• Haftanın Videoları:
    Eskiden Çiftçilik Nasıldı? | Kudret Amcamız Tecrübelerini Anlatıyor. İzlemek için tıklayınız.
    Her Yerde Biçerdöver Kullanılmıyor | Atla Sap Toplamak, Patozla Harman Yapmak. İzlemek için tıklayınız.
    Küçük Operatör Erkunt ve Kepçeyi Güzel Kullanıyor. İzlemek için tıklayınız.

Zeytinlikler endüstriye açılıyor

Katılım
14.01.2012
Mesajlar
6,511
Konum
Konya

17.06.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 16.06.2014-23:42

Zeytinlikler endüstriye açılıyor
Hükümet yaz tatili arifesinde çok tartışma yaratacak hükümler içeren bir yasa tasarısını TBMM’ye sundu. Elektrik Piyasası Kanunu ve Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanunu’da değişiklik yapan tasarı ile zeytinlik sahalarında nükleer santral dahil enerji yatırımı yapılmasının önü açıldı.

ŞEBNEM HOŞGÖR Ankara

Halen sadece zeytinyağı fabrikası kurulmasına izin verilen zeytinlik sahalarını endüstriyel işletmelere açabilecek tasarıya göre her ilde valinin başkanlığında 9 kişilik Zeytinlik Sahaları Koruma Kurulu oluşturulacak. 5 üyesi hükümetin bürokratlarından oluşacak kurulun oy çokluğuyla uygun görmesi halinde, zeytinliklerde madencilik faaliyetleri, elektrik üretimine yönelik yatırımlar, petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri, savunmaya yönelik stratejik yatırımlar, doğal afet sonrası ortaya çıkacak geçici yerleşim ihtiyacı ve kamu yararı bulunan yatırımlar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izniyle yapılabilecek.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt