En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.7 sezon, 500bin balya ; bitirilen bir gençlik. BC5040 gitmem diyordu sanki...[emoji20]

Yeni sahibine hayırlı olsun, 35bine harman ödemeli satıldı. BC5050ninde pazarlığı yapılıyor. Herşey Big Pack için...
0de781c6d81d177fba57282c79b1ab72.jpg
Hayırdır ben bişe anlamadım
Ne oldu aldınızmı sattınızmı

780 balya oldu 15000m² den 6 bicimde
Benim ilk senesi oldugu için normal dedim
Ama piyasaya balya yapıyorum daha 10 balya cıkan tarla hic denkgelmedi ben yine ilk 3 bicim 10 balya ve üzeri aldım bu 20 22 balya alanlar nasıl alıyor birde yoncayı her bicim olarak değilde sezonda aldığın balyanın toplamı olarak hesap etmek gerekir ben yoncamı taze ilk ciçek başlangıcı bicerim 25 günde bicime gelir sen tam çiçekte biçersin 40 gunde bicersin ben 7 sen 5 bicim yaparsın ama arada afaki bi fark olmaz
Fark olmaz olur mu ? Senin biçtiğin taze olur. Özellikle genç hayvan, kuzu, oğlak, sütten kesilmiş buzağı dana çok severek ve iştahla yer. Hayvanın gelişimi daha iyi olur

Fark olmaz olur mu ? Senin biçtiğin taze olur. Özellikle genç hayvan, kuzu, oğlak, sütten kesilmiş buzağı dana çok severek ve iştahla yer. Hayvanın gelişimi daha iyi olur
Ben sezonluk balya sayısını kastetdim
Proteinin en fazla olduğu zaman ilk cicek başlangıcidir benim yonca 22 protein
Cicekteki yonca 15 proteine kadar düşüyor

Ben sezonluk balya sayısını kastetdim
Proteinin en fazla olduğu zaman ilk cicek başlangıcidir benim yonca 22 protein
Cicekteki yonca 15 proteine kadar düşüyor
Seneye 1000 balye çıktı diyelim en baba 20 ye sattın diyelim 20000 sana 10 lira anca kalır, dünya kadar hizmet etceksin , pekde albenisi yok kardeşim, geçen yıl 10 dekar ektim , yıl sonu bozdum , bi sefer fiğ yada bezelye eksen 400 balye çıkar yerine slajlık eksen en az 5 tondan 75 ton çıkar fiyatlar sizin orda nedir bilmiyorum fakat bu kadar hizmet etmezsin iyi yaparsan 100 ton çıkar.ben sevmedim, ama hayvan var ise buzağı ve süt inekleri için veli nimet.kandilin mübarek olsun kardeşim.

Seneye 1000 balye çıktı diyelim en baba 20 ye sattın diyelim 20000 sana 10 lira anca kalır, dünya kadar hizmet etceksin , pekde albenisi yok kardeşim, geçen yıl 10 dekar ektim , yıl sonu bozdum , bi sefer fiğ yada bezelye eksen 400 balye çıkar yerine slajlık eksen en az 5 tondan 75 ton çıkar fiyatlar sizin orda nedir bilmiyorum fakat bu kadar hizmet etmezsin iyi yaparsan 100 ton çıkar.ben sevmedim, ama hayvan var ise buzağı ve süt inekleri için veli nimet.kandilin mübarek olsun kardeşim.
Önce yulaf yada tırtıkale onu yeşile bıcip balya yaptırsan 4 biçim yonca sayısı kadar balya cıkar su sorunuda olmaz sonra silaj ekilse yoncadan kazandının 2 katını kazandırır ben hibeli ektim için tarlayı 3 yıl bozamıyorum

Sağol abi seninde kandilin mubarek olsun çümlemizin kandili mubarek olsun arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: Ondertr
Önce yulaf yada tırtıkale onu yeşile bıcip balya yaptırsan 4 biçim yonca sayısı kadar balya cıkar su sorunuda olmaz sonra silaj ekilse yoncadan kazandının 2 katını kazandırır ben hibeli ektim için tarlayı 3 yıl bozamıyorum
Cemal ya gerçekten ben senin bu yonca işinden bişey anlıyamıyorum hani her biçimde 20 balya felan çıkıyordu bencede illaki masrafı olur su parası biçim parası bağlama karpuz satılsa yonca dan on kat ıyı

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK