9115 ile ilgili yardım

Koşum kollarının altındaki hassasiyet sensörü bazen Arza veriyor bazen normal tesisat , soket sağlam sanırım bozulacak ancak yenisini sordum. 12 bin dediler. Bunun çıkmasını hesaplı bulma şansı varmı acaba yada bunları tamir eden bir yer felan bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim fiyat biraz abartı geldi

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Burada yazılanlar tavsiye niteliğinde yukarıda dedigim gibi yanlış anlaşılmış olabilir
Konu teknik olarak detayli bilgi tecrübe gerektriyor
Kolları tutan alt milde hassasiyet yapan sistem
Bu sistem zamanla boşluk yapıp sıkıntı olabiliyor buna işaret etmek istedim
Bu vardır yada yoktur dediğim gibi konu teknik bilgi tecrübe istiyor
Ben 96 dan bu yana tümosan kullaniyorum ama servis dahil olmak üzere bikac tecrubeli ustam var danisir öyle hareket ederim
Yardımcı olmaya çalışırken senin acindan konuyu daha zora sokmayalim

Bilgi amaçlılı yazayım
9115 in lock pimi denen alt hassasiyet pimlerinin içerisindende gerinme ölçer mikre çipler var. Bunlar pimin gerinmesine göre arka koşumun zorlanmasını öıçüyor ortalama boşta 2,80 volt gelirken. Koşumun zorlanması ile gelen bu voltaj deyişiyor ve belli bir volta geldiğinde traktör zorlanma algılayıp arka kolları kaldırıyor arza bu pimlerin içinceki çiplerin zamanla bozulmasından alternatör ( şarjdinamosu) voltajının dzensizliğinden , ekipman taşırken ekrandan yol konumunu açmamaktan gibi şeylerden bozuluyor ve tamir olanağı malesef yok
Ekranda da bu pimlerle ilgili ya yüksek yada düşük voltaj hatası veriyor ve değişmesi gerekiyor şuan itbari ilede bir tanesinin fiyatı 12000 tl imiş . tarla sürmleri ve bunun gibi hassasiyet işleri dışında bence arzalı pim alık onunla işyapmak daha mantıklı

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin