En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Ilhan demir diye bir çocuk var yutup da cok seyredilmis çokta abonesi var
Gördünmu hiç nasıl yapıyor
Aslında hiç birşey yapmıyor köy hayatini kendi hayatını çekiyor

abi bu video 2013 de çekildi 2015 de yüleyebildim ancak yani bende köydeki işleri elimden geldiğince çekiyorum ama köy hayatını sürekli çekemiyorum benim istediğim kanalın adından da anlaşılacağı gibi bütün traktörleri tanımak tanıtmak.. yani bir anlam taşımayan videolarda yüklemek pek istemiyorum.. kanalı incelersen çok değişik videolar var. hepsini izlemek istesen 20 saat ayırman gerekecek :D

[video=youtube;IaXUsbu-JZc]https://www.youtube.com/watch?v=IaXUsbu-JZc[/video]

Çobanın biri dere kenarında koyunlarını otlatıyormuş. Tam o anda, yanına bir Jeep yanaşmış. Son derce şık ve pahalı giyimli bir sürücü aşağıya inmiş ve çobana sormuş.
– Eğer kaç tane koyunun olduğunu bilirsem bana onlardan bir tanesini verir misin? Çoban bir adama birde koyunlarına bakmış,
– Tamam diye cevap vermiş. Genç adam arabasını park etmiş, telefonunu bilgisayarına bağlamış bir NASA sitesine girmiş, GPS´ini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel tablosunu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Çobana dönmüş,
– Tam olarak 1586 adet koyunun var demiş. Çoban
Doğru diye cevap vermiş,
– Koyununu alabilirsin. Genç adam koyunu almış ve jeep´inin arkasına koymuş. Bu sefer çoban genç adama dönmüş.
– Eğer senin ne iş yaptığını bilirsem koyunumu geri verirmisin? Diye sormuş. Adam,
Evet neden olmasın diye yanıtlamış.
– Sen Dünya Bankası´nda Danışmansın demiş çoban.
Adam sormuş,
– Nasıl oldu da bildin?.
Çoban
– Çok basit diye cevap vermiş.
– Buraya çağrılmadan geldin, bu bir..
– İkincisi benim bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir koyunumu istedin.
– Üçüncüsü yaptığın hiçbir şeyden anlamıyorsun çünkü köpeğimi aldın!

Dün salgın hastalıklardan dolayı ,ineklerin tam kapalı yerini yarı açık hale getirdik. 20190301_184106.jpg20190301_183937.jpg

kolay gelsin geçmiş olsun... ne hastalığı acaba
Meme hastalıkları abi. 1 senedir çaresini bulamadık. İlaç bakteriyi tutmuyor. Bir kaç defa Konya ve Aksaray'a veteriner fakültelerine tahlil için gönderdik. Sonuç alamadık.

Bizde bu yolla hem hastalıktan kurtulacağımızı , hem ineklere daha rahat yataklık imkanı sağlayacağızı düşündük.

En son resimdeki hale getirdik.Artan profil ve saçlarla da düvelerin yerini yarı açık hale getireceğiz.

20190302_180024.jpg

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
Meme hastalıkları abi. 1 senedir çaresini bulamadık. İlaç bakteriyi tutmuyor. Bir kaç defa Konya ve Aksaray'a veteriner fakültelerine tahlil için gönderdik. Sonuç alamadık.

Bizde bu yolla hem hastalıktan kurtulacağımızı , hem ineklere daha rahat yataklık imkanı sağlayacağızı düşündük.

En son resimdeki hale getirdik.Artan profil ve saçlarla da düvelerin yerini yarı açık hale getireceğiz.

Ekli dosyayı görüntüle 35452
RABBİM Bu Musibeti Bir An Önce Hanenizden def ü ref Eylesin İnşallah..
Çok Geçmiş Olsun Akif

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68

Akif çok prensipli olmak gerekiyor Sağımci lik ta
Bizim acik besi geniş gezinti yerleride var yaz kış
Büyük sıkıntı mastitis
Hiç hata affetmiyor büyük kayıp
Sağım hijyeni ve kuru dönem besleme kuru dönem tüp ve kuru dönemde tüp kullanma sırasında mastitis olmamasi cok önemli
Ayrıca uygun mastitis aşısı cok mühim
Yoksa bir kere hastalık gelince tedavisi zor

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68

kolay gelsin
RABBİM hastalıkları uzak eylesin ...