• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Buğday Üst gübreleme

Anıza ekim yapmak bu yüzden tehlikelidir. Tohum hava almış , o yüzden seyrek çıkmış. Benimde başıma gelmişti, benim tarla toparlayamamıştı. Sana tavsiyem kardeşlenmeye yardımcı olması için 10-15 kg üre at. Üstüne de merdane çekmelisin kardeş yapması için.

Kuru tarım iç anadolu iklimi.Sonbaharda yağış pek olmadığı için buğdaylar geç çimlendi ve biraz seyrek çıktı.Üst gübre atma zamanı gelmiş mi siz değerleri trakkulup üyelerinden fikir almak istiyorum.Dekara 15 kg 26 Can atıyoruz.Üre boya veriyor dane vermiyor ve yakıyor.Ve seyrek olması sıkıntı olur mu kardeşlenme ile bu risk azalır mı?
15kg 26 üst gübre icin cok az bu gübreleme ile anca 200kg alirsin beence 25kg can at en azindan bir parsellde dene

selamünaleyküm arkadaşlar herkese kolay gelsin bereketli olsun konya cihanbeyli bölgesinde 26 can gübresini martın 7 sinde atsak sorun olurmu

Hocam Buğdayda 3. yapraktan sonra kardeşlenme başlar sizin buğdaylar kardeşlenme başlangıcında, onun için zaman kaybetmeden azotlu gübreleme yapmanız gerekiyor.Ürenin buğdayda yarayışlı forma geçme süresi takribi 10 gündür ve bu süreyi boş geçmemek adına öncesinde çinko ve azot içerik değeri iyi olan bir şelatlı yaprak gübrelemesi yapmanızı tavsiye ederim.
Merdane olayında girmenizi pek tavsiye etmem çünkü, gördüğüm kadarıyla tapan çekmemişsiniz. Yani tarla yüzeyi kesekli olduğu için buğday çok hasar alabilir.Yine de bilemiyorum tabi forumda daha tecrübeli arkadaşlarda vardır onların da görüşünü alın.

Bir de bundan sonra ekim derinliğini iyi ayarlayın derine kaçmış gibi sanki.
Bununla alakalı da tecrübem oldu.Ekim yapmadan önce ister mibzerle olsun ister fırfırla , tarlaya bir tapan çekin ve mümkünse kazayağı yani çapayla değilde
goble dediğimiz diskaroyla ekimi yapın.

Allah bereketini verir inşallah

Kuru tarım iç anadolu iklimi.Sonbaharda yağış pek olmadığı için buğdaylar geç çimlendi ve biraz seyrek çıktı.Üst gübre atma zamanı gelmiş mi siz değerleri trakkulup üyelerinden fikir almak istiyorum.Dekara 15 kg 26 Can atıyoruz.Üre boya veriyor dane vermiyor ve yakıyor.Ve seyrek olması sıkıntı olur mu kardeşlenme ile bu risk azalır mı?
Merdane çekip sıvı gübre atabilirsiniz kardeşlemede granül gübreden daha çok faydası olur.Bitkiyi de yakmaz

15kg 26 üst gübre icin cok az bu gübreleme ile anca 200kg alirsin beence 25kg can at en azindan bir parsellde dene
Geçen sene kum yerlere 20 kg nitrat attım 7 nisanda yanma yaptı
125kg verim oldu
taban yerde iyi oldu 500kg yakı n verim oldu
dÜn kum yerlere 12kg nitrat attım
Toplam ekimle birlikte 60kg gübre atmış oldum dölümüne

bereketli bir yıl olur İNŞALLAH.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt