Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf ve Tritikalede 2021 ürünü için dekar başına bir defaya mahsus 50 lira destek ödenecek

Asıl konu üretim, zamlar olacak zaten bundan kaçış yok, maliyetlerin artmasından dolayı bu böyle, hatta gübre hammaddesi Rusyanın gübre hammaddelerini ihracata kapatması ile bulunmayabilir, gübresizde olsa üretim yapmak zorunluluğu var, mazot pahalıda olsa üretim yapmak zorunluluğu var, artık ya mazot alamayacak eşekle atla tarım yapıcaz yada yapıcaz bulacağız yapacağız.

Üretim için girdilere ulaşamayan, girdilerin fiyat artışı karşısında sermaye yetersiz kalan üretici kesimi teşvik edilmeli, ekin şu kadar vericez denmeli, önceden denmeliki üretici planını yapmalı tarlasını sürmeli hazırlamalı tohumunu teşvikle almalı bi şekilde ekmeli, tohumluk üretimide artması için teşvikler destekler artmalı, hızlı davranılması gerekir, olaylar hızlı gelişiyor ve şimdilik ürün ve gıda stokları yeterli olsa dahi en az gelecek 3-4 yılı atlatabilecek kadar her yıl üretim yapılmalı, hatta geçtiğimiz yıllardan fazla yapılmalı esasen, buda şimdilik pek mümkün değil, üretim için teşvikler destekler artmalıki yönelme olsun,

Konumuzla alakasiz ama hayâl dünyasindan uyan

Hayal kurmak iyidir abi kafanın çalıştığını gösterir. Arada bir sizlerde deneyebilirsiniz.

Bu arada tarihsel düşmanımız rusyanın parçalanmasını istemek kadar doğal birşey yok. Eğer rusyanın çökmesini istemiyorsanız bence kendinizi sorgulayın. Niye acaba düşmana bu kadar aşık oldunuz diye.

Rusya, ABD, Çin gibi büyük devletler AB gibi oluşumlar yeni sistemde istenmiyor. Bunların parçalanmasını hayretle izleyeceksiniz. Bunlara hayal diyebilirsiniz, inanamaya bilirsiniz ama keşke bu süreci görüp keyif alabilseydiniz benim gibi.

Bu arada onların boşluğunu dolduracak Turan yolunun açıldığını izlemek eğlenceli oluyor. Tarihsel bir dönemden geçiyoruz buna inanırsak önümüzde engel yok.

Senin gücün kaynaklarin belli düşmanin ki belli rehavete kapilmaya gerek yok biz her zaman daha güçlü olmak kendimize yeter hale gelmek için calişmaliyiz
Abi şu Ulusalcı kafayı bırakın bir. Bakın zamanın şartları gereği Ulusalcı davranmayı anlayabiliyorum lakin zaman o zaman değil. Biz 300 milyonluk nüfusla kendi kendimize yetmeye çalışacağız ama ruslar 100 milyonluk nüfusla dünyanın %20'sine sahip olacak. Buğdayı, Petrolü o satacak. Hemde Türk dünyasını aç bırakarak, sömürerek, dikdatörlerle elinde oynatacak, Yok öyle bir dünya.

Atatürk "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" diyerek ulusalcı politikayı güçlenene kadar hayata geçirdiğini unutmayalım. O ""Sovyetlerin dağılmasına hazır olun" demişti. Zamanın yöneticileri onu dinlemedikleri için 30 yıl önce büyük bir fırsat kaçırdık. Şimdi rusya dağılırken uyanık olmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: filizma
Abi şu Ulusalcı kafayı bırakın bir. Bakın zamanın şartları gereği Ulusalcı davranmayı anlayabiliyorum lakin zaman o zaman değil. Biz 300 milyonluk nüfusla kendi kendimize yetmeye çalışacağız ama ruslar 100 milyonluk nüfusla dünyanın %20'sine sahip olacak. Buğdayı, Petrolü o satacak. Hemde Türk dünyasını aç bırakarak, sömürerek, dikdatörlerle elinde oynatacak, Yok öyle bir dünya.

