Dereden 100 metre yukseklık 300 metre uzunluk suu basma pompa secımı yardım . Acil

Selam arkadaşlar sulama projesi var kafamda ama bu konu hakkında fazla bılgı. Yok yardımınıza ihtiyacım var dereden zeytin liğe su basmam gerekiyor dere ile zeytin lık arasında 100 metre bilemediniz 130 Metre yukseklık farkı var dereye uzunluk ise 300 metre uzunluğunda .

Şimdi ben nasıl bir pompa kaç beygir gucınde yada kaclık santrıfus kullanmam gerekiyor elektrik yok eger dalgıç olursa jeneratör almam gerekecek veya traktör ile de basabılırım kaç ton su alabılırim acil bu konu hakkında yardıma ihtiyac var. İlk sene damlama olmayacak ama diğer senelerde sisteme damlama borusu da katmayı dusunuyorum

Selam arkadaşlar sulama projesi var kafamda ama bu konu hakkında fazla bılgı. Yok yardımınıza ihtiyacım var dereden zeytin liğe su basmam gerekiyor dere ile zeytin lık arasında 100 metre bilemediniz 130 Metre yukseklık farkı var dereye uzunluk ise 300 metre uzunluğunda .

Şimdi ben nasıl bir pompa kaç beygir gucınde yada kaclık santrıfus kullanmam gerekiyor elektrik yok eger dalgıç olursa jeneratör almam gerekecek veya traktör ile de basabılırım kaç ton su alabılırim acil bu konu hakkında yardıma ihtiyac var. İlk sene damlama olmayacak ama diğer senelerde sisteme damlama borusu da katmayı dusunuyorum
Kardeşim kolay gelsin de çok zor.ve masraflı olur bu iş...

• Beğen
Tepkiler: Blackview
Aleyküm selam,
Yamaç arazide kurulu cevizlik köyümüzde var.
Başında 10 tonluk dikey su depoları var.
Kot farkı çok fazla duruyor.
Santrifüjlü tankerle su alıp, bahçenin depoları doldurulur.
Damlama ile de sulaması yapılabilir.

• Beğen
Pancar basmaz mı acaba 🤔
%30 aşan bir eğim kardeş, şöyle soyleyeyim;ben 200 mt de 10-15 mt kot a 17 lik lombardini ile su bastım. Doğrudan yakıt %20 artarken tabanca sayısı 30 dan 20 ye düşüyor. Bu durumu şartları zorlamadan gördüm çünkü şartları zorlarsak arıza kaçınılmaz olur.Pancar motor nasıl olur karşılaştırmak lazım...

• Beğen
Arası resmen uçurum gibi birşey sanki 300 metrede 100 metre bayağı fazla değil m
Arası resmen uçurum gibi birşey sanki 300 metrede 100 metre bayağı fazla değil mi
Aynen öle ucurum gibi

Zoru hemen yaparız imkansız biraz zaman alır dusuncrsıyle hareket edıyorum suan bıraz araştirma yaptım kademe lı. Pompalar bu işin üstu gelıyormus ama belli bir hesap la ması varr tanı bununda sanırım 5 kademe 63 lük giriş 50 lık çıkıs bot pompa suyu basabılıyor r kaç yerle konıstum geri dönecekler bakalım bende buraya donerim

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo

Aynen öle ucurum gibi

Zoru hemen yaparız imkansız biraz zaman alır dusuncrsıyle hareket edıyorum suan bıraz araştirma yaptım kademe lı. Pompalar bu işin üstu gelıyormus ama belli bir hesap la ması varr tanı bununda sanırım 5 kademe 63 lük giriş 50 lık çıkıs bot pompa suyu basabılıyor r kaç yerle konıstum geri dönecekler bakalım bende buraya donerim
Abi dalgıç olayı nasıl olur suyu zaten dalgıçlar direk kuyudan basıyor ya jeneratör de bence aynı motor kadar yakıyordur

• Beğen
Abi dalgıç olayı nasıl olur suyu zaten dalgıçlar direk kuyudan basıyor ya jeneratör de bence aynı motor kadar yakıyordur
Dalgıç için 380 trifaze elektrik lazım birde jeneratör maliyet i oluyo baya masraflı oluyor . Ama yaptın mı oluyo tabi ama kademeli Pompalar bu iş için bıcıkmıs kaftan mış standart marka kademeli pompalar turkıyede bulunmaz bir nimet adamlar yapmıs bıraz arastırdım da gercekten baya iyi

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo

Samsun, Akın pompa iletişim kurabilirsiniz. Çok kademeli pompa yapıyorlar, lombardin veya kuyruk miline göre.. debiyi fazla istersen motor gücü+pompa+boru çapı+ boru et kalınlığı=ekstra maliyet

• Beğen
Hoca taşıma suyla değirmen dönmez😄
Bizim eski un değirmeninde 4 kuyu, 70-80 metreden değirmenin suyunu dalgıç pompa ile çekerdi.
Kümeste, 68 metrede 7 kw lık , saatte 10 ton su basan dalgıç çalışıyor.
Başka bir kümeste 320 metre derinlikte dalgıç pompa çalışıyor.
Köyün su deposuna 120 metre kot farkında, 800 metrede, 10 kademeli , sanayi elektriği ile çalışan elektrik motoru su basıyordu.
Sakalları değirmen tozunda mı ağarttık, sandınız.
Çift borulu , biri ince diğeri kalın , geliş gidişi olan 32 metreden su çekebilen kademeli 1,1 kw elektrikli su pompası da kullanıyoz.
4 tonluk santrifüjlü su tankerimizde bulunuyor.

Bizim eski un değirmeninde 4 kuyu, 70-80 metreden değirmenin suyunu dalgıç pompa ile çekerdi.
Kümeste, 68 metrede 7 kw lık , saatte 10 ton su basan dalgıç çalışıyor.
Başka bir kümeste 320 metre derinlikte dalgıç pompa çalışıyor.
Köyün su deposuna 120 metre kot farkında, 800 metrede, 10 kademeli , sanayi elektriği ile çalışan elektrik motoru su basıyordu.
Sakalları değirmen tozunda mı ağarttık, sandınız.
Çift borulu , biri ince diğeri kalın , geliş gidişi olan 32 metreden su çekebilen kademeli 1,1 kw elektrikli su pompası da kullanıyoz.
4 tonluk santrifüjlü su tankerimizde bulunuyor.
Tamam da nıe su taşittırıyon sen bize o zaman. Pompa tavsıye si versene .

Proje bir süreliğine askıya alındı Aradığım cevabı aşağıya yazıyorum

: Domak Marka
DKP50-5 model
450d/dk - 22m3/h - 150mSS / 32HP güç
1.330USD+KDV
=1.570USD
pe100 çap90-16 atü boru kullanmanız gerekiyor.
buı boru ile 22m3/h su taşınma hesabı yapıldı

Belki benim gibi çılgın biri cıkar ve projesı var ise yardımcı olur die paylaşıyorum..