömüldüğü yerlerde zetor dans ediyor.. forklift çatalı en fazla 1,8 tonu gördü..

Ama sonuçta ikisinin de yeri ayrı..

Çiftçiliği bırakdım deme sakın..

Bu taş toplama makinası harika bişey, verim artışı olduğunu bile gözümüzle gördük..

Piyasaya çalış hem para kazan hem dua, %50 desteği de var..

Birazdan videoda atacağım...

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg769774#msg769774 date=1377972809' Alıntı:
Çiftçiliği bırakdım deme sakın..

Bu taş toplama makinası harika bişey, verim artışı olduğunu bile gözümüzle gördük..

Piyasaya çalış hem para kazan hem dua, %50 desteği de var..

Birazdan videoda atacağım...
Bıraktık gibi be abi azalttık tarlaların %70-80ini icara verdik cidden daha iyi para kazandırıyor kurak toprakta zaten ne olur anca buğday arpa zetor çok güzel traktör ileride şartlar uygun olur gelir yükselirse tarlalardan illaki düşünüyorum

Çiftçi değilim ama iş icabı nerdeyse çiftçilerden daha fazla arazideyim.. Büyük şehirlerden kaçıp kendimi toprağa attım, atmaya çalışıyorum..

Bu günde bi arkadaşla aynı konuyu efkarla tekrarladık. Yeni nesil topraktan-köyden kopuyor ne olacak bu memleketin hali!

Hazinenin üstünde dilenen dilenciler miyiz? yoksa biz mi çok hayalperestiz, çözemedim...

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg769786#msg769786 date=1377973770' Alıntı:
Çiftçi değilim ama iş icabı nerdeyse çiftçilerden daha fazla arazideyim.. Büyük şehirlerden kaçıp kendimi toprağa attım, atmaya çalışıyorum..

Bu günde bi arkadaşla aynı konuyu efkarla tekrarladık. Yeni nesil topraktan-köyden kopuyor ne olacak bu memleketin hali!

Hazinenin üstünde dilenen dilenciler miyiz? yoksa biz mi çok hayalperestiz, çözemedim...
İnsan toprağı bıraksada toprak insanı bırakmaz insanın içinde varsa hertürlü devam ettirir bende onlardanım,normalde büyük patron hepsini icara vereyim gitsin dedi sırf kendim 100 dönüm kadar ekicem bakalım bakımını iyi yaparsam illaki bişeyler bırakır bırakmasada zevk için bile yapılır :)