Atatürk "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" diyerek ulusalcı politikayı güçlenene kadar hayata geçirdiğini unutmayalım. O ""Sovyetlerin dağılmasına hazır olun" demişti. Zamanın yöneticileri onu dinlemedikleri için 30 yıl önce büyük bir fırsat kaçırdık. Şimdi rusya dağılırken uyanık olmak lazım.
Abi ben anlamadım. Rusyadan gelecek gemilerle aycicegi yağına kavuşacağız. Onunda kaç gündür ha çıktı çıkıyor 18 değil 5 cikacak diye sen paylaştın. 5 tane gemiyi bekleyip, Rusya dagilirsa biz nasil kalkinacagiz ?

Abi ben anlamadım. Rusyadan gelecek gemilerle aycicegi yağına kavuşacağız. Onunda kaç gündür ha çıktı çıkıyor 18 değil 5 cikacak diye sen paylaştın. 5 tane gemiyi bekleyip, Rusya dagilirsa biz nasil kalkinacagiz ?

Rusya o gemileri göndermezse başına geleceği biliyor.

Hiçbirşey kazanmasak bile Türk kardeşlerimizin Özgürlüğünü kazanmaları bizi sevindirir.

Ayrıca oraları Rus toprağı değil Türk Toprağıdır. Hakkımızı alacağız daha ne anlatayım.

ruslarin-isgal-ettigi-turk-bolgeleri-ve-kafkas-halklari_134.jpg

Rusya o gemileri göndermezse başına geleceği biliyor.

Hiçbirşey kazanmasak bile Türk kardeşlerimizin Özgürlüğünü kazanmaları bizi sevindirir.

Ayrıca oraları Rus toprağı değil Türk Toprağıdır. Hakkımızı alacağız daha ne anlatayım.

Ekli dosyayı görüntüle 68463
Rusya o gemileri göndermezse başına ne gelir ? Aydınlatır mısınız biraz.

Ben sanmıyorumki rus etkisinin biteceği yerlerde AB nin ve NATO nun yani ABD nin etkili olmaması imkansız, sömürgelerine yeni yerler katmış olurlar, sana bana bişey düşmez henüz, düşmesi için güçlü olmalısın, rus etkisinden ayrılacak bölgeler senin ekonomik gücünün etkisi altına girebilsin, değilse zaten bakın ukraynadan kaçan mülteciler avrupaya gidiyor, sınır amerika olsaydı meksikalılar gibi amerikaya kaçarlardı, ee şimdi çoğunu almanya fransa almaz, tampon ülkeler polonya çekya avusturyada falan kalır göç edenler. Bu işler böyle, güçlünün dediği olur, diğerleri figürandır ordan oraya savrulur.

Rusya o gemileri göndermezse başına ne gelir ? Aydınlatır mısınız biraz.
Savaşan devletler arasında bile mecburi ticaret döner. Şuan rusya ile savaşmadığımız halde, Türk Ticaret gemilerine el koyması göndermemesi düşünülemez. Bu savaş sebebidir. Onu göze alacaklarını sanmıyorum. Yiyorsa göndermesinler gemilerimizi.

Savaşan devletler arasında bile mecburi ticaret döner. Şuan rusya ile savaşmadığımız halde, Türk Ticaret gemilerine el koyması göndermemesi düşünülemez. Bu savaş sebebidir. Onu göze alacaklarını sanmıyorum. Yiyorsa göndermesinler gemilerimizi.
Peki abi gemileri gönderdi. Tüm gemilerimiz geldi. Yarın rusyaya ambargo koydular diyelim, ihracat yapamazsa, biz ne yapacağız ?

