En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Çiftci milleti sabah 6 da kalkıyor ulan hayat zor be [emoji22][emoji22] işin garibi İsmail abi haklı birde ömür boyu
Üç, dört gun once Sabah beş bucuk ta tarlaya gittim ayciceklerini sulamak icin.Sulama borularini göletten karsiya gecirebilmek icin bogazima kadar suya girdim.Dedimki o an ne işim var burada,ne kadar dayanabilir insan bu şartlara...

Son durum bu bizde de arkadaşlar abiler bu arada erken kalkma olayında bende çok erken kalkıyorum tarla işi yok ama alışmışız geçen hayvan pazarına gideceğim gün beş te kalktım çok erken dedim geri yattım köyde mal güderken en erken ben kalkardım güneş doğmadan yazıda olurdum
IMG_20200619_153133.jpg

Akif bu sene baban hor kullandı seni o adamın tarla işini almasanız ıyıymış bu sene sanki

Bu sene değil, her sene Ufuk abi :) 2010 sezonundan beri babamdan tecrübe olarak faydalandım. Boynuz kulağı geçti galiba, babamın yerini aldım sayılır. Küçükken okul arkadaşlarımı tek başına traktör üzerinde çalışırken gördüğümde imrenirdim, şimdi 640 ile ilişkimizin adını koyalım diyoruz :) Haliyle yıpranacağız sonuçta kendi işimiz.

Rüzgarın namluları dağıtmasının o tarlanın sahibiyle ilgili olduğunu sanmıyorum. Parayı veren düdüğü çalar demişler...

Bu gün öğleden sonra hava yağmur yaptı bize
Bicerler çalışıyordu korkuttu yine , ucundan tuttu bize sakin yağdı geçti
Etrafa çok yağış oldu gibi
Rabbim afatindan korusun

Bugün Çanakkale'nin bazı yerlerinde yerel dolu yağışları görüldü ismail abi. Yeniköy, Bodurlar civarında atmıştır dolu.

Selam alekum arkadaşlar
2 haftalik yagışli havalar bugün itibari ile son buldu yonca bicimi 1 hafta gecti cok guzel boy yapmiş normalde hep erken bicim yapıyordum karpuzlar satmalik oldu yagmurdan giremedik şimdiye dek alıcilar cok istekli fiyatlar suan icin tatmin edici arpaları bicemedik bikacgune onlarada başlariz hayırlisi ile herkeze hayırlı sezonlar