En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

UŞAK-CLANDRAS KÖPRÜSÜ:2500 Yıl önce Frikyalılar tarafından yapılmış 0 Dönemden kalmış çok eski bir Antik Köprüdür.Köprünün esas yapılış amacı Su Kemeri olarak inşa edilmiştir.Köprü Banaz Çayı üzerinde Karahallı Ilçesindedir.Köprünün ayakları iki tarafta bulunan Dağların yamaçlarına tutturularak yapılmıştır.Köprünün çevresi çok güzel bir yer.Görülmeğe değer.CLANDRAS KÖPRÜSÜ HARİKA BİR KÖPRÜDÜR.
FB_IMG_1606508014680.jpg

UŞAK-CLANDRAS KÖPRÜSÜ:2500 Yıl önce Frikyalılar tarafından yapılmış 0 Dönemden kalmış çok eski bir Antik Köprüdür.Köprünün esas yapılış amacı Su Kemeri olarak inşa edilmiştir.Köprü Banaz Çayı üzerinde Karahallı Ilçesindedir.Köprünün ayakları iki tarafta bulunan Dağların yamaçlarına tutturularak yapılmıştır.Köprünün çevresi çok güzel bir yer.Görülmeğe değer.CLANDRAS KÖPRÜSÜ HARİKA BİR KÖPRÜDÜR.Ekli dosyayı görüntüle 54639
Cemal kardes usaklimisin

UŞAK-CLANDRAS KÖPRÜSÜ:2500 Yıl önce Frikyalılar tarafından yapılmış 0 Dönemden kalmış çok eski bir Antik Köprüdür.Köprünün esas yapılış amacı Su Kemeri olarak inşa edilmiştir.Köprü Banaz Çayı üzerinde Karahallı Ilçesindedir.Köprünün ayakları iki tarafta bulunan Dağların yamaçlarına tutturularak yapılmıştır.Köprünün çevresi çok güzel bir yer.Görülmeğe değer.CLANDRAS KÖPRÜSÜ HARİKA BİR KÖPRÜDÜR.Ekli dosyayı görüntüle 54639
Aynı Bosna Hersek teki köprü gibi. Kemer gene meşhurmuş şimdiki gibi kalıp çakma yok araya kilit taşını koydumu iş tamam.
Bosna Hersekde dünyanın kaderini değiştiren yerlerden biri hiç aklımdan çıkmaz suikast.

Her şey !!! Çölde kuyu başında su içerken helikopter ile katledilen bu develerden sonra başladı...

"Ey kavmim! İşte size mucize olarak Allah'ın gönderdiği deve. Onu bırakın Allah'ın mülkünde otlasın, Ona kötülük etmeyin, sonra sizi, yaklaşan bir azap yakalar." (Hud suresi, 64)Ekli dosyayı görüntüle 54646
Hayırlısı ama insanoğlu kudurdu ve rabbim cezasını verdı

Patara, Delikkemer
Bu kanal suyu, herhangi bir donanım olmadan tepeyi aşarak Patara'ya ulaşıyor. Suyun aktığı tepe yüksek olduğu için meğil verip alçak olan tepeden suyu hızlandırıp daha yüksek olan tepeye aşılmasını sağlamışlar. Zaten görseldeki yer de suyun hızlandırıldığı yer. Müthiş bir mühendislik. Suyun kendi cazibesi ile uygun bir şekilde akması tesadüflere bağlı olamaz. Antik kentin su gereksinimini karşılayan ana kaynak günümüz Bodamya/İslamlar Köyü sınırlarında yer almaktadır. Buradaki kaynak sular, kemerler, pişmiş toprak su boruları, üstü taş örgülü ya da açık kanallardan oluşan 22.5 kilometrelik bir su yolu ile Patara’ya ulaştırılmıştır. Koca koca taş blokların işlenip yerleşmesinde kaç insan emeği, yüreği, canı var kimbilir.
Antalya, Kaş
FB_IMG_1606559150284.jpg

Patara, Delikkemer
Bu kanal suyu, herhangi bir donanım olmadan tepeyi aşarak Patara'ya ulaşıyor. Suyun aktığı tepe yüksek olduğu için meğil verip alçak olan tepeden suyu hızlandırıp daha yüksek olan tepeye aşılmasını sağlamışlar. Zaten görseldeki yer de suyun hızlandırıldığı yer. Müthiş bir mühendislik. Suyun kendi cazibesi ile uygun bir şekilde akması tesadüflere bağlı olamaz. Antik kentin su gereksinimini karşılayan ana kaynak günümüz Bodamya/İslamlar Köyü sınırlarında yer almaktadır. Buradaki kaynak sular, kemerler, pişmiş toprak su boruları, üstü taş örgülü ya da açık kanallardan oluşan 22.5 kilometrelik bir su yolu ile Patara’ya ulaştırılmıştır. Koca koca taş blokların işlenip yerleşmesinde kaç insan emeği, yüreği, canı var kimbilir.
Antalya, KaşEkli dosyayı görüntüle 54647
orta delik çapı matkap ile açılmış gibi eşit ve düzgün. ayrıca birbirine geçmesi için kilit sistemi yapmışlar. köprü ve bu taşlar mühendislik harikası

Konuşsa ne dinleyenmi var, iki gun once tarim bakanligindan aradilar istatislik yapiyolarmis, kac hayvan var kac disi var kac erkek, disileri jesime veriyomusun, kac kg sut veriyor kac ay sagiyosun, kac kg sut peynir tereyag tuketiyorsun evde kac kisisin, anket bitti ben sormaya basladim , niye sormuyorsun yemin kilosu kac lira sutu kaca satiyorsun kazancin ne , biz ona bakmiyoruz, neye bakiyorsun benim ictigim sutten yedigim peynirden etten sizene dedim, iste istatistik böyle memur sonucta cokta ustune gitmedim, diyecegim vatandaştan bi haberler, cözüm odaklı calışmuyorlar.

Son Dakika!

Cumhurbaşkanı Yeni Kısıtlama Kararlarını Açıkladı

-Hafta içi Hergün Akşam 21. 00 İle Sabah 05.00 Arası İle Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak

-Cuma Günü Akşamı Saat 21.00 'den Pazartesi Günü Sabah 05.00'e Kadar tam gün sokağa çıkma yasağı olacak.

-Anasınıfı ve benzeri eğitim kurumları faaliyetlerine ara verilecek

-Cenaze namazları yakınları dahil en fazla 30 kişi olacak

-AVM'lere HES kodu ile girilecek

-Yeni kısıtlamalar Salı günü akşam 21 itibariyle başlayacak..