zetorun yakıt tüketimine inanmayan arkadaslara katoluk buyurn bakalım

proxima_teknik.jpg
uyrra*-*-

Ynt: zetorun yakıt tüketimine inanmayan arkadaslara katoluk buyurn bakalım

7 gün 24 saat servisi ve yedek parça garantisi var. en az 2 yıl garantiyle satılıyor zaten. ayrıca türkiyenini her yerini dolaşan özel gezici servisleride mevcut.

denemek isteyenler bayilerimizde deneyebilirler. kataloglar resmi bilgi niteliği taşır yalan dolan olamaz. kanunen yasaktır. neden diğer markalar yayınlayamıyor bu bilgiyi düşünün bakalım.

dün akşehirdeydim..zetor bayisine uğramılştık..özelliklerini falan anlattılar..pek ikna olmadım...61 beygir gücünde z6441 ile arkasında 12 inç 5 li ünlü pullukla tarlaya gittik..tarla hiç sürülmemiş hatta çimen olmuş bir tarla....valla kullandım banamısın demedi...5 li 12 inç pulluğu 2 ile rahat çekiyor...daha sonra valtra bayisine gittik..zetorun durumunu anlattık..valla 75 beygir gücündeki valtra o pulluğu çekemez bunda bir iş var dedi...aklım karıştı açıkçası..acaba diyorum test sürüşü için özel hazırlanmış bir zetormudu ki acaba diyorumm???

64 begirlikle 86 begirlik zetor motor aynı hacim ve aynı sanzumana sahip pompa dan biraz oynadımı 64 lük motoru 100 begirlik bile yapabilirsin
bilmiyorum ama bayiler oynama yapabiliyorlar.
örneğin bizim burda tekerlere su doldurmuşlar mazotada benzin katmışlar ufacık motorla büyük motorları çekmişler fakat yalancının mumu yatsıya kadar yanar hisabı sonradan durum ortaya çıkmış.

zetora oynama yaptıkları hakkında tam bir şey söyleyemem fakat 6441 motoru 64 begir ama 75 begirlik çoğu motordan torku fazla 270nm
toprak tavındaysa çekebileceği kanaatindeyim

yakıt tüketime yapılan işe arazi şartlarına şöförün kullanım alışkanlıklarına zamana yüksekliğe daha sayamadığım bir çok neden bağlı olarak değişebilir.
örneğin balya işiyle nadas yaparken farklı yakıt yakar
burdaki veriler fabrika werileri olup bu şekilde yakıt yakar demek pek doğru olmasa gerek
ama sonuçta yeni bi traktör avrupa birliği euroII normlarını uygun bi motor war üzerinde
sonuçta en iyi kullanan bilir bu yüzden ben fazla hariçten gazel okumak istemiyorum

bu zetor ları tanımakta fayda var cunku bunun sanzımanından dolayı cok verımlı calıstıgı soylenıyor proxxıma8441 ınde nadas yaparken serı 3 vıteste gıttıgı ıdda edılıyor.. vıtes sıstemı teklemelı tıp gercekten kullanıslı..tekrarlıyorum zetoru tanımakta fayda var...

Teklemeli tip vites ne oluyor acaba?

sezer link=topic=1981.msg176428#msg176428 date=1241272464' Alıntı:
bu zetor ları tanımakta fayda var cunku bunun sanzımanından dolayı cok verımlı calıstıgı soylenıyor proxxıma8441 ınde nadas yaparken serı 3 vıteste gıttıgı ıdda edılıyor.. vıtes sıstemı teklemelı tıp gercekten kullanıslı..tekrarlıyorum zetoru tanımakta fayda var...

kardeş yeni çıkanlara bişey diyemem ve düşünüldüğü zaman özellikle mf nin modellerine göre yakıtı hakikaten düşük. bizde 188 mf var yanına birde zetorun 7211 modelini almak istiyoruz 90 model eğer yakıt tüketiminden bilgin varsa bana da bilgi verirsen çok sevinirim...

Araştırma yapmadan ve denemeden zetor sevdasına kapılmayın.bir zaman lar mf gold serisi çıkardı 256g den tut 288g ye kadar 3 silindirli ve çok az yakıyo hatta kokluyo diyolardı ne oldu.277g aldım 1 ay sonra nefret ettim geri verdim nerde o dedikleri tam tersi maxsimum yakıt minumum çekiç...kısaca söylemek gerekirse 240s traktörünün 4#4 versiyonu olanından ve+10-15 hp fazla olanından...Ne demişler kendin pişir kendin yee belki alamadığın lezzeti tadabılırsın. aynı bu şekilde traktördede kendin bin kendin seç.belki kendi seçtiğin tarım aletinin performansını ve toleransını çözmüşsündür demektir.SAYGILAR...

arkadaşlar o insanlar o işi kagıt üzerinde bilir gelisn ler bir deneyelim kagıt üzerinde ki bilginin bana bir faydası yok o işi en iyi bilen kullanan çifçidir elbet

beyler traktörlerin içinde en ideal az yakıt same serisinde var kullanıyorum diye söylemiyorum,başka kullananlarda az yaktığını söylüyorlar.tabiki birazda şöförün elinde