En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Selam arkadaşlar, buğdaylarımda alt yapraklarda ve uçlarda hafif sararma var, sebebi azot eksikliği midir?

Resimler ve ekler

• 20220527_105551.jpg
    20220527_105551.jpg
    492.5 KB · Görüntüleme: 27
Seker ithal kararnamesi ciktiktan Iki gun sonra gemiler gelmis. Demekki onceden haberleri varmis, iki gunde Seker Istanbul'dan Mersin'e gitmez, bunlar bildiklerinden hazir beklemisler. Bu ay gerisi de gelir. Siz didisin bakalim ucuz gubre var mi Rusya'da , getirebilirmiyiz diye.

Resimler ve ekler

• Screenshot_20220528-145500.png
    Screenshot_20220528-145500.png
    187.9 KB · Görüntüleme: 10
Sevdin abi bu işi nasıl kaç tane oldu bu sene tam parada yaptı biliyon mu
Evet bayağı sevdim ufuk,
210 adet oldu, şükür çok iyi gidiyor.
Aldığımız fiyatların 3 katı değerlendi,,,
Tabi herşey gibi ,koyunda pahalı artık.
MaaşAllah, bereketli olsun.
Bugün sulama işlerine başladık.
Bostan ve ak gabakları suluyoruz.
Sıraya yonca sulama işlerini de koyacağız gibi görünüyor.
Sağolasın hocam,
Kolay gelsin,nasibin bol olsun.🙏

Biçim, tırmık ve balya işine devam ediyoruz.

Balya makinasının bağlama hatasını 2 ustayla 3 günde zor çözdük. En son gelen kendi servisini arızayı çözeceğinden değil de makinayı geri vermek için çağırdık. Kaşıkların köşeleri ipi kesiyormuş, elle bağlattırınca farkettik. Şimdi makina bağlıyor. +300 balya çıkaracak yakın tarlalar için sadece peşin çalışmak şartıyla yoncada 7.5 TL/balya fiyat belirledik.

Sürüm 185cm biçim makinasi 2 hafta önce şanzıman bilyasındaki boşluk nedeniyle dişlilere zarar vermişti. Şimdilik 130 TL gibi bir maliyetle bilyanın yenisini taktık. +1000 dekar çalışan bir makina için bu normal. Fakat dün de hep kopardığı yeri, sağ kolun bağlandığı kısmı kopardı. Tarla sahibinin 2007 model 165cm Sürüm'üyle devam ettik. Kabinli traktörle biçim de ayrı güzelmiş 🙂. Beni bu günlere getiren dandik ve bana yaranamayan 640'ımıza teşekkürler.

20220529_103302.jpg

20220529_114153.jpg

Sürüm helikopter tırmık ise daha önce 550 dekarda bir yaptığı şanzıman ses-kavrama sorununa yavaş yavaş yeniden başladı. Bu kez 1000 dekar dayandı. Tabi ağırlıklı olarak kafasına göre hidroliği indiren 640'la çalıştığı için bu kez çok bile dayandı.

IMG_20220527_074847_132.jpg

Bir kaç ay önce aldığımız Üntar 1000 litreyle ilk ilâçlamamızı da yaptık. Litre göstergesi çok yanlış gösteriyor. Bence markası ne olursa olsun aldanmayın. Buna bir kaç çözümüm var. Yakında halledeceğim.

20220528_195007.jpg

Biçim, tırmık ve balya işine devam ediyoruz.

Balya makinasının bağlama hatasını 2 ustayla 3 günde zor çözdük. En son gelen kendi servisini arızayı çözeceğinden değil de makinayı geri vermek için çağırdık. Kaşıkların köşeleri ipi kesiyormuş, elle bağlattırınca farkettik. Şimdi makina bağlıyor. +300 balya çıkaracak yakın tarlalar için sadece peşin çalışmak şartıyla yoncada 7.5 TL/balya fiyat belirledik.

Sürüm 185cm biçim makinasi 2 hafta önce şanzıman bilyasındaki boşluk nedeniyle dişlilere zarar vermişti. Şimdilik 130 TL gibi bir maliyetle bilyanın yenisini taktık. +1000 dekar çalışan bir makina için bu normal. Fakat dün de hep kopardığı yeri, sağ kolun bağlandığı kısmı kopardı. Tarla sahibinin 2007 model 165cm Sürüm'üyle devam ettik. Kabinli traktörle biçim de ayrı güzelmiş 🙂. Beni bu günlere getiren dandik ve bana yaranamayan 640'ımıza teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 70375
Ekli dosyayı görüntüle 70373
Sürüm helikopter tırmık ise daha önce 550 dekarda bir yaptığı şanzıman ses-kavrama sorununa yavaş yavaş yeniden başladı. Bu kez 1000 dekar dayandı. Tabi ağırlıklı olarak kafasına göre hidroliği indiren 640'la çalıştığı için bu kez çok bile dayandı.

Ekli dosyayı görüntüle 70374
Kolay gelsin akifim

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68

Bir kaç ay önce aldığımız Üntar 1000 litreyle ilk ilâçlamamızı da yaptık. Litre göstergesi çok yanlış gösteriyor. Bence markası ne olursa olsun aldanmayın. Buna bir kaç çözümüm var. Yakında halledeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 70376

Traktörü boş bir yere çektim. 220 kuyruk mili devri, 21.5 psi basınçta kaç dakika attığını ölçtüm. Her bir çizgi 1 dakikaya denk. Görüldüğü gibi çok yanıltıcı.

Küçük tarlalarda ve büyük tarlanın az dolduruculacak son holderinde çok sıkıntı oluşturacağı kesindi. Bu da benden Üntar'a hediye olsun. Umarım bir gün 4/4'lük makina üretmeyi başarırlar.

20220601_172325.jpg