CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI

Kardeşim pompacı yıllarca sanayide çalışan ve hala devam eden tanıdıklarım var. Konu senin kabul, ancak birbirimize yardımcı olmak degilmi bu sitedeki gaye. Yoksa ben yanlış mı biliyorum.

Buradaki uygulama konusu sen ve senin gibilerin fikirleri ve gelişigüzel uygulamalarının yer alması için değil Pompa ayarları standartların dışında olup da ayarlatmak isteyen arkadaşlara yol göstermesi için açıldı .... konunun aldı pompa ayarı nasıl yapılır yada güç artısı çekiş artısı nasıl olur olsa sesimi çıkarmayacağım sana .... bizim uygulama yaptırdığımız firmalar milyonluk pompa tezgahlarını keyfi kullanıyorlar zaten sizin pompacılar 5 dakikada Beşiktaş kara düzen ayar Lütfen daha fazla kirlilik yaratmayın bütün millet tiye alıyor hala inat ediyorsunuz

Buradaki uygulama konusu sen ve senin gibilerin fikirleri ve gelişigüzel uygulamalarının yer alması için değil Pompa ayarları standartların dışında olup da ayarlatmak isteyen arkadaşlara yol göstermesi için açıldı .... konunun aldı pompa ayarı nasıl yapılır yada güç artısı çekiş artısı nasıl olur olsa sesimi çıkarmayacağım sana .... bizim uygulama yaptırdığımız firmalar milyonluk pompa tezgahlarını keyfi kullanıyorlar zaten sizin pompacılar 5 dakikada Beşiktaş kara düzen ayar Lütfen daha fazla kirlilik yaratmayın bütün millet tiye alıyor hala inat ediyorsunuz
Bugün ki ilk yazımda eğer duman atma gibi pompanın bozuk olduğu bir durum yoksa diye yazdım ama neyse. Pompa bozuldu ise benim dediğim le alakası yok. Sizin ayarlattiginiz pompa acaba gücü nasıl arttırdı

Bugün ki ilk yazımda eğer duman atma gibi pompanın bozuk olduğu bir durum yoksa diye yazdım ama neyse. Pompa bozuldu ise benim dediğim le alakası yok. Sizin ayarlattiginiz pompa acaba gücü nasıl arttırdı

Uzatmıyorum daha fazla duman fln yoktu bozuk da değildi ayarsızdı her aşamasında pompanın yanındaydım 2-3 farklı cihaza bağlandı hata paylarını sayısal olarak gördüm gerekli ayarlamalar tezgaha bağlı ayarlandı montajladık sonuç mükemmel ....bir dükkanda siz açın kurtarın çiftçileri bu dertten harcanıyorsunuz burada gerçekten hala inat ediyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Kardeş seni fazla kızdıracak açıklamalar yapmayacağım. Sadece İyi geceler ama beni tiye alman yakışmamış. İnan ki ben buradaki herkesin bilgilerine saygı duyuyorum. Ben bu konuyu Asarcıklı kardeşin lda taktirip bizimle paylaştığı konudan sonra çok araştırdım ve bu bilgilere ulaştım. Sağlam haldeki bir pompa daha fazla mazot olmadan daha çok çekiş sağlamaz

Arkadaşlar birbirimize sitem etmeden kırıcı söz söylemeden tartışalım amaç vida açmak deyil komşumunda 5085m traktörüde aynı sıkıntı vardı pompayı ada pazarına söküp götürdü geçenlerde konuştuk ayar yaptırmadan önce aynı bizim traktörgibiymiş oda bayılma ve yakıt çekiş problemi yaşıyormu ayardan sonra çok memnunum dedi şimdi bu ayarı her pompacı yaparmı onda kararsızım

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş
Arkadaşlar birbirimize sitem etmeden kırıcı söz söylemeden tartışalım amaç vida açmak deyil komşumunda 5085m traktörüde aynı sıkıntı vardı pompayı ada pazarına söküp götürdü geçenlerde konuştuk ayar yaptırmadan önce aynı bizim traktörgibiymiş oda bayılma ve yakıt çekiş problemi yaşıyormu ayardan sonra çok memnunum dedi şimdi bu ayarı her pompacı yaparmı onda kararsızım
Doğru özen dizele gönder kardeşim. Herkesin içi rahatlasin

Bosch pompanın en yakın servisine uğrayın yardımcı olurlar

• Beğen
Tepkiler: h.ayhan

Ben önce Alper pompaya yollayacaktım Balıkesire..... aynı tezgah özen dizelde olunca ve bir kaç üye oraya yaptırıp memnun kalınca gidip özen dizele yaptırdım gayette memnunum durum bu konu da benim motora yapılan uygulamaya aittir gram bayılma yok eskisine göre fark bariz belli

Bosch pompanın en yakın servisine uğrayın yardımcı olurlar

Uygulamayı yapan yer Bosch bayisi ustad....

