Arpa 2. Grup nedir.

Herkese selamlar,
Elimizde bulunan bir miktar arpayı bu ay satacağız. İnternetten yaptığım araştırmada borsalarda 1. Grup-2.Grup-3.Grup ve yemlik diye arpa fiyatı verilmiş bunlar neyi ifade ediyor bilen var mı acaba, gruplara göre fiyat farkları var. Polatlı borsasında arpamızı değerlendirmeyi düşünüyoruz.

b546930b53cabce1a17dc5d83b99cf3d.jpg

Noksanlıklara göre kategorisi değişiyor benim bildiğim.

• Beğen
Tepkiler: çiftçi sam
evet borsaya girişte gruplandırıyorlar sonra satışa gelince 1. sınıf arpa yemlik fiyatına yemlik arpada 1. sınıf fiyatına gidebiliyor.benim tavsiyem sabah erken saatte satışa girin fiyat kafanıza uymazsa satmayın ihaleden çıkın tekrar kantara girip ihaleye yeniden katılın.imkanınız varsa biraz daha bekleyin çünkü polatlı borsasında 2 ay önce 850 kuruş arpaya burun çeviren tüccar şu sıralar arpayı kapıda bekler olmuş,buğday fiyatına yaklaşmış arpa fiyatları yani diycem ortalık kızışacak az bekleyin hele

• Beğen
Tepkiler: çiftçi sam
evet borsaya girişte gruplandırıyorlar sonra satışa gelince 1. sınıf arpa yemlik fiyatına yemlik arpada 1. sınıf fiyatına gidebiliyor.benim tavsiyem sabah erken saatte satışa girin fiyat kafanıza uymazsa satmayın ihaleden çıkın tekrar kantara girip ihaleye yeniden katılın.imkanınız varsa biraz daha bekleyin çünkü polatlı borsasında 2 ay önce 850 kuruş arpaya burun çeviren tüccar şu sıralar arpayı kapıda bekler olmuş,buğday fiyatına yaklaşmış arpa fiyatları yani diycem ortalık kızışacak az bekleyin hele
Bu ayın sonuna kadar bekleme imkanımız var. İnşallah beklediğimize değer. Malum maliyetler çok arttı. Gübre mazot aldı başını gidiyor. Hepimizin Allah yardımcısı olsun