En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Cumanız mübarek olsun.
İşiniz gücünüz rast gelsin.

Bugün eski kesek tarlalarda ot gördük.
Keseklere ot ilacı attık , Agnoround, 300 ml/dk .
Bayramdan sonra yonca ekeceğiz.
Hocam bizim burada da otlu yerlere önden bir yeşil öldüren atıp sonra işlem yapıyorlar.Bense doğrudan pullukla derin sürüp gömüyorum. Sonra üstünden kultevator ve tırmık çekiyorum. Glifosat in kökten nüfuz etme etkinligi var,çevreye ve cebe zarar...
Hayırlı cumalar...

Hocam bizim burada da otlu yerlere önden bir yeşil öldüren atıp sonra işlem yapıyorlar. Bense doğrudan pullukla derin sürüp gömüyorum. Sonra üstünden kültivatör ve tırmık çekiyorum. Glifosat in kökten nüfuz etme etkinliği var, çevreye ve cebe zarar...
Hayırlı cumalar...
Yaşlıktan tarlaya girebilsek sözünüze katılırız ama traktör tarlanın alt başında 30 cm yararak geçebildi.
Ekimde sorun oluşturacağının da farkındayız.
Kasım ayında bozma sürüm yapılmış tarlayı hiç ellemezsek Mayıs ayı başında içinden 50-60 cm uzunlukta ince ot biçeriz. Şimdi tarlada ekilmişçesine 10 cm büyüklükte ince ot var , ballı baba otu da tarlayı sarmış.
Bayırdaki tarlaları ayçicek ekmek için 11 bacak yüksek ayak yılan dili kaz ayağı ile karıştırdık,
Yaş olduğundan dolayı düzdeki sürülmüş tarlaları Nisan ayı sonları gibi tiller ile karıştırabiliyoruz.
Buğday gübrelemesinden sonra üç gün sağlam yağış aldık.
İki haftada bir üç gün yağmur yağdığından tarlalara sürmek için yaklaşamayız.
Biz genelde bir hafta açık olan havaları takip etmeye çalışırız ki iş yapabilelim.
Nisan'dan Temmuz' a kadar 25 günde yonca biçip 3-4 gün kurutup hemen bağlayarak 4 biçim yapmıştık.
Yağmur yağarken ilaç atsak, ilaç yıkanıp fayda etmiyor, çamur olduğundan sürülüp tiller çekilemiyor.

Süt yemi 50 kg çuval eve teslim 550 tl civarı
Hububat tarımı çok yağış gitti bizde bu yıl benim biraz yer boş kaldı
Biraz ektik ama yağış gitti diye iyi değil ekilenler alçak yerler yok yüksekler toprağın üzeri taş gibi
Çiçek için bile süremedim kalan yerleri batıyor
Ney yok o aranıyor para ediyor
Et fiyatları aldı başını gidiyor
Geçen ay erkek hayvanları verdim bağkur borcumu ödedim şükür emekli oldum ilk maşı aldım bu ay ama bağkur borcuna verdiğimiz hayvanlarında fiyatları aldı başını gitti kısa sürede
Bilemiyoruz neyin fiyatı iyi olacak

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Süt yemi 50 kg çuval eve teslim 550 tl civarı
Hububat tarımı çok yağış gitti bizde bu yıl benim biraz yer boş kaldı
Biraz ektik ama yağış gitti diye iyi değil ekilenler alçak yerler yok yüksekler toprağın üzeri taş gibi
Çiçek için bile süremedim kalan yerleri batıyor
Ney yok o aranıyor para ediyor
Et fiyatları aldı başını gidiyor
Geçen ay erkek hayvanları verdim bağkur borcumu ödedim şükür emekli oldum ilk maşı aldım bu ay ama bağkur borcuna verdiğimiz hayvanlarında fiyatları aldı başını gitti kısa sürede
Bilemiyoruz neyin fiyatı iyi olacak
Emekliliginiz hayırlı olsun, darısı bizlere inşallah...

Hayırlı cumalar hayırlı işler herkese
Leylek gelmiş yanına gitmedim uzaktan ceketim rahatsız olmasın

Resimler ve ekler

• IMG_20240307_175327.jpg
    IMG_20240307_175327.jpg
    488.8 KB · Görüntüleme: 10