Kardeş seni fazla kızdıracak açıklamalar yapmayacağım. Sadece İyi geceler ama beni tiye alman yakışmamış. İnan ki ben buradaki herkesin bilgilerine saygı duyuyorum. Ben bu konuyu Asarcıklı kardeşin lda taktirip bizimle paylaştığı konudan sonra çok araştırdım ve bu bilgilere ulaştım. Sağlam haldeki bir pompa daha fazla mazot olmadan daha çok çekiş sağlamaz

İnatla tezini çürütürüm sürüm yakıtım düştü ölçtük Asarcıklı dediğin üye de direksiyona geçti o yaptı sürümü ben daha az yaktırırdım ona rağmen 200 gram düştü bayılmayan motor yakmaz dengeler yakıtı bu kadar basit gelsin görsün yazsın sonrada sen daha fazla uzatma

Ben önce Alper pompaya yollayacaktım Balıkesire..... aynı tezgah özen dizelde olunca ve bir kaç üye oraya yaptırıp memnun kalınca gidip özen dizele yaptırdım gayette memnunum durum bu konu da benim motora yapılan uygulamaya aittir gram bayılma yok eskisine göre fark bariz belli

Uygulamayı yapan yer Bosch bayisi ustad....

İnatla tezini çürütürüm sürüm yakıtım düştü ölçtük Asarcıklı dediğin üye de direksiyona geçti o yaptı sürümü ben daha az yaktırırdım ona rağmen 200 gram düştü bayılmayan motor yakmaz dengeler yakıtı bu kadar basit gelsin görsün yazsın sonrada sen daha fazla uzatma

yakıtına sahıtım depoyu surumden once bırlıkte doldurduk surumu ben yaptım motorun acemılıgıde var o motorun ayar oncesı surum hızınıda bılıyordum basarılı bır uygulama oldu .

yakıtına sahıtım depoyu surumden once bırlıkte doldurduk surumu ben yaptım motorun acemılıgıde var o motorun ayar oncesı surum hızınıda bılıyordum basarılı bır uygulama oldu .

İnanmazlar bilader inanmazlar depoyu doldurup ölçülü tarlada sürüm yapıp tekrar doldurup ölçtüğümüze inanmazlar İlla noter huzurunda yapıcaz ona bile inanmaz vidalı ayarcılar

[MENTION=426]coyote26[/MENTION] abi af buyur farklı bi pompacı hakkında bir şey yazacağım, [MENTION=78411]25hasim[/MENTION] adapazarı yakın ise güven dizel nedret ustayı tavsiye ederim. Kendi traktörümün pompa enjektör ayarını orada yaptırdım çok memnunum çeki arttı yakıt düştü

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş
[MENTION=426]coyote26[/MENTION] abi af buyur farklı bi pompacı hakkında bir şey yazacağım, [MENTION=78411]25hasim[/MENTION] adapazarı yakın ise güven dizel nedret ustayı tavsiye ederim. Kendi traktörümün pompa enjektör ayarını orada yaptırdım çok memnunum çeki arttı yakıt düştü

Ben bunu anlatmak istiyorum zaten kardeşim bu işi profesyonel şekilde yapan firmalar var onlara yaptırmak daha akla mantığa uygun geliyor ben memnunum açıkcası

Arkadas isteyen istedigi yere yaptirsin bu motor kara duzen beyinli makina olsa yazilim isine bisey demem o farklı tiye almayan arkadaslari bende tiye almıyorum basit bi islem saglam pompada ne sapmasi olacak evet tornavida ile actirdim cekis artti yakit dustu memnunum isteyen istediği yere yaptırsın

• Beğen
Arkadas isteyen istedigi yere yaptirsin bu motor kara duzen beyinli makina olsa yazilim isine bisey demem o farklı tiye almayan arkadaslari bende tiye almıyorum basit bi islem saglam pompada ne sapmasi olacak evet tornavida ile actirdim cekis artti yakit dustu memnunum isteyen istediği yere yaptırsın

Sağlam pompada ne sapması olacak ? Evet çok güzel bir konu Sen fabrikalarda motorlara pompa takıldıktan sonra test edildiğini mi düşünüyorsun ? Nasıl geldiyse o şekil montajlanıyor ? Erkunt traktör pompadan kaynaklı sorun olduğunu düşünen müşterilere ( yakıt - çekiş ) sorunu şüphesi olanlara Delphi yetkili servislerinde ücretsiz bilgisayarlı pompa ayar hizmeti sunuyor .... fabrikada 2 tur açmayı sıkmayı gevşetmeyi bilmiyorlar mı ? Yada Eskişehir massey yetkili bayisi aynı zamanda servisi sıfır Traktörü müşteriye teslim etmeden bilgisayar tezgahlı pompa ayarlanmasını yaptırıp götürüyor Bütün bu somut örneklere rağmen bu işlemi yapanların kafası çalışmıyor da bir sen mi zekisin diye sormazlar mı adama ?

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI

Arkadasim tabi traktoru fabrika test edip gonderiyor senin tercihine bisey diyen yok ama illede odunum demenin alemi yok ben yaptirdim mennunum haricinde bi sıkıntı yok olsa zaten pompaciya ayarlatırım ama sıkıntı yok saat gibi çalışıyor yakit dustu cekis arttı memnunum ayrıca arkadas bisey sormus bizde cevapladık kafasına yatanı yaptırsın ister ozen dizel ister baska dizel farketmez ortagim değil kırıcı olmaya gerek yok ayrıca bi motora fabrikasyon degerin ustunde guc uygulamak motor ömrünü kısaltır fabrika ayarları hep kısık olur arabada traktordede hep aynıdır koca fabrika bilmiyormu lda açıp gondermeyi belki emisyon belki motor ömrü yada parçalar çabuk yipraniyor butun traktorler fabrikadan cikinca test ediliyor ayrica bayide test ediyor sadece yeni oldugu icin bazi parcalar alisma asamasinda gevseme veya ufak tefek sorunlar için oluyor

• Beğen