Ziraat odaları hanedanlığı

ÇİFTÇİ SAHİPSİZ DURUMDA

Ülke tarımı ithalat ve girdi maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı can çekişirken, çiftçide üretimden çekiliyor. TZOB gibi örgütlü bir yapı bulunmasına rağmen, koltuk kaygısından dolayı çiftçi şu anda sahipsiz durumda. Çiftçi, girdi maliyetlerinin yüksekliği, finans sorunu, ithalat ve ağır borç yükü altında ezilirken, bu sorunların çözümü konusunda TZOB güçlü bir lobi faaliyeti yürütemiyor. Ülke tarımı ve çiftçi her geçen gün kan kaybederken, TZOB Başkanı Bayraktar 16 yıllık koltuğunu kaybetmemek için Mayıs ayında yapılacak seçimlerde yeniden aday olacak. Demokratik olmayan seçim sisteminden dolayı da Bayraktar'ın karşısına yine aday çıkamayacak.

4.5 MİLYON ÜYESİ VAR BAŞKANI 300 DELEGE SEÇİYOR!

TZOB seçimlerinde çiftçi tam anlamıyla temsil edilmezken, demokratik olmayan bu seçim sistemine ise yıllardır göz yumuluyor. TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, TZOB'un gücünü göstermek için 4.5 milyon üyesinin bulunduğunu söylemesine rağmen, seçimlere sadece 300 delege katılabiliyor. TZOB'un üst kuruluna katılacak 300 delege de Mart ayında yapılan özel bir seçimle belirlenecek.

Screenshot_20190218-203014.jpg
 
Tüm forumda onca kavga gürültü oluyor , ama bu ziraat odaları konusunda herkes birlik oluyor. Verimsiz vatandaşın sırtına yük olan bu kambur ne zaman dogrulacak acaba ?
 
Peki bizim bölgedeki ziraat odasında noldu dersiniz?
30 yılı aşkın sürede babasının yaptığı görevi babası ölünce oğlu devraldı [emoji848][emoji848] millette mal gibi seçti.


İlker kişilere takılmak yanlış. Sistem bu şekilde işliyor. Başkanı biz seçtik. Eski başkanın oğlu olarak görmek yerine bu işi layıkıyla yapabilirmi ona bakmak gerek. Emirdağ ziraat odası mali yapısıyla ve hizmetleriyle Türkiyedeki sayılı ziraat odalarından. Başkan Öztürk Köycü de işini gayet iyi yapıyor. Önümüzdeki dönem çalışmalarımız sürücek. Gel çayımızı iç yerinde gör.

Sürekli eleştirmek doğru bir yaklaşım değil yapıcı öneriler herzaman daha çok fayda sağlar.

Burda eleştirmek yerine köyünde yapılan delege seçimlerin de aday bile çıkmadı seçim dahi yapılmadı bunları takip edip sizde bu işin içinde yer alın.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt