Bayer, Bursa DLG-ÖÇP Tarla Günleri’nde

23.04.2009
14,024
24,041
35
Bilecik
Bayer’in tohumdan hasada tüm ürünleri “Agroarena“ konseptiyle sergileniyor.

Bursa, 6 Haziran 2012 - Dünyanın lider bitki koruma şirketlerinden Bayer, Türkiye’nin en büyük açık alanlı tarım fuarından biri olan ve 6-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilen DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2012’de çiftçilerle buluşuyor. Tohumdan hasada ve son kullanıcıya kadar olan süreçte kalite ve verimin yükseltilmesinin yollarını üreticilerle paylaşmayı amaçlayan Bayer, fuara “AgroArena” konseptiyle katılıyor. Bayer fuarda bitki koruma ürünlerinin yanı sıra Türk çiftçilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, yüksek kalite tohum ilaçlarından en güçlü haşere ilaçlarına ve yüksek performanslı mantar ilaçlarına kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi sergiliyor.

Bursa Ziraat Meslek Lisesi’ndeki 200 dekarlık sulanabilir tarım arazisi üzerinde kurulan fuarda Bayer, kendisine ait iki dekarlık alanda, Bayer ürünleriyle özel olarak işlenen buğday, mısır, patates ve domates parsellerindeki süreci çiftçilere birebir aktarıyor.

Bayer’in bitki bilimi birimi Bayer CropScience’ın Türkiye Ülke Müdürü Laurent Perrier; şirketin fuardaki uygulamasıyla ilgili şunları aktarıyor: “DLG-ÖÇP Tarla Günleri gibi açık alan fuarlarında ve bağımsız olarak gerçekleştirdiğimiz AgroArena etkinliklerimizde, Türkiye’deki çiftçilere, modern yetiştirme teknikleri ve bitki koruma ürünleri ile zor koşullarda bile üretimlerini ve kalitenin artırmalarının mümkün olduğunu göstermeyi amaçlıyoruz. Türkiye, tarım ürünleri üretiminde önemli bir ekolojik konuma ve pek çok avantaja sahip... Ancak Türkiye’nin üretim konusunda yaşadığı en önemli sorunlardan biri kaliteli ve standardı belirli üretimin istenilen seviyeye gelememiş olması.”

Bayer fuarda; buğdayda kahverengi pas, külleme ve septorya hastalıklarına karşı geliştirilen yeni jenerasyon fungisitler Madison ve Input, mısırda tel kurdu ve bozkurt mücadelesinde kullanılan Poncho ve yeni nesil külleme, karaleke ve monilya hastalığına karşı bu yıl pazara sunulan Luna Experience gibi yenilikçi bitki koruma çözümlerini çiftçilerin bilgisine sunuyor.


Bayer CropScience Hakkında

Bayer CropScience AG, bitki koruma, tarım dışı haşere kontrolü, tohum ve bitki biyoteknolojisi alanlarında dünyanın önde gelen yenilikçi bitki bilimi şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, çağdaş ve sürdürülebilir tarım ve tarım dışı uygulamalar için kapsamlı bir ürün portföyü ve geniş hizmet altyapısı sunuyor. Bayer CropScience, dünya genelinde 120’nin üzerinde ülkede ve toplam 18.000’den fazla çalışanla faaliyet gösteriyor

Bayer CropScience Türkiye’de Ürün Koruma, BioScience ve Çevre Bilimleri konusunda çalışıyor. Şirket, Türkiye’deki 50 yılı aşkın deneyimiyle tarım sektörü ve Türk çiftçileri için değer yaratan yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor.

Daha ayrıntılı bilgi için: www.bayercropcience.com

Bayer Türk hakkında

Bayer Türk, Türkiye’de 50 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürüyor ve şu an 1.500’den fazla çalışanı bulunuyor. Türkiye’de güçlü bir yapısı olan Bayer’in üç alt birimi; “HealthCare”, “MaterialScience” ve “CropScience”, Türkiye’de kendi pazarlarında güçlü ve öncü birer konuma sahip. Bayer Türk’ün Türkiye’deki 19 büyük şehirde 19 ofisi ile Ümraniye’de bir genel merkezi bulunuyor. Gebze’deki üretim tesisi Bayer CropScience ürünlerini üretirken Topkapı, İstanbul’daki tesis Bayer HealthCare için üretim yapıyor. Bayer’in Ortadoğu Bölgesi’ndeki en büyük iştiraki Bayer Türk ayrıca 40 ' ı aşkın ülkeye bitki koruma ürünleri ve ilaç ihraç ediyor.

Türkiye’de en büyük 130 şirket arasında yer alan Bayer, kimya endüstrisinde 7. en büyük ihracatçı konumunda nulunuyor. 2011 yılında 520 milyon Avro ciro elde etti. Bayer Türk 2000 yılından bu yana Türkiye’de 75 milyon Avro’dan fazla yatırım yaptı.

Daha ayrıntılı bilgi için: www.bayer.com.tr
 

Benzer Konular