ZETOR PROXİMA 90 (KIZIL MANDA)

Ynt: ZETOR PROXİMA 90 (KIZIL MANDA)

Bayburt/Danişment köyü.. Zetor gübre yükleme-taşımada.. Gübre dağıtma römorkumuz yok ama tarlada kepçeyle iyi-kötü kendi usulümüzce yaydık :)

Tartılı 18,9 ton net kum+3,3 ton römork+5,3 ton Motor ve kepçesi=27-28 ton hareketli kütleyle burada Kayışkıran denen uzunca bi rampayı seri 6 ' nın 4 ' üyle çıktı, videoyu paylaştım...

Abiler her yerde diyorum Türkiye rahmetli Sabancıdan-Toyotadan sonra gerçek otomobillerle tanıştı, 2. aynaya opsiyon diye para ödemekten kurtuldu.

Zetoru biri bu topraklara sokarsa inşallah gerçek motorlarla da tanışmış olacağız. Biraz iddialı oldu ama gerçek bu..

Bu fotoğraftaki Zetor kitabına-kılavuzuna bakılırsa 87 BG ama 100-110 ' luk motorlarla DEĞİŞMEM.

Proxima power ülkemizde yanlış olmasın ama sadece 2 adet var. Sahibindendeki onlardan biri, özelliklerine göre çok iyi... Yakından bakmak, görmek lazım.

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg774104#msg774104 date=1379090299' Alıntı:
Portatif sök-tak.. ön kova 1 dk içinde şase hariç kollar 10 dk içinde sökülür-takılır..

Ben özkan makina videolarına baya baktım, traktörün ortadan çıkarıyolar ya o çok hoşuma gitti, kazıcılarıda çok güzel, sizinkinin de kollar sökülür derken o videolardaki gibi mi ?

Evet bizimki de Özkan makina FL-3500 serisi.. en donanımlı seri. Tek kolla tüm hareketler yapılır..

Yolsa sarsmama düğmesi özelliği var.

İstersen serte alıp önü bastırıp ön tekerleri 1 metre yukarı kaldır..

Hatta bizimkinde diğerlerinden fazlalık olarak çok sağlam bi TAM ŞASE var. Zetorun ortada bağlantı yok özellikle koymamışlar.. çok da iyi olmuş 20cmx20cm blok halinde öan arka dingil bağlantısı var. Zetorda yok diye önce üzülmüştüm ama adamlar özellikle koymamışlar ki basite-kolaya kaçılmasın :)

Yakıt konusunda deneme

Zetor 90- 37 km yolu 12 litre mazotla geldi..

Römork+Kepçeli kafa toplam=yaklaşık 8,5 ton hareketli kütle ve son gaza yakın basılı olarak.

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg776845#msg776845 date=1379778809' Alıntı:
Yakıt konusunda deneme

Zetor 90- 37 km yolu 12 litre mazotla geldi..

Römork+Kepçeli kafa toplam=yaklaşık 8,5 ton hareketli kütle ve son gaza yakın basılı olarak.

1 litre ile ortalama 3 km yol gitmiş çok iyi bence özkan abi..
zatora olan hasretimizi senin yorumlarınla dindirmeye çalışıyoz abi mahsul yamuk yapmasa 135 i çekecektim kapıya :( ya hayırlısı olsun ok-*-sbelki 140 hsx gelir ona çökerim ;D ;D ;D

Allah gönlüne göre versin.. samimi söylüyorum bi tanıdık, forumdaş Forterra 135 (veya 140 HSX) alsa da burdan paylaşsa çok sevinirim...

Siz pulluk hesabı yapıyorsunuz biz piyasaya çalıştığımızdan şöyle hesap yaparız;

(Ticari sır ama misal olsun diye 1 kereye mahsus paylaşayım bari :))

Son 1 haftada 3 muhtelif işe gittik

*Gidiş geliş 30 km bi köye gidip 10-15 büyükçe ağaç kökünü 20-30 metre öteye taşıyıp, köklerin boşluğunu toprak doldurduk
*1 tır su paleti indirdik (25-26 adet yaklaşık 1 tonluk paletler) 20-30 metre taşıma
*10 km gidiş dönüş ve 50-60 kepçe tepeleme taşı 50-100 metre öteye taşıma

Toplam hasılat: 750 TL
Toplam yakılan mazot: 145 TL

1 yakmış 5 kazandırmış.

(Hatta bu sene bizim bu motor kiralama yeni olduğundan ayakları alışsın diye makul fiyatlara da çalışıyoruz)

Dekara pulluk falan anlamam, bu işleri güle oynaya yaptığı gibi ÇOK da az yakmış Zetor Zetor Zetor...

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg776851#msg776851 date=1379780244' Alıntı:
Allah gönlüne göre versin.. samimi söylüyorum bi tanıdık, forumdaş Forterra 135 (veya 140 HSX) alsa da burdan paylaşsa çok sevinirim...

Siz pulluk hesabı yapıyorsunuz biz piyasaya çalıştığımızdan şöyle hesap yaparız;

(Ticari sır ama misal olsun diye 1 kereye mahsus paylaşayım bari :))

Son 1 haftada 3 muhtelif işe gittik

*Gidiş geliş 30 km bi köye gidip 10-15 büyükçe ağaç kökünü 20-30 metre öteye taşıyıp, köklerin boşluğunu toprak doldurduk
*1 tır su paleti indirdik (25-26 adet yaklaşık 1 tonluk paletler) 20-30 metre taşıma
*10 km gidiş dönüş ve 50-60 kepçe tepeleme taşı 50-100 metre öteye taşıma

Toplam hasılat: 750 TL
Toplam yakılan mazot: 145 TL

1 yakmış 5 kazandırmış.

(Hatta bu sene bizim bu motor kiralama yeni olduğundan ayakları alışsın diye makul fiyatlara da çalışıyoruz)

Dekara pulluk falan anlamam, bu işleri güle oynaya yaptığı gibi ÇOK da az yakmış Zetor Zetor Zetor...

abi neden bir kaç video paylaşmıyon bizimde gözlerimiz hem zetora hemde o işlere aşina olsun... : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' (

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg776855#msg776855 date=1379781620' Alıntı:
Çalışırken çok fırsat olmuyor.. gene de yerli olarak en fazla Zetor paylaşımını forumda-youtube ' de biz yaptık galiba :)

diğerleri hep Avrupa yada zetorun tanıtım filmi zaten umut abi... güçç*-* güçç*-*

Zetor 90 ' nın en ince ayrıntısına kadar teknik verileri. Test edilmiş onaylanmış..

Saatte yakıt tüketimi 8-19 litre arası değişiyor. Tüm firmalar bu kadar açık şeffaf olsa ağızlar çok yanmaz...