Fendt nasıl bir makine

Serilere özel motor üretimi var, demiştim.Fendth motor serilerinde genelde en az yakan ve ödül almış motorlar kullanıyor.Yakıt konusunda şikayet olmaz.Tamamında Vario kademesiz şanzıman var.S4 serisi emisyon olarak Euro4 normlarını sağlıyor.Emisyon konularını açıklamıştım.Motor fazla yakıt seçmeyecektir fakat Ad-Blue ve DPF filtresi, servis masraflarıdır.Donatı konuları, patent meselelerine takılıyor, EGR ve SCR sanırım FPT menşeili olması lazım, DOC ve DPF bilmiyorum.Bunun için serilerde farklı motorlar var, Vario şanzıman ve donatı satıyor.Fendth'ten motor alacak kişinin filo yapılanması olması lazım.Uygun işe uygun traktör kullanmak gerekir, Trend 6 serilerinde her işi yapan motorlara dönüyor.Tek traktör olarak kullanılacaksa uygun bulmuyorum.Filoda böyle motora ihtiyaç var derseniz, siz bilirsiniz.

+1 Ek olarak servis yedek parça ikinci elde satma durumları hepsi zor olur fendt de... bunun sebebide çok donanımlı traktörleri standart olarak sunuyorlar ve bayilik yerine distribütörle iş yapıyorlar. Bayilik verip biraz daha kaliteden ödün verseler bakın nasıl ekmek gibi satıyor. servis sıkıntısıda hallolur ikinci elde satışıda kolaylaşır...

Aynı paraya biçer,kamyon, daire, ev alınır.10 sene önce 80 000 euro NH T6080 160 hp traktör alınmış,ikinci elde hiç yoksa 30 000 euro ya satar, 50 000 euro masrafı 10 kere amorti etmiştir.110 000 euro dan bahsediyorsunuz.Şahsen ben böyle yatırıma girmem, gazda veremem, sokaktan toplamıyoruz.
2005 te traktoru euro lu aldik 1.70 di ozaman 2008 temmuzda son taksit oderken 1.90 dan odedik simdi 4.70 olmus

Aynı paraya biçer,kamyon, daire, ev alınır.10 sene önce 80 000 euro NH T6080 160 hp traktör alınmış,ikinci elde hiç yoksa 30 000 euro ya satar, 50 000 euro masrafı 10 kere amorti etmiştir.110 000 euro dan bahsediyorsunuz.Şahsen ben böyle yatırıma girmem, gazda veremem, sokaktan toplamıyoruz.
Ben de almam. Ama çok büyük arazi sahibi çiftçiler var, traktör filosu olanlar var. O tür büyük işletmelere bu rakamlar dokunmaz. Para sorun değilse dedim zaten.

Yıllık ortalama 750 saatin üzerinde bu traktörle çalışıp 10 15 yıl traktör almam diyor isen teknolojisini sonuna kadar kullanma imkanın varsa ve traktörün fiyatına orantılı bir kazanç sağlıyorsan bence mükemmel bi makina

Fendt nasıl bir traktör? Hımm Çoğunluğa bakarsan en iyi bir traktör markası. Ama gerçekten öylemi? Burdan yeni bir konu çıkar bence. Eğer fendt iyi bir traktör ise neden öyle? Fiyatından dolayımı? Peki fendt iyi diyen bu çoğunluğun ne kadarı fendt kullanmıştır? Nerden biliyorlar? Şahsen ben kullanmadım. Valla merak ettim şimdi.

Fendt nasıl bir traktör? Hımm Çoğunluğa bakarsan en iyi bir traktör markası. Ama gerçekten öylemi? Burdan yeni bir konu çıkar bence. Eğer fendt iyi bir traktör ise neden öyle? Fiyatından dolayımı? Peki fendt iyi diyen bu çoğunluğun ne kadarı fendt kullanmıştır? Nerden biliyorlar? Şahsen ben kullanmadım. Valla merak ettim şimdi.

Fendtin iyi veya kötü traktör olduğuna kullanarak karar verecek kadar zengin adam yoktur buralarda :) mecburen almadan önce araştırıyorlar ordan biliyor olabilirler :)

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve Turk-1
Fendtin iyi veya kötü traktör olduğuna kullanarak karar verecek kadar zengin adam yoktur buralarda :) mecburen almadan önce araştırıyorlar ordan biliyor olabilirler :)

Zaten aynı şeyi söylüyoruz. Fendt gerçekten iyi bir traktör olabilir. Fakat...fakat birileri iyi dediği için, çoğunlukta alğı oluşturularaktan değil. Ben kullanmadım civarda kullananda yok. Şimdi ben ne diyeyim? Ama buna rağmen fendt hiç görmemiş biri bile çıkıp çok iyi traktör diye biliyor.

Zaten aynı şeyi söylüyoruz. Fendt gerçekten iyi bir traktör olabilir. Fakat...fakat birileri iyi dediği için, çoğunlukta alğı oluşturularaktan değil. Ben kullanmadım civarda kullananda yok. Şimdi ben ne diyeyim? Ama buna rağmen fendt hiç görmemiş biri bile çıkıp çok iyi traktör diye biliyor.

Ben 412 kullandım daha önce o yüzden çok iyi dedim. Milletin bilmeden konuşması doğru değil sorun orada başlıyor. görenler bilenler yazıyordur genellikle.

• Beğen
Tepkiler: Turk-1