• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Anadolu Merinosu

Evet arkadaşlar hastası olduğumuz içinnn bu iş bizim işimiz diyebilirimEkli dosyayı görüntüle 24401

Herkese saygılar bereketli yıllar
ustam küçük baş bölümüne zaman zaman koyun fotoları atmaya başladım.

ülkeye sokulan dorper ve romonov gibi ırkların üzerinden atlayacak ırk merinostur benim gözümde.

fotoların devamını bekleriz.
Anadolu merinosunu konusunu canlı tutarsan merak edenlere güzel bir kaynak olur.

Devamini bekliyoruz kucukbasci insanimizin cogu ne yazilli bilgisiz koyunun cinsi ne amca dedigimde koyundur diyor dorper suffolk falan hikaye merinos gibi hayvan yok daha bu topraklarda

Devamini bekliyoruz kucukbasci insanimizin cogu ne yazilli bilgisiz koyunun cinsi ne amca dedigimde koyundur diyor dorper suffolk falan hikaye merinos gibi hayvan yok daha bu topraklarda
İnsanimizin ezeli dustu koyun koyde olup da bir iki bile olsa bakmayan yoktur bereketli hayvandir birde bizi bilgilendiren oldumu daha iyi taniriz koyunu bakan arkadaslara kokay gelsin bereketli olsun koyunları

Maşallah. Ben koyun kuzu işinden hiç anlamam desem yeridir. Ama evimizden de hiç eksik olmaz. 1-2 tane kuzu yada keçi bulunur mutlaka. Çocuklar için yavruyken alırız, muhtemelen de kurbanda keseriz. Ama bu yıl geçen yıldan kalan 2 koyunun yanına 2 tane daha almıştım. Sonrada kız kardeşim 5 tane aldı. Şuan sayımız giderek artıyor

Maşallah bereketli olsun.
Bu sene bende erzurumda biraz denemek istiyorum.
Süt bakımından önemi olmasada çabuk et veren ve büyüyen bir cins araştırıyorum.
Kışa ve hastalıklara daha dayanıklı olsun istiyorum. Bakalım hayırlısı
Ahırınız düzgün yalıtımlı ve Kesinlikle rüzgar almayacak şekilde ise olabilir ben bunu anadolu merinosu projesinde görevli saygıdeğer Mesut hocamıza sordurayım sizin için o en doğrusunu bilir ben tam emin olamadım ve et ırkı istiyorsanız birebir uyarsa ki ben uyacağını düşünüyorum...

Ahırınız düzgün yalıtımlı ve Kesinlikle rüzgar almayacak şekilde ise olabilir ben bunu anadolu merinosu projesinde görevli saygıdeğer Mesut hocamıza sordurayım sizin için o en doğrusunu bilir ben tam emin olamadım ve et ırkı istiyorsanız birebir uyarsa ki ben uyacağını düşünüyorum...
Size zahmet ilgi gösterirseniz sevinirim.

Size zahmet ilgi gösterirseniz sevinirim.
Yani bizim burdada soğuk oluyor -12 gibi rakamların olduğu dönemlere denk geliyor doğum zamanı bizim hayvanlarımızın o havada üstü kenarı kapalı sadece güney cephesi açık olan ön bölümde sıkıntısız durabiliyorlar ama yinede sormak gerekir ben size ve buraya bildiririm

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt