ESKİ 3 TONLUK SU TANKERİNİN RESTORASYONU 2017....!!!

28/04/2017

Arkadaşlar ben askerdeyken patronlar bizim eski tankerin üstüne yeni bir galvaniz tanker almışlar. Ne zamandır böyle bir yenileme düşüncesi vardı. Yeni sıfır komple bir tanker falan belki alırız diyorduk. Ama tanker fiyatları çok uçmuş. Senede fazla kullanılan bir ürün olmadığı için bizim tankerinde sadece tanker kısmında sıkıntı olduğundan tankeri değiştirelim diye düşünüyorduk. En sonunda yeni bir tanker aldık. Tabi tanker almak ile iş bitmiyor. Şaseye oturtmak gerekiyor. Bende yapmışken tam olsun dedim. Hem şase hemde tankere astarlama ve boya çalışması yaptım. Daha doğrusu restore ettim. Boya işlemi için CLAAS renklerini tercih ettim. Genellikle ilaç atarken Ares' in arkasına takıyoruz. Takım olsunlar dedim. Hemde yurt dışında benzer renk uyumu tankerlerde güzel duruyordu. Aynı tarzı uygulamak istedim. Şimdi sizlerle işlem adımlarını ve fotoğraflarını paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz....;)

Uygulama Adımları:

1- Eski tankerin sökülmesi
2- Şasenin boyasının zımparalanması ve tel fırça çekilmesi
3- Şasenin antipas ile astarlanması
4- Galvaniz tankerin galvaniz astarı ile astarlanması
5- Şasenin gri renke boyanması
6- Tankerin üst kısmının beyaza boyanması
7- Tankerin alt kısmının CLAAS yeşiline boyanması
8- Jantların kırmızıya boyanması
9- Tankerin montajlanması
10- Stickerların yapıştırılması

Kullanılan Boya ve Renkler:
1- CLAAS Yeşili akrilik boya
2- 7000 Gri renk boya
3- Beyaz Akrilik boya
4- MF kırmızı Akrilik boya
5- Gri Antipas
6- Gri Galvaniz Astarı

alipasalierkan...........;)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg
12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

SON

Son düzenleme:
Harika olmuş. Ayrıntılı fotoğraf olmasa inanilmayacak derecede orjinal olmuş.
Bizimde bi tane 2.5 tonluk var,cevizleri sulamak için sabit bir halde arazide bırakmıştık. Lastikler gitmiş,biĺya gitmiş yani bende aynı şekilde bir restore düşünüyor. John deere'in renklerine boyarız artık.