Dışbasında ABD nin Çin i kendi tarafına çekmeye çalıştığı yazıyor, Acaba Çin ne yapacak? Yoksa ABD yi uyarmak içinmi görüşme yapacak? ABD nin Pekn ve Moskova yı birbirinden ayırması muhtemelmi?, böyle bişey olursa ve rusya dağılırsa eğer, Çin burnunun dibinde NATO yu görecek, dağılan rusyanın kuzeyini batılı güçler ittifakına alacak ve Çin burnunun dibinde tehditlermi yaşayacak?, Yoksa tarih boyu hiçbir ülke ile olmadığı kadar yakın olduğu rusya ilemi devam edecek? bu konu tartışılır, fakat henüz birşey değişmiş değil, ABD herşeyi değiştirir ve batma noktasındayken savaş ekonomisi destekleyerek en borçlu ülke konumundayken parası dolar dünyaya hakimken bunu devam ettirebilecekmi? ABD bu manevralarla düze çıkarmı?Aslında dünyayı birbirine sokarlarsa ingiltere -ABD ortaklığı bu işten karlı çıkar.

1647245386617-png.68465

1647245518275.png

1647245734636.png

Filler tepişirken çimenler ezilir.

Ukrayna ilk kurban, hatta Suriye bile onyıl öncesinden bu zamanlar için karıştı, sırada tayvan mı var? sonra sıra kime gelecek, filin biri ölürse diğerleri onun egemenliğindeki topraklarda yaşayan halkları çimen görecek ezmek için uğraşacak.

Rusya dağılırsa yeraltı kaynakları bakımından çok zengin olan bölgeleri ÇİN ve ABD ile birliktemi işgal edilecek, Avrupada nasibini alır heralde, Rusya kuzey oğusundaki i yeraltı kaynaklarını çıkartmıyordu, çıkartırsa batılı pazarlara sunmak mesele, rusyanın kazanması istenmiyordu malum.Şimdi o bölgelerde Türk halkları yaşıyor çoğunluk, Türkler uyanmadan büyük Turan veya birlik oluşturmadan rusya dağıtılırsa, batı ve çin çökebilir, çin ve hindistan bu bölgeye yakın ve hazır güzel pazar zaten , Rusyanın doğusu ve kuzeydoğusu tıpkı araplara yaptıkları gibi parça pinçik ülkeler oluşturulur ve kukla yönetimler koyularak sömürülebilir, bunu batılı sömürgeci güçlerden bekleyebilirsiniz yapmadıkları şey değil, araplar örnektir,Çin de aynı fakat tam bu sırada Rusya yı satacakmı? mesele şimdilik böyle, ama denildiği gibidir, Filler tepişirken çimenler ezilir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87
Filler tepişirken çimenler ezilir.

Ukrayna ilk kurban, hatta Suriye bile onyıl öncesinden bu zamanlar için karıştı, sırada tayvan mı var? sonra sıra kime gelecek, filin biri ölürse diğerleri onun egemenliğindeki topraklarda yaşayan halkları çimen görecek ezmek için uğraşacak.

Rusya dağılırsa yeraltı kaynakları bakımından çok zengin olan bölgeleri ÇİN ve ABD ile birliktemi işgal edilecek, Avrupada nasibini alır heralde, Rusya kuzey oğusundaki i yeraltı kaynaklarını çıkartmıyordu, çıkartırsa batılı pazarlara sunmak mesele, rusyanın kazanması istenmiyordu malum.Şimdi o bölgelerde Türk halkları yaşıyor çoğunluk, Türkler uyanmadan büyük Turan veya birlik oluşturmadan rusya dağıtılırsa, batı ve çin çökebilir, çin ve hindistan bu bölgeye yakın ve hazır güzel pazar zaten , Rusyanın doğusu ve kuzeydoğusu tıpkı araplara yaptıkları gibi parça pinçik ülkeler oluşturulur ve kukla yönetimler koyularak sömürülebilir, bunu batılı sömürgeci güçlerden bekleyebilirsiniz yapmadıkları şey değil, araplar örnektir,Çin de aynı fakat tam bu sırada Rusya yı satacakmı? mesele şimdilik böyle, ama denildiği gibidir, Filler tepişirken çimenler ezilir.

Bak güzel abim aklın yolu bir demişler, Turan istesekte, istemesekte olması gerekendir. Mevzu Turanın kontrolünün kimde olacağıdır. İslam devleti mi olacak yoksa Putperestlerin kontrolündeki bir devlet mi? İslam devleti derken siyasi islamcıları kastetmiyorum, Hakiki islam devletini kastediyorum.